Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Kubasino odpad!

Tak tohle vážně ne! Jedna hloupá hláška za druhou se řine ze všech stran a člověku je akorát tak trapně. Naprosto protivné a vlezlé havní představitelky mi dokáží spolehlivě zkazit den a to jim na to stačí spustit jen na chvíli ten svůj kulomet slintů. Především ten přechytralý spratek je zralý na facku. Chudák Scott Patterson z nich vypadá stejně nešťastně jako já. Nechápu, co lidi na tomto seriálu tak fascinuje. Rory je jako neanimovaná Líza Simpsonová a ta je většinou tak protivná, že bych jí propleskl raději, než Bárta za jeho lumpárny. Z těch lidí je mi vážně fyzicky nevolno a jsem moc rád, že už na to člověk v TV nenarazí. Tohle asi může mít ráda snad jen stejná kráva, jako je tahle mamina s nepovedenou dcerkou. Takové dno, na němž si ani někteří neuvědomují, že se ocitli. Sorry. ()

DrahciiiRe

Příjemná vtipná oddechovka, se sympatickým hereckým obsazením, nikdy nezklame. No a taktéž přihazuji ještě jednu hvězdu o:) ()

Waizi

Jelikož jsem ve věku, kdy "úkolem" většiny mojich vrstevníků je chodit po discotékách, chlastat, ničit cozí majetek, a frajeřit s tím, kdo měl více holek a kolik jich vy víte co :D jsem rád že vznikl tento seriál. Seriál o tom, že to jde i bez drog, bez chlastu a cigaret. Chtěl bych jsi vyzkoušet mít aspoň týden matku jako je Lorelay, možná by mě hráblo, možná bych byl spokojen, nicméně bych asi neodpovídal tak střelhbitě jako Rory, kterou jsem si zamiloval. Odpočinkový seriál, u kterého se vždycky pobavím :) ()

Glowlady

Miluju je! Obě dvě, ale Lorelai (maminku) víc a chci aby se už konečne dala dohromady s tím Lukem!!! Pro mě má tento seriál všechno co má mít, aby mě udržel u obrazovky - náboj, vtip, trochu napětí, reality a lásky - ale žádný slaďárny. Nemůžu jinak 100% ()

rakosabasta

Je to tak strašně "ukecané", že se to prostě nedá nesledovat. Navíc, každý díl přináší něco trochu jiného, neopakuje se a přitom udržuje určité kontinuum. No, prostě jeden z nejlepších "rodinných" seriálů posledního desetiletí... ()

wellfish6

Copak můžu dát míň než 10*? To nejde. Když se někomu podaří sepsat (vypsat, napsat, vyjádřit) ideální vztah matka - dcera, dcera - matka, nemůžu jinak! Lorelai, jsi nejlepší matka, jakou si dcera může přát. Tak strašně Rory závidím! Rory, máma si nemůže přát víc inteligentní, empatickou a láskyplnou dceru! Tolik mi, jako mámě chybíš! Čekám na vás obě každej tejden, jedno kde vás dvě, zrovna vysílaj. Když se my tři sejdem, tak to vždycky stojí za to. ()

Manunecka

Gilmorky...co k nim dodat. Úžasně sehraná dvojka. Vtipem ale i citem nabitý seriál, který si snad musí zamilovat každý divák. Miluji jejich humor. ()

Frollka

Přiznávám se, všechny díly jsem neviděla, ale i to málo co jsme viděla stačilo. Opravdu nepotřebuji denodenně sledovat plky o ničem, takové problémy bohatých nanynek bych chtěla vážně mít, a myšlenka toho, že nahradí neustálým mluvením o ničem ať už třeba o tisícovech slov kvalitu děje, tak to vážně ne. Odpad nedávám, jen proto, že jsem neviděla všechny série. ()

Ajka13

Mohlo by to mít klidně i o pět řad víc a stejně by mě to pořád bavilo. Seriál, ve kterém o nic nejde, ale přesto se od něj nemůžete odtrhnout. ()

J. K. Lister

Je to docela dobrá pohodovka, u které můžete vypnout mozek, dvě potřeštěné ženské, matka a dcera, které ze všedních obyčejných věcí dělají z komára velblouda. ()

Alexxxa

Na tomhle seriálu jsem byla závislá.Vždycky jsem chtěla být chytrá a ukecaná jako Rory,úžasná jako Lorelai a umět tak neuvěřitelně kouzlit v kuchyni jako Sookie. :-) ()

Jevablo

Sakra, možná je to jen můj pocit, ale přece: proč se v tomhle seriálu pořád tak strašně moc MLUVÍ? :-) Já vím, zní to divně, ale když to poslouchám jen pět minut, začíná mě brnět hlava. Nebo je to tím prazvláštním dabingem a nepřirozenými hlasy? ()

Yze

Jeden z nejhorších seriálů vůbec,za celou dobu tam nezavřou klapačku a ještě řeší samé blbosti.to si radši pustím novoroční projev prezidenta Klause. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni