V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

Aqualung

Bruce Wilis nezklamal ani nepřekvapil.Jde o schematický, černobílý film, vyvedený v nádherných barvách.Exteriéry jsou krásné.Ale to je jediné z tohoto filmu, co snese zařazení do této kategorie. Základem je rutinní vojenská operace záchrany lékařky. Ovšem ten, kdo rozhodl o její evakuaci nevzal v úvahu situaci ve které tato bílá žena je. Etika se zde sváří s vojenskou akcí a tyhle dva fenomény so obvykle nesnášejí a z jejich soubytí pramení problémy.Rozkolísaný voják, jehož vojáctví ustupuje tváří v tvář zlu a doktorčiným slzám, či plivancům. Vrtulníky odnášejí část uprchlíků a na pekelný pochod se vydávají vrátivší se vojáci i s lékařkou. V patách mají pár desítek hrdlořezů, kteří se je snaží dohnat a zabít. Zkracuje se vzdálenost, likviduje se pátá kolona ve skupině uprchlíků, pár ničemů je zlikvidováno, padá také několik vojáků.A černá smrt s kalašnikovy se mění v popel v napalmovém dešti. Ale nechám toho....., oni to mysleli dobře. ()

1oko

Dojemný film o odvaze a hrdinství amerických vojáků na pozadí kmenových válek podporavaných americkou vládou. ()

venca163

Pamatoval jsem si z tohohle filmu jedinou věc - etnickou čistku ve vesnici - a po druhym zhlédnutí jasně vidím, že je to jediná scéna z filmu, která je zapamatování hodna. Je teda fakt, že jsem viděl nějakou 110 minutovou verzi s takovym jednim podivnym střihem uprostřed věty a bez závěrečnejch titulků (asi to někdo ještě dodatečně okleštil =)). S prominutim nechápu, proč by se záchrana 1 doktorky a nějakejch 20 černochů v čele s jejich kmenovym vůdcem, za ztráty 4 elitních vojáků, měla brát jako v podstatě úspěšná mise, kterou zkušený a chápající (takovej archetyp) generál ohodnotí stylem "Dobrá práce, Bruce Willisi, jen tak dál, za svobodu!". Jak vždycky řikam, válečnej film musí nabídnout víc než jen samotnej fakt, že je o válce. Jo, asi to tam stálo fakt za hovno, ale mně to nestačí. PS: Zběsilý střílení po sobě z bezprostřední blízkosti, kdy se nikomu nic nestane, uznávam jenom v South Parku! (65%) ()

Smileface

Slzy Slunce opravdu nemají se seriozní simulací bojů v africké džungli nic společného.Jde o čistou akční řežbu s trochou těch dojemných scén na konci.Celkově jsem se ale vůbec nenudil a opravdu skvělej konec me přimrazil svou napínavostí k sedadlu.A závěr?Jako reálné válečné drama tak **,jako akční řežba ****.Záleží na tom,jak to berete. ()

solskjaer

Rozhodně špatný film ot není, první půle byla taková nudná příprava na dějově nesmírně živou druhou část, která už moje očekávání splnila. Škoda jen toho nadměrného Hollywoodismu. Už mě fakt nebaví koukat se na hrdiny v džungly, kterým na vlastních životech nezáleží a nechají se strhnout smrtí druhých nevinných lidí. Nevěřím, že by se ve skutečnosti našlo tolik statečných vojáků. Také nechápu proč musím stále koukat na zpomaleného Willise táhnoucího zraněné kamarády. No a v neposlední řadě nechápu jak může někdo kdo má 3 krát prostřelené tělo ještě žít a smát se... Námět v pohodě, ale něco tomu sakra chybí. ()

sedm.1

Pro mě nemalé překvapení,neboť k vzhledem k námětu i obsazení jsem čekal bezduchou jednoduchou popcornovou akční slátaninu.Nicméně,dostalo se mi,alespoň pro mě,syrového dramatu,kdy mi do chroupání chipsů moc nebylo.Ke konci více akce,a samozřejmně "nezbytný" happyend,přesto film ve mě nechal silný dojem.Překvapení! ()

Chise

Tohle byl vůbec první snímek, který mě přivedl k filmu a zvýšil moje divácké nároky. Za to mu patří pět hvězdiček! ()

Soweek

Doopravdy nebudu dávat víc hvězdiček, jenom proto, že to je film zobrazující "holokaust" v Africe. Celý příběh se tváří tak nějak nesmyslně, takže na to koukáte a vlastně tomu nevěříte. Je to přesně jeden z případů kdy režisér nezvládl svojí roli. Bruce Willis tomuhle filmu rohodně nepřidává. Celý film se tváří tak, jako se tváří na plakátu k tomuto filmu a věřte že ten výraz doopravdy nezmění. ()

Danula13

Velmi kvalitní syrový válečný snímek našlapaný akcí a okrášlený půvabem M. Bellucci. Bruce Willis jako velitel elitních mariňáků zcela předčil moje očekávání. ()

Lukoboss

Řekněme si na rovinu, že bez filmařských klišé se to neobešlo. Speciální jednotka vyslaná jen pro pár jedinců se v průběhu mise rozhodne vrátit pro zbytek pro ně nedůležitých osob?! Ale prosím vás, to vykládejte někomu jinému. Problém je ale v tom, že se tam potom najdou scény, které vůbec nejsou špatné (ukrývání v džungli uprostřed noci, nájezdy rebelů na vesnice atd.). A pak zase přijde klišé... celou dobu není k dispozici letecká podpora, která by hlavním hrdinům pomohla, až na závěrečnou scénu, kdy už Bruce a jeho banda začínají prohrávat. Ehm, no co už?! ()

lskala

Průměrný akčně-válečný snímek. Willis si vystačí se svým charisma a pár nacvičenými "ksichty" drsňáka. Monica Belluci, při vší úctě, nemusí příliš hrát. Mě stačí, že je tam a zdobí film svojí krásou. Emoce to ve mě nevyvolalo téměř žádné a to je chyba. 60% - 3*** ()

kenkaku

Osobně nemám filmy z Afriky rád (prostě jakmile tam lítaj šibnutý maniaci s mačetou a sekají nejen údy ale i mléčné žlázy necítím se dobře) a proto obzvlášť u Slz slunce si cením zpracování akce které výsledný dojem výrazně přebíjí. Nebudu polemizovat o "(ne)rambovitosti" členů Willisovi jednotky. Od toho tu nejsem. Co mě vážně dostalo byl přístup právě k akčním scénám (obzvlášť čistka vesnice byla na max) a celkem přímočarému ději (který neodvádí pozornost od akce) s menším množstvím berliček které děj oživí (píšu berličky, protože "zvraty" je moc silné slovo). Toto je skutečně akční film který podřizuje slovu "akční" vše aniž by zároveň působil směšně nebo hloupě. Celkový dojem tedy je i přes více než malé množství maniaků s mačetami 5+. ()

coscarelli

Interkontinentalna dramaticka zachranna akcia, reznuta ostrou prestrelkou ,povinnym patosom, dojemnymi dialogmi a pompeznou ,slzopudnou hudobnou diktaturou Hansa Zimmera v precerpanej filmovej dlzke. Tak asi v skr. Chlapci su sympataci,odvazni srdciari a staraju sa o zuby , po ich boku nemam strach..Vobec to nebolí, neurazí ,neunudí, snad len zanecha mierne znepokojivy pocit a gulicku slzicky v kutiku oka. Odporucany sledovat pri nedelnom obede za letneho obdobia. K comu su vojny,k***a? ()

PALINO

Vidieť Brucea Willisa v podobnom type filmu, akým sú SLZY SLNKA, nie je za posledné roky častým javom a o to viac poteší Fuquov film jeho skalných priaznivcov. Ale nie len ich, pretože SLZY SLNKA sú výsledkom dobre odvedenej réžie Antoinea Fuquu, po vizuálnej stránke sú na tom rozhodne nadpriemerne a celkovo má film niekoľko dôvodov, aby sa mohol chváliť svojou remeselnou zručnosťou. Okrem toho ponúka i niekoľko pôsobivých scén, akými sú napríklad Watersove rozhodovanie, či sa vrátiť po utečencov alebo konfrontácia Watersových mužov s nepriateľmi v nigérijskej osade. Ale hlavný dovôd prečo som sa rozhodol pre 4 hviezdičky, je záverečná asi 20 minútová pasáž, ktorá je doslova vynikajúca, vynikajúco natočená a aj Hans Zimmer počas nej predvedie to najlepšie, čo pre film zložil. ()

rozbris

Ukázka americké armády, te části, která je nejlíp vycvičená na nejnebezpečnější akce, kde jde opravdu o život. Ikdyž to bylo moc o citech a lásce, vůbec to tomuto filmu neubírá na hodnocení. ()

NICOX

Nejkrásnější je ten název, příjde mi to hrozně poetický :) Ale ani celkově to nebylo špatný. Mělo to co to mít mělo, jen mi nemuseli zabíjet Johnnyho Messnera. Lepší 3*; 70 % /// Asi jsem vyměkla, ale na podruhé čisté 4*. 80 % ()

jondoe

Celkovo vojnove filmy moc nemusim. Slzy slnka maju strasnu nevyhodu a to je v tom ze v nej hraju dve velke hviezdy a resiser bol pred tymto snimkom ovenceny oscarom ,takze sa cakalo ze to trhak. Bohuzial opak je pravdou. Monica Bellucci totalne nevyrazna a nevyril som jej jediny pohlad ci vetu ,Bruce Willis hral svoj standart ,a najlesie pracu asi odviedol predca len reziser. Niektore sceny sa daju na dlho zapamatat ako napriklad scena v zavere filmu ked postreleny vojak zalahne uz mrtvu utecenkinu a spolu tam zomru. Ta scena ma naozaj dostala a za nu som dal jednu hviezdicku navyse. Slzy slnka mozno mohli byt lepsim filmom keby sa v scenari postavy nechovali tak nedoveryhodne. Dialogy hlavne v prvej polovici filmu boly chabe a nerealne. Tento film ma sklamal. Cakal som ovela viac. ()

Finskej

Celkem dobře stravitelný a konzumovatelný válečný film. Na nic moc si nehraje a netváří se, že by měl splňovat nějaké velké nároky, tak snad proto se na něj dobře kouká. Solidní standardní práce. Kromě filmu se moc dobře kouká na Monicu (přiznivci prominou, ale mám dojem, že ve většině filmů je, aby se na to dobře koukalo:) a zachmuřený Willis odvádí standardní hrdinskou práci. Do toho celkem naturalistické (a asi bohužel i pravdivé) zpodobnění zrůdnosti afrických etnických konfliktů a čistek, menší morální dilematek a na závěr epický boj hrdinů za dobrou věc. Paráda, u které mozek odpočine a přitom se neurazí a nezapotí hrůzou. ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru