poster

Slzy slunce

 • USA

  Tears of the Sun

 • Slovensko

  Slzy slnka

Akční / Thriller / Drama / Válečný

USA, 2003, 121 min (Director's cut: 142 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá akčná dráma. Má veľmi dobrý príbeh o vojenskej jednotke, ktorá má za úlohu dostať americkú doktorku z Nigérie, kde práve prebieha občianska vojna, ale po oboznámení sa s celkovou situáciou sa nakoniec rozhodnú doprevadiť ľudí z nemocnice až k hraniciam, no idú po nich nigérijskí vojaci. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Aj napriek nadpriemernej dĺžke a pomalšiemu tempu film ani chvíľu nenudí, ale zatiaľ čo približne prvá polovica filmu, teda až po ukončenie masakru v dedine je to uveriteľný a pomerne napínavý akčný film s výborným dejom, potom už zaujímavosť filmu dosť upadne. A tiež sa film snaží pôsobiť aj ako dráma z prostredia, kde prebieha genocída, ale moc mu to nejde, funguje len ako akčný film. Akcie tu moc nie je a pôsobí celkom rozporuplne. Sú tu dve akčné fázy, pričom obe sú výborne natočené, prehľadné a s dostatkom zabitých, ale zatiaľ čo likvidácia vojakov v dedine je veľmi dobrá, obsahovo zaujímavá a plne uveriteľná, čo podporí dovtedajšiu realistickosť filmu, tak celé finále je už len o nudnom a stereotypnom strieľaní, prípadne výbuchoch, kde sa už nedá veriť ničomu. Herecké obsadenie je celkom dobré, Bruce Willis, Cole Hauser, ale aj ostatní zaujímaví členovia tímu a k tomu ešte Monica Bellucci. Réžia a technická stránka sú na tom dosť dobre, ale len v rámci akčného žánru. Slzy slnka je dobrý film, ale skôr len na jedno pozretie. Za filmami s podobnou témou výrazne zaostáva. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči men a 60%.(30.9.2011)

 • Trellíno
  ***

  Velmi dobře natočené válečné, chvilkam dokonce psychologické drama, kterému ale nejvíce ublížil děravý scénář. Obsazení je dobré, Willis do své role sedí. Zimmerova hudba je sice nijak překvapivá, nicméně dobrá. Nejvíce mi vadil standartní americký patos. Vždyt plno válečných filmů ukázalo, že se ho dá v klidu vyvarovat. Tak proč toto? Prostě Američani to tak maj rádi a mě to kazí výsledný dojem z filmu. První půle zase není až tak nudná jak se traduje, minimálně zaujme chvilkama velká brutalita filmu. A vychvalovaná druhá půlka? Když přijde na řadu akce a přestanou se plácat blbosti, je najednou na co koukat a člověk nemá čas řešit, jestli tenhle rozhovor, či tenhle tahá za uši nebo ne.(16.4.2003)

 • TheDarKnig
  ****

  Silný film, škoda té úvodní necelé poloviny, která působila značně roztěkaně a navíc teprve se zahřívajícím se Brucem (naneštěstí se nakonec nezahřeje stejně vůbec - až na pár scén, kdy jeho kvality jemně vystoupí přes tu nehybnou tvář, co má celý film, by vůbec nevadilo, kdyby poručíka hrál někdo jiný), ale od mrazivé scény ve vesnici to nabere takové obrátky, že jsem to Fuguovy musel sežrat i s navijákem. Skvělý válečný film (až na pár patos scén, ale ty si asi amíci odpustit nemohou), ale hlavní body Antoine získává díky té civilní, osobní stránky, zobrazujíc jednu z mnohých tragédií černého kontinentu. Kdo ví, co ty lidi tam vede k takové nenávisti. Herecké výkony tedy až na toho toporného plešatého McClanea fajn, vojáci nemusí nic extra hrát a kupodivu to Monice nejvíce sluší, když je uslzená a zašpiněná :)) Závěrečná půlhodinka s infernem intenzivní jako ďas. A velkou část filmu a jeho dramatu a emocí dělá zase jednou úžasný africký soundtrack plný bubnů, zpěvu a tklivých afrických melodií.(6.11.2012)

 • KevSpa
  ***

  První polovina filmu je poměrně nudná, s mizerným scénářem a příběhem takřka o ničem. Naštěstí výsledný dojem alespoň trochu spraví druhá akční polovina, která doslova bere dech.(10.3.2003)

 • Arx
  ***

  Nadějný film s dobrou atmosférou, který sráží dolu průměrná režie a dlouhá délka stopáže. Dokonce ani krásná Monica Bellucci můj celkový dojem z filmu nezlepšila. Lehce nadprůměrné válečné drama.. 70%(11.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace