poster

Slzy slunce

 • USA

  Tears of the Sun

 • Slovensko

  Slzy slnka

Akční / Thriller / Drama / Válečný

USA, 2003, 121 min (Director's cut: 142 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  ****

  Partička amerických mariňáků v čele s Brůsem, jde zachránit "pouze" americké občany, ale z úkolu se stane něco většího, Pomoc těm, kteří to opravdu potřebují... Dojemné, přesvědčivé, dechberoucí.. => K vítězství zla stačí, když dobří lidé sedí se založenýma rukama.(31.3.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Zajímavý námět, dobré umístění děje a pěkná výprava. Na druhou stranu patritismus na samé hranici kýče a značně nevyrovnané tempo. Koukatelná záležitost, která pouze utvrzuje, že Fuqua není nic víc než rutinér bez špetky invence.(31.1.2007)

 • genetique
  ****

  Neviem, prečo až také slabé hodnotenia. Podľa mňa celkom vydarený snímok, tesne pod štyri *. Aj keď je dopredu jasné, že tí, čo majú prežiť prežijú a zachránia sa, no aj tak, príbeh celkom fajn, ani výkony hercov neboli zlé. A hlavne akcia bola sľubná. Keby to nebolo tak rozvlečené, čisté štyri. 75%.(25.3.2006)

 • Skejpr
  ****

  Za sebe jednoznačně palec nahoru. Fuqua natočil velice solidní řemeslo, ve kterém všechno funguje tak jak má. Nevyhne se pár klišé a závvěrečnému patosu (Bruce jej ovšem dokonale shodil závěrečným šklebem), Jinak ale naprostá spokojenost. A neopomíjejme skvělý soundtrack.(17.4.2009)

 • Fr
  ***

  Bůh už Afriku opustil….“. Vojenská mise, kdy jednotka odvádí pralesem civilisty před povstalci je zajímavá. Ne však B.Willis, který prostě hraje stále stejnýho chlápka, jen teď má na sobě uniformu a vede srdceryvné či psychologické řeči, jestli dělají dobře. Nad útrapami afrického lidu by srdce zjihlo každému drsňákovi. A je škoda (nebo není?), že nejsilnější scénou je etnická čistka. Což se mi zdá na akční (válečný) film laciné. Ještě že má film dobrou zvukovou složku. Ani ta však nepřebije ty strašný keci, které mají snad blíže než k patosu k debilitě. Kdyby zde bylo tolik akce jako keců… to by bylo pokoukáníčko!(13.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace