Slzy slunce

Tears of the Sun

Slzy slnka

Akční / Thriller / Drama / Válečný

USA, 2003, 121 min (Director's cut: 142 min)

Nadějný film s dobrou atmosférou, který sráží dolu průměrná režie a dlouhá délka stopáže. Dokonce ani krásná Monica Bellucci můj celkový dojem z filmu nezlepšila. Lehce nadprůměrné válečné drama.. 70%(11.5.2008)

Elitní jednotka 8 mužů se rozhodne konečně ve svém životě udělat správné rozhodnutí a zachránit několik Nigérijců před genocidou. Kolikrát sme již tento příběh sledovali. Finální scéna udělá radost každému znalci poctivých střílaček. Bruce Willis byl sázka na jistotu ale kdo by nechtěl zachraňovat ze spárů džungle Monicu Bellucci, že? I když tedy zpočátku se chová téměř nesnesitelně. 60%(4.5.2007)

• Matty

Jako vzorný divák bych si měl nechat vyholit lebku a posilnit americkou armádu. Jako rozumný divák si nic holit nebudu a půjdu se posilnit do kuchyně. 40% Zajímavé komentáře: k0C0UR, jojinecko, Turiec(10.6.2005)

Spíše je to na 2 a půl hvězdičky. Snaha tvůrců o co nejreálnější zobrazení pekla džungle v kombinaci s africkými vojenskými puči (které patří neodmyslitelně k tamějšímu folklóru) se alespoň u mě poněkud minula účinkem. Nemůže za to jen takřka nezničitelný makeup Monicy Bellucci, jako spíše opět tak zprofanovaný americký hrdinský patos v podání Bruce Willise, jehož pak v tak typické scéně pro podobné filmy ("Neudělal jsem chybu?" "Ne veliteli, udělal jste správný skutek. Jdu s vámi.") následují prakticky všichni jeho "soukmenovci". Byla to celkem koukatelná podívaná, ale velké emoce si během snímku asi neprožijete a velký zážitek si z něj neodnesete...(8.5.2006)

Neviem, prečo až také slabé hodnotenia. Podľa mňa celkom vydarený snímok, tesne pod štyri *. Aj keď je dopredu jasné, že tí, čo majú prežiť prežijú a zachránia sa, no aj tak, príbeh celkom fajn, ani výkony hercov neboli zlé. A hlavne akcia bola sľubná. Keby to nebolo tak rozvlečené, čisté štyri. 75%.(25.3.2006)

• - Scéna, v ktorej poručík Waters (Bruce Willis) pobozká Lenu (Monica Bellucci), bola po skúšobnom premietaní vystrihnutá. (m.a.t.o.)

• - Během hlavního natáčení se museli za účelem stmelení kolektivu a vžití do rolí všichni herci, kteří hráli členy námořní jednotky SEAL, oslovovat jmény svých postav, a to dokonce i mimo kameru. (HappySmile)

• - A.K. Waters (Bruce Willis) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-9050. (dyfur)