V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

Vocoun

Když jsem to viděl poprvé, dal jsem tomu nekompromisně 2 hvězdy. Zdálo se mi to jako pseudo valečný film, nic mi tam nesedělo a přišlo mi to spíš vtipné. Ale když jsem to dnes viděl potřetí, po pár pivech a trochu ve špatné náladě, musel jsem ten film docenit. CO má Ryan co tohle ne? Co mají všechny ty 80% filmy? Tenhle boj mi přijde daleko logičtější a zajimavější než jít pro nějakeho Ryana... Má to velmi silné okamžiky, má to trochu slabší. Ale sakra je to hodně silné. Dávám 4, protože ten film si to prostě zaslouží. 75% ()

Guran

Velmi podobný film Speciální jednotce, který byla natočena francouzskou produkcí. Oba filmy mám moc rád. Bruce Willis dokazuje svojí kvalitu a Monica Bellucci překvapila. Willisova role udělala dobře, že se pro Africké uprchllíky vrátil, ale jako voják porušil rozkaz a to je špatné. Nechci nic prozrazovat, aby jste byli překvapení. Snímek mi doporučil kolega z práce a jsem rád, že se trefil do mého gusta. Tento film je všestranně dobrý a rozhodně překvapí. Moc pěkný snímek. ()

Brano

Príbeh o tom, ako sa americký vojak nechá prehovoriť ženou, aby porušil priamy rozkaz a tak zachránil desiatky nevinných životov. Na tom by nebolo nič zlého, keby to nebolo tak nehorázne klišovité, nudné a zaobišlo sa to bez klasického, amerického happy- endu. Emocionálne ma film nechal chladným, čo by sa pri takom námete stávať nemalo. Scenárovo takisto dosť veľká bieda. Herecké obsadenie nie najhoršie, ale to film nezachráni. Mal som problém to dopozerať, pretože som očakával úplne niečo iné a nie takúto nudu. Dĺžka tomu tiež veľmi nepridala na kvalite. 1* pridávam za výbornú hudbu. ()

subic

Z tohoto filmu tu má Bruce Willis i profilovou fotku. Vojenská mise Bruce Willise - poručíka Waterse do Nigerie. Nakonec se ztrátami dorazí až do cíle na hranice sousedního Kamerunu. Trochu brnkačka na city, docela slušná akce, dá se to s odstupem času vidět i vícekrát. 65% ()

Pitryx

Co naspat k filmu, z nějž kape profesionalita skoro ze všeho, ale který má tak doslova blbý scénář? Brůce Vilíce měl řéct té babě, tak si tu chcípni, film mohl skončit a bylo po ptákách. Mimochodem takto začíná více filmů a já u toho vždy pěním. Ano, tím by porušil rozkaz, ale nemuseli zahynout jeho kamarádi, tedy pokud to kamarádi byli. Asi ne, protože mu byli milejší cizí, protože pak už rozkaz klidně porušil. Když otočil ten vrtulník. Ale nemá smysl to rozebírat, někdo chudý duchem to tak napsal a tak to ve filmu prostě je. Jinak i střihači hrubě spali, napoprvé jsem viděl hned tři chyby ve střihu. Takže nejvíce asi stála za to hudba, pravda, nemusela se táhnout celým snímkem jako sopél, ale prostě byla hezká. Což se o OST říci nedá, protože co skladba, to hulákání do ní, což ve filmu buďto nebylo, nebo jsem to nepostřehl. OST prostě skončil v koši. O hercích se moc mluvit nedá, Bruceho, jehož kamenný ksich je stále stejný nemůžeme v tomto filmu rozebírat. A jeho partnerka Monica se stále opakovanou větou, kterou bych jí já tam na tom místě vmáčkl zpátky do huby, se moc dialogově neprojevila. Tak nevím. Ohodnotím to zatím kolem té poloviny a podruhé, protože za druhé podívání mi to stojí, se rozmyslím definitivně. Mimochodem, z filmu plyne, že mají ujít 12 kilometrů za dvě hodiny. To mně neskutečně rozesmálo, nejde o vzdálenost, ale o lidi. Ti neměli šanci při svých zranění, handicapech a v nehorázně těžkém terénu toto dokázat. ()

Mykhaluu

Mínusy filmu jsou, že Bruce Wilis se tváří zpočátku podivně zarputile a toporně komunikuje. Jeho první rozhodnutí vzít skupinu je nelogické, nevysvětlené a nereálné. Monika Belluci je namalovaná jak zvíře ze žurnálu uprostřed pochodu džunglí a tváří se (i mluví) až do zásahu raketou, jako by hrála v komiksové erotické adaptaci. Mínusy částečně napravuje to, že Bruce Willis se začne posléze uvolňovat, a taky odpovídá na otázku motivace, "že vlastně neví". Monika Belluci to tak podělala, že ani realističtější projev po zásahu raketou to nezachrání. Proč tedy čtyři hvězdy? Díky CSFD. Náborový armádní patos, před kterým hojně komentáře varují jsem nepozoroval. Chlapi byli ostřílení a umírat se jim rozhodně jen tak nechtělo. Umírali docela hojně a slušně. Hm, léta jsem myslel, že Bruce ve filmu zemře (ooops, spoiler ;-) ) ()

mrclTV

Chcete si pozrieť smutný film? Pozrite si Slzy slnka, ten je smutný dosť. Celý čas je film maximálne pochmúrny, vy celý čas tušíte ako to dopadne a aj tak na to pozeráte do konca. Záverečná štvrtina je ale miernym sklamaním. Solídne. Zo všetkých filmov v štýle - partia amerických **** (doplnte špeciálnu jednotku podľa vlastných preferencií) zachraňuje svet z cudzine, je asi tento môj najobľúbenejší, asi robí svoje výborný hudobný sprievod. (A pritom by sa filmu určite dalo množstvo vecí vytknúť, ale nejako sa mi nechce.) Pripravte sa na silné emočné vypätie, žmýka sa z neho po americky - maximum. ()

ostravak30

Slzy slunce je vlastně jen lehce nadprůměrná střílečka odehrávající se v Africké džungli. Právě obsazení je tím hlavním tahákem. Jinak jde ale ale o trochu natažený snímek při putování napříč Nigérií směrem do Kamerunu. Genocida se v Africe odehrála nejednou, takže film může působit docela reálně. A citlivou divákovu duši rozhodně nešetří, jelikož záběry jsou krvavé a drsné. Hlavně závěr působí trochu pateticky, jak už to u amerických filmů bývá. ()

chrustie

Jeden z mála filmů, na které sem se díval několikrát. U opravdu syrových scén, hlavně u vyvražďovačky ve vesnici mi šel mráz po zádech. Jestli film věrohodně reflektuje aktuální dění v africe, tak děkuji pěkně. ()

Toumyk

Celkem dobrá akce a efekty. Film je tak nějak normální - špatné v kombinaci s dobrým - lehký nadprůměr. ()

lobo87

Výborná dráma s kombináciou vojenskej akcie. Bruce Willis nesklamal a opäť si zahral neohrozeného tvrďáka, ktorý bojuje za dobrú vec. Našťastie tento film nebol nakoniec poňatý ako pokračovanie Smrtonosnej pasce, čo kvalite len prospelo. Mám veľmi rád filmy s africkou tematikou (Hotel Rwanda, Krvavý diamant), pretože na udalosti, ktoré sa tam dejú jednoducho treba poukázať. Výborne namixované dramatické scény, ktoré nenechali nikoho chladného a boje s nigérijskými povstalcami. Páčila sa mi aj Monica Bellucci v role americkej lekárky. Režisér sa pohral s emóciami divákov v prijateľnej miere. Celkový dojem veľmi dobrý... 70% ()

brtko

Pre mňa osobne veľmi silný zážitok. Ťahavý dej mi bohato vykompenzovali akčné scény. Čo sa týka vojnových filmov, radím Tears of the sun medzi tie najlepšie. ()

heavy66

Dobře udělaný a napínavý válečný film, i když závěr s klopýtáním ke kamerunské hranici a deux et machina v podobě amerických bombardérů byl trochu "po americku" přešvihnutý. Velice silná scéna etnické čistky! ()

elanista1

Aby som uz v uvodnej polhodine mal chut plakat, to sa mi este nestalo, zo zaciatku velmi silne momenty (vrtulnik), ktore si divaka ziskaju, avsak neskor uz zbytocne prepatetizovane predlhe smrti, pri ktorych uz tak dojaty nie som, je jeden z nedostatkov filmu.Depresivna africka atmosfera pripominajuca Smrtiacu epidemiu, nocne atmosfericke pochody lesom podobne Predatorovi, a ku konci velka akcna neprehladnost.Preco mam slabost na taketo zachranovacie misie? Ked su popritom v hlavnych ulohach najkrajsia zena sveta, ktora sa mi zda krasna aj ked je cela otrhana, a najdrsnejsi akcnak, ktory hra od zaciatku chladnokrvnu bestiu, ktora sa casom meni na empatickeho slabocha, tak si film proste uzivate, ked uz nie kvoli nicomu inemu, tak kvoli nim. ()

Odpocivadlo

Vynikajúci film, prostredie, príbeh, akcia. Zvrat aký sa dal čakať ale aj tak v mnohom prekvapil. Genocída ktorá aj na tvrdých mužoch zanechala stopy, zmenili svoj postoj ku konfliktu. Myslím že čo sa akcie týka je dosť raritou ak je vo filme protivník ktorý nepôsobi ako umelá inteligencia a neslúži skôr k demonštrácii sily. Toto bol vyrovnaný súboj, ale zo záverečnej drámy sa dalo vyťažiť trocha viac. No je to výborny film. 80% ()

BlackAngels

NO... bohužel nemůžu tenhle film hodnotit. Dala bych pět za to co je v něm znázorněno a ukázáno, ale... Můžu říct, že mě některé záběry z filmu uvnitř bolí a zasahují mě do citlivých míst. Nemůžu tam prostě hodit pětku filmu, který mi ublížil. Když se na tohle dívám mám z toho uvnitř šílenou směs pocitů. Vztekám se, pláču, jsem nešťastná, zhroucená a nechápu. Někdy si tam říkám, že je škoda, že přece jen ten konec světa nenastal. Když vidím co se všechno děje. Jaký se roděj zrůdný hajzlové co ubližujou dětem, co jen tak pro zábavu utýraj člověka, umlatí psa a ještě to natočí a dají na internet! Chce se mi z toho fakt brečet. Prostě si tak říkám že by lidem vůbec neuškodilo když by vymřeli... Líbila by se mi nějaká šílená nemoc co by všem vrátila stejnou měrou co kdy udělali ostatním. A ti co byli hodní... ať umřou v klidu. Nechala bych naší planetu jen zvířatům. I když tak to je asi už teď.... ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru