V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

LeePriest

Drsné předvedení války, která ukazuje utrpení nevinných afrických lidí, bohužel i takové věci se doopravdy dějí. Působivé válečné zpracování kazí v závěru filmu směšné podání amerických vojáků, ukazující je jako nějaké supervojáky, kteří rozstřílí stovky nepřátel, zatímco afričtí pronásledovatelé mají obrovskou přesilu se trefí zřídkakdy, byť na prchající Američany pořád pálí z Kalašníkovů. ()

Andyss

Film se natáčel v krásném prostředí se skvělými herci. Celou dobu jsem měla husí kůži a čekala, co se vše stane. Děj byl plný emocí. Bruce s Monicou Bellucci to zahráli skvěle. Akční filmy se mi prostě líbí a tenhle nebyl vyjímkou. ()

SolamBee

Věděla jsem, co čekat, ale tohle bylo moc i na mě. Celý film je tak prosáklý americkým patriotismem a nadřazeností, že se z toho člověku dělá špatně. Postavám chybí motivace (ano, opravdu nevěřím na probuzené svědomí po desítkách let válčení) a obzvláště Belluciová mě svým neustálým kvílením dost otrávila. Celý děj je navíc naprosto předvídatelný a přitažený za vlasy. Buď jsem se musela smát (což je při tomhle tématu dost smutné), nebo jsem se dívala na hodinky. Hrstka amerických vojáků zachraňuje "Afriku"? Ani omylem! ()

paddy35

Neskutečně emotivní válečný snímek, s výborným Brucem Willisem. Díval jsem se napjatě od začátku až do konce, skvěle odvedená práce. ()

Lefiath

Pitomý film, který nezaujme ani scénářem, který je plný nesmyslů, ani akcí, která je zmatená a místy na úrovni žhavých výstřelů, akorát to není vtipné. Vše je tak na úrovni béčkové videohry a obsahuje několik mimořádně stupidních momentů - pobavil voják, co vyběhne napříč nejzuřivější palbě, aby umístil někam do křoví jeden claymore (!!!), kterým pak odpálí pár nepřátel - něco podobného jsem v Call of Duty dělal také. Pár světlých scén s poměrně intenzivními momenty napětí bohužel zbytek filmu nad vodou neudrží, kamera také zvláštní, pokud vypnete mozek a jste unavení z práce, zabaví, jinak ztráta času. Postavy, dialogy a jejich motivace také asi tak solidní jako suchary rozmočené ve vodě, alespoň kdyby tak akce za něco stála, ale není to nijak intenzivní, polovinu času prostě něco vybuchuje a někdo střílí na neviditelné nepřátele, ale zároveň to působí podivně uvolněně, zkrátka režisér svoje snažení těžce nezvládl - pokud ta část filmu někomu přijde skvělá, nebo nedejbože přirozená, tak mu jen chybí soudnost a srovnání. ()

Pavlosos

Snímek, jež mě uchvátil především svojí naturálností, a až posléze hereckými výkony, kde vládne Monica Bellucci. ()

blekekeke

Vždycky si říkám, jsou tyhle filmy na objednávku nějaké humanitární organizace? Či propaganda nasazenosti US Army? Nebo je to snad nějaká zástěrka politické mašinérie? Nebo jde jen o prachy za film ... v celku asi od každého trochu, neb jak jinak by mohla vzniknout tahle dojemná "stínohra" proti zlým bubákům ... ()

KasaK

Takové nemastné, neslané, osolené přestřelkami bez jakékoliv choreografie. Willis to těžko utáhne, když ani nechce hrát. Blbě napsané postavy se asi i blbě hrají. Třetí hvězda za soundtrack. ()

Perunwit

Brůs s nasazeným poker fejsem a svými demokratickými soldiers likviduje afro záporňáky. Do toho neustále leje, ječí pitomá dochtorka a atmošku genosýdy vám v obejváku pomáhají dotvářet pochmurné africké žalozpěvy, s hýkáním od táborového ohně. Škoda, že je Brůs jen jeden, kdyby se dal naklonovat, může ty chudáci zachránit všeci. ()

Kozlowski8

Bruce Willis jako velitel jednotky, převádějící skupinu vesničanů a americkou lékařku nigerijskou džunglí k hranicím Kamerunu - do bezpečí před zuřící občanskou válkou... Skvěle natočený snímek, který udržuje diváka v permanentním napětí. Tvůrci možná nedávají zúčastněným moc prostoru k většímu hereckému představení, ale časté detaily jejich obličejů v úžasné atmosféře mnohdy mluví za vše. Postavy ale přece jen mohly být trochu hlouběji propracované. Taky konec mohl být trochu méně "americký", ale zase taková pruda to nebyla. Výborná podívaná. 75%. ()

Pan.Antonin

Po filmu Slzy slunce jsem v slzách neskončil, ani jsem nezářil nadšením. A celkově mne to moc nebavilo. Smutné scény tam jsou, akční to moc není a Bruce Willis už má za sebou mnohem lepší filmy než je tohle. Škoda, očekával jsem daleko daleko víc. ()

Kosta

Problém! Z filmu čiší, pro patriotisticky založené Američany, přílišná "Armádní Propaganda". Neamerickému diváku pak tento film přijde jako křečovité rádoby válečně dramatické klišé. Fugua opět dokazuje že i přes velice špatný scénář umí natočit slušnou akční podívanou. Zejména v akčních sekvencích se opravdu vyznamenal. Willis předvádí svůj standardní nadprůměrný výkon. ()

Hicks

Krásně natočený film, nádherné záběry z tropické džungle. Bohužel zápletka filmu je dosti chatrná a naivní, představa, že velitel SEAL týmu organizuje humanitární akci je úsměvná asi jako Godzilla na Manhattanu. I když mám v oblibě Monicu B. , v tomhle filmu mě vůbec neseděla. Akčních scén není mnoho, většinu filmu sledujeme pochod džunglí bez většího napětí. Z letargie mě vytrhla brutální scéna etnické čistky v domorodé vesnici, zpracovaná syrovým naturalistickým způsobem. Konec filmu je až moc patetický, i když dojáky mám rád, tohle mě fakt nebralo. Asi jsem hnidopich, ale detail Kalašnikova na zádech člena amerického komanda mě přinejmenším zarazil:-) ()

Vital

Bruce Willis a jeho mariňáci jsou jednotka po dlouhý době co jsem viděl skutečně professionální,za který hovoří činy a ne keci. ()

MisoSR

Ešteže máme tých Američanov. Kto iný by zachraňoval svet a robil dobré skutky. A kto iný by robil tak nudné filmy! Navyše je to strašne pomalé---> všetci majú fajnové búchačky a vy len čakáte kedy ich riadne využijú...a čakáte...a čakáte...a vo chvíli keď vás zo spánku vytrhne zvuk výstrelov tak zistíte, že to za to čakanie ani nestálo:/ ()

e-arthworm

Skvělá podívaná. Syrový, drsný a místy dosti brutální film, nabitý emocemi a podkreslený podmanivou hudbou (zdálo se mi to, nebo si tam zazpívali i borci z LadySmith Black Mambazzo ?). Pasáž s vyhlazováním vesnice je děsivá. Willis předvádí prvotřídní výkon, role velitele komanda mu sedla ještě lépe, než jeho oblíbení zchátralí policisté. Závěrečný škleb s okem zalepeným krví nemá chybu :-) "Tyhle typy vyhrávaj olympijský tratě." ()

Parsek

Válečnou tématiku mám rád, ale slovy jedné hrdinky jednoho príma seriálu říkám: ach-můj-bože... a doplňuji... co to má být? ()

antragus

Dejme tomu, že silné tři, ale přece jen tři. Nedá se říci, že bych se nebavil na druhou stranu tu máme trochu moc klišovitých situací najednou. Máme tu Bruce, který se minimálně třetinu filmu tváří, jako by se mu zasekly panty uprostřed přežvykování večeře. Veselou "nikam bez nich nejdu" doktorku, jejíž pseudohrdinství by spolehlivě rozptýlila jedna dobře mířená kulka přímo do pr... pardon - do pozadí. Bohužel se tak opět nestane, a tak se s Brucem může pouze střídavě milovat a nenávidět. Jo, a její věta na hranicích (Otevřete bránu, jsem Američanka!) mě hodně odrovnala. Okamžitě mě napadla jednoduchá odpověď: "No a co?!?" To kluci (a holky) americký vážně žijou v tom, že když někde zamávají pasem, tak se všechno podělá a vznikne fungl nová civilizace? Dále jedna štěnice, jeden dobře schovaný následník trůnu. No jednoduše jsem se nemhol zbavit pocitu, že mě to baví, ale na druhou stranu jsem to už celé viděl jinde, jen trochu jinak sestříhané. Americký hrdinský patos taky přežiju, ale čeho je moc. Tak za tři. ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru