Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Colchack

Tento počin spolu s "Ryanom" sú pre mňa proste TOP military záležitosti všech dob..o chlp za nimi sa ešte drží Black hawk down. ()

papadoce

Viac ako výborne natočený 10 hodinový vojnový film. Ale keby to bolo správne zostrihané na 7 hodín nadelil by som 5. Každopádne skladám klobúk pred všetkými bojovými scénami. Lahôdka. ()

snebka

Trochu pomalejší rozjezd , ale pak to nabralo ty správné otáčky. Devátý díl považuju za můj nejsilnější filmový zážitek a neskutečně mě zasáhl. Jasných pět hvězd 96 / 100 ()

1mArc0

Odkrývajuce šialenstvo neskutočných rozmerov... Ono násilia a bezočivosti je dosť... predsa nesmie zabúdať na 2. svetovú, aj keď NEBOLA VEĽMI PRÍJEMNÁ. Človeka tento seriál veľmi dojme... ()

Brooks

"I cherish the memories of a question my grandson asked me the other day when he said, 'Grandpa, were you a hero in the war?' Grandpa said 'No...but I served in a company of heroes'." Najkomplexnejší pohľad na najkrutejší vojnový konflikt dejín a postavenie radových vojakov v ňom. Od piatej epizódy je každý jeden diel masterpiece. ()

wege

Byla na to radost se na  to dívat před 20 lety, je pořád, když jsem si dal teď reparát. Je to pořád jeden z nejlepších seriálů ever. Protože to před 20 lety stál ranec, vlastně to byl první velký seriál, je to na tom pořád vidět. Teď by se to natočilo (pouze technicky) asi lépe, ale to nevadí. Neskutečně napsané, skvělá atmosféra, výborné herecké výkony. Kdyby člověk nevěděl, jaké to bylo peklo, rád by tam byl a prožil to s nimi. I když jsem to už viděl, četl jsem tu knížku, podle které to je, pořád má máte ve spoustě scén slzy na krajíčku. A neznám dojemnější okamžik, než když na konci se u těch skutečných objeví jejích reálná jména. Ten seriál má navíc naprosto nedpozemskou hudbu. ()

TaNya_

Byla jsem přemluvena a vůbec nelituju. Válečný filmy mi moc nejedou, nudím se u nich a všichni vojáci mi přijdou stejní, ale tady, tahle minisérie mi snad kromě jednoho dílu přirostla k srdci. Každý díl má rukopis vlastní režisérovi a hrozně mi sedlo vyprávění pokaždé z pohledu jiné postavy. Vizuální stránka byla dechberoucí. ()

Najt

Nejlepší válečný seriál a jeden z nejlepších seriálů všech dob. Naprosto fantastická válečná výprava Roty E z 506.pluku 101. výsadkové divize, která nastoupila v roce 42 ve výcvikovém táboře a do války byla nasazená dnem D. Její cesta byla přes Anglii, Francii, Holandsko, Belgii až do Německa. Rota jejíž příběh napsal sám život, plná hrdinů, tvrdých bitev, ať už v Normandii, Bastogne, nebo Hagenau a složitých situací. Celé to je zabalené ve fenomenálním výpravném kabátu a fantastickým ozvučením, vizuálem, efekty, realističností. Tohle je asi nejpodobnější zpodobnění největšího válečného konfliktu v historii lidstva. Pro mě srdeční záležitost. Zkrátka kultovní válečná klasika. ()

RedRose

Před 20-ti lety jsem to na HBO viděl a moc mě to nevzalo... Nyní musím uznat, že je to výpravný klenot seriálové tvorby!! Vše ostatní už bylo napsáno jinými! Jednoduše 100% ()

MrMir

Strašně silné příběhy doplněné o komentáře přímých akterů válečných příběhů. Naturalisticky, bez sentimentu a zbytečného patosu natočený klenot, který určitě stojí za shlédnutí. Osobně jej řadím na úroveň mého oblíbeného MASHu. ()

mikhail

Takto si predstavujem dobre natočený seriál, ktorý nepotrebuje na vyrozprávanie jedného a toho istého 5 sérií. Všetko hodnotné sa zmestilo do 10 vynikajúcich častí. Pre mňa osobne seriálová jednička. ()

Prejza odpad!

Telenovala se stejnejma intelektuálníma kvalitama jako prvních dvacet minut Ryana. Tlupa tupejch zelenejch mozků vosbozuje Evropu. Naprosto vodsouzeníhodný dílo - nechápu, jak může někdo desítky let po Hellerovi, Eastlakeovi, Burnsovi, Malapartovi apod. interpretovat spojeneckou armádu takhle stupidním způsobem. Nekecám, v Goodbodym najdete víc myšlenek, a když jsem u toho, taky víc reality. ()

Blotto

Jedním slovem úchvatné. Není to jen další hollywoodský rádoby válečný akční počin, ale hodnotné dílo, které si zaslouží nejvyšší uznání. Je to drsné a zároveň nězné, je to smutné a místy méně, je to az zvířecí a tak lidské, ze se to nedá ani popsat. Zanechalo to ve mně hluboký dojem a pocit, že bych měl být opravdu vděčný za to, že jsem to nemusel prožít na vlastní kůži. Bez debaty pět hvězdiček. ()

Řízek

Tuten seriál je přesně to, co lidi chtěj. Krev, střílení, ale zase ne tak moc, náznaky hlubších myšlenek a jasně rozlišitelní ti hodní od těch zlích. A navíc těch hodných je vždycky míň a maj eště další handicapy, zatímco těch zlejch je víc a sou líp vystrojení, vyzbrojení a v lepší pozici. Ale ti hodní sou prostě lepší a tak za pomoci svých speciálních schopností (neviditelnost, Neovské uhejbání kulkám atd.) hrdině zmasakrují tuny nepřátel, na prstech jedné ruky spočítají své raněné (vyjímečně mrtvé) a zdrceně konstatují jak je ta válka krutá. Co se týče realističnosti, těžko soudit, vzhledem ke skutečnosti, že nejchytřejší Němec v seriálu měl iq našeho kanárka. Nicméně se to celkově dá považovat za lehce podprůměrné, což myslim odpovídá tak těm 40%. Normálně bych se psaním takto dlouhého komentáře vůbec nezatěžoval, ale doopravdy mě šokoval neuvěřitelný počet vašich pětihvězdičkových hodnocení. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn