Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

luka4615

Delikátní seriálová záležitost, která neztrácí nic ze svých nesporných kvalit i dvacet let od premiéry. Tohle je zkrátka jeden z těch počinů, k němuž se díky jeho vysoké realistické stránce a silnému příběhu budu vždy velmi rád vracet. Výborná práce! (HBO Max) „We're in Normandy.” ()

Sawy

Asi po třech dílech jsem se rozhodl,že tady budu zapisovat své dojmy vždycky po zhlédnutí každé další epizody,protože jedině tímhle způsobem jde dobře vyjádřit pocity z tohoto seriálu. 1. DÍL: 4* Zajímavé seznámení s hrdiny roty E, chvílemi jsem se ztrácel, ale úžasný konec epizody to vynahradil. Pobavil mě úplně neschopný David Schwimmer. Jak je všechny buzeroval a přitom sám byl jako velitel úplně na prd. Naopak Damian Lewis u mě má respekt. A taky se tady mihne Simon Pegg. 2.DÍL: 5* Tomu říkám obrat! Po výcviku rovnou do akce. A do jaké! Díl začne dokonalým výsadkem, který strká do kapsy 90 % všech podobných scén v celovečerácích. Je vidět, že si film pohlídal Spielberg, protože válečná scéna z tohohle dílu se může směle rovnat nejlepším momentům Zachraňte vojína Ryana. Má všechno, emoce, chvílemi humor a další věci. Opravdu DAY OF DAYS! 3. DÍL: 4,5* O trochu horší než díl druhý, přesto pořád hodně vysoká úroveň. Už se začínám orientovat mezi jednotlivými postavami. Třeba takový Malarkey je sympaťák. Bitevní scény znovu dokonalé a k tomu úžasně emotivní závěr epizody. 4. DÍL: 5* Další úžasná epizoda, další nezapomenutelný zážitek. Spousta nádherných momentů, třeba s čokoládou, bitva o Eindhoven je znovu parádní. A taky jsem v jednom z nováčků nemohl nepoznat mladičkého Jamese McAvoye. Tak takhle začínal Wesley Gibson z akční pecky Wanted! A nemůžu si pomoct, ale já ty jejich výsadky prostě žeru. Už teď se nemůžu dočkat patého dílu. 5. DÍL: 4* Znovu se potvrdilo moje podezření, že liché díly asi budou opravdu trochu horší než ty sudé. Ale pokles oproti čtvrtému dílu není zas nějak výrazně razantní. Pátý díl je spíš takový odpočinkový, jedna skvěle natočená akce tady je, ale většinu dílu se toho moc neděje (viz. návštěva Paříže). Prakticky po celou dobu sledujeme Damiana Lewise jako kapitána Winterse, což díky jeho skvělým výkonům od začátku seriálu rozhodně není zápor. Finální pochod v Belgii je hodně působivý a ještě ke všemu začalo sněžit, což je pro mě potěšující zpráva. Seriál je teď přesně v polovině a zatím je na nejlepší cestě stát se jedním z mých nejoblíbenějších. Tak budu držet palce, ať ve druhé půlce neztratí dech. 6. DÍL: 4,5* Velice zajímavý Vánoční díl,který je doslova nacpaný emocemi.Umírají kamarádi,spousta zraněných,nedostatek prakticky všeho a ještě je taková zima!K tomu navíc přispívají Vánoce,které asi není příjemné trávit zahrabaný ve sněhu,promrzlý a vystrašený.Díl se točí okolo lékaře,což je docela sympaťák,doufám,že v dalších dílech ještě bude mít trochu prostoru.Výborná část,ale bylo pár lepších. 7. DÍL: 5* Tak tohle se sakra povedlo! Předsudky vůči lichým dílům jsou pryč,protože sedmý díl pro mě byl asi zatím vůbec nejlepším.Na začátku je to prakticky stejné jako v dílu předchozím,jen doktor se pouze mihne.Ale jakmile začne bombardování,je z toho pro mě osobně zatím nejsilnější a nejemotivnější sekvence seriálu.Opouští nás postavy,které jsme znali už od začátku,naopak přibudou dvě extra sympatické nové.A závěrečná bitva je sakra dobrá,dokonale mě odrovnal běh jednoho vojáka mezi nepřáteli tam a zpátky.A konec,ve kterém rota E konečně dostane správného velitele,mě dokonale navnadil na příští díl.Proboha,ten týden je tak dlouhý! 8. DÍL: 4,5* Znovu trošku pokles oproti minulému dílu,ale s tím jsem počítal,protože minule to bylo fakt dokonalé.Tenhle díl nebyl,ale přesto je to pořád hodně vysoká kvalita,navrátivší se Webster je sympaťák,kapitán Spiers je snad vůbec nejlepší postava seriálu a konkurovat mu může asi jenom Malarkey.Konec epizody už tradičně nesmírně působivý,čím víc se rota E blíží k Německu,tím působivější seriál je. 9. DÍL: 5* "Proč bojujeme v týhle zasraný válce?!"Tahle palčivá otázka zazní v tomhle díle z Websterových úst.Předposlední díl celého seriálu je jednoznačně ten nejdepresivnější a nejbeznadějnější.Osvobození koncentračního tábora je zatím nejsilnější scénou seriálu a upřímně docela pochybuji,že by ji v něco v posledním díle překonalo.Atmosféra blížícího se konce války je zajímavá.U některých vojáků je vidět,že se na konec těší,druzí se zase už nemají k čemu vrátit.Poslední díl očekávám s napětím,ale nemyslím si,že by závěr mohl pokazit skvělý dojem,který momentálně ze seriálu mám. 10. DÍL: 5* Tak, a máme tu konec. Podle mých očekávání je závěr jednoznačně nejpoklidnějším dílem.Pár dramatických situací nastane,ale po většinu času se jenom bilancuje a loučí.A mě je docela dost smutno,protože mi dochází,že už žádný další skvělý díl nebude,že už neuslyším tu skvělou hudbu,že už neuvidím tu znělku,na kterou jsem si za posledních deset týdnu zvykl.Na konci se během scény baseballu dozvíme,co se stalo s každým z těch chlapů,které jsem za tu dobu stačil poznat,kteří mi stačili přirůst k srdci.Spears,Webster,Lipton,Randleman,Perconte,Heffron,Martin a další.A samozřejmě Dick Winters v nezapomenutelném podání Damiana Lewise.Kdybych měl seriál shrnout,asi řeknu,že objektivně je to nejlepší seriál,jaký jsem kdy viděl.Žádný díl není horší než skvělý.Vrcholů má tenhle seriál nepočítaně.Kamera,hudba,všechno na té nejvyšší úrovni.Pokud si nějaký seriál zaslouží přízvisko filmový,pak tento.Jsem velmi rád,že jsem měl příležitost ho zhlédnout,bylo to,jako bych tam skutečně byl.Tak moc realistické,až to bylo občas nepříjemné.V tom nejlepším smyslu slova.Tak,to je asi všechno,co jsem chtěl napsat.A závěrečné hodnocení?Jako celek pro mě čistých a jednoznačných 100 %! () (méně) (více)

Lucasion

„We're not lost, Private... we're in Normandy.“ Band of Brothers. Výpovědi hrdinů, co přežili Den-D a táhnutí přes půlku Evropy až do Orlího hnízda. Bratrstvo je zaručeně nejlepším válečným seriál o Druhé Světové válce. Příběh stojí na skutečných a neuvěřitelných příbězích a událostí od hrdinů, co se statečně vrátili domů. Každý díl je svým způsobem odlišný a taky každý díl zaujme. Ukázky tvrdého tréninku Roty E v Tocca, přemístění do Evropy a následného boje na Frontě. Akční scény jsou udělány skvěle a při některých se vám tají dech. Perfektní hudební motiv jen dokresluje výjimečnou atmosféru tohoto díla. Steven Spielberg spolu s Tomem Hanksem vytvořili opravdu brilantní kousek ukazující krutou a bezcitnou válku v Evropě během období Třetí říše. Herci ať už jsou známí či méně známější, všichni jsou sympatičtí a přirostou vám k srdci. Zejména Damian Lewis jako velitel Roty E Dick Winter je dokonalý. Ze známějších jsou to dále třeba: Neal McDonough (Kračející skála), David Schwimmer (Přátelé), Colin Hanks (Dexter), James McAvoy (X-men První třída), Tom Hardy (Warrior) a určitě poznáte i spoustu dalších. Hereckých známých tváří je opravdu mnoho. Příběh roty E je pekelně drsný a velmi smutný. Smutná stránka příběhu je velmi dojemná a dojme vás až k slzám. Například bitva v Ardenách, když rota E musí bránit v zimě Bastognevský les. Nemají munici, teplé oblečení ani jídlo. A přesto to dokázali. Bylo to nejtvrdší zkouška Roty v celé válce a vyobrazení v Bratrstvu je také nejbrutálnější ze všech dílů. Naopak díl PROČ BOJUJEME je útok na naší psychiku a ukazovaní zajateckého tábora plného židů není zrovna pro každého. Jedná se asi o nejdepresivnější ukázku války v celém seriálu. První silný moment je na konci třetího dílu, kdy seržant Malarkey bere od pradleny uniformy kamarádů, co se už pro ně nevrátí. Úcta k Rotě E jsou rozhovory se skutečnými hrdiny na začátku každého dílu. Jejich výpovědi jsou většinou úsměvné a vzpomínaní jak to tenkrát zvládli, vám připadá nemožné. Vizuální efekty jsou takřka dokonalé a až na jednu scénu s ustřelenou nohou (Bod Zlomu) se zde neobjevují žádné extrémní brutality. I když je v mnoha bojových scénách ukazováno vše syrově. Bratrstvo Neohrožených je zkrátka kultovní a perfektní seriál. Nepřekonatelné a vynikající zpracování, které si zaslouží pozornost každého. To je Bratrstvo hrdinů. Bratrstvo Neohrožených. "Řekni mi dědo, byl si za války hrdina? A děda řekl: Ne, ale sloužil jsem v Rotě plné hrdinů." Po řemeslnické stránce tento seriál nemá takřka žádnou konkurenci. Kdo nečetl knihu, ať se alespoň podívá na tento seriál. Je to prostě něco nepřekonatelného. (100 %) ()

EXpenza

Impozantní,perfektní,grandiozní! Těmito slovy bych asi popsal seriál Bratrstvo Neohrožených. Dech beroucí scény střídaly krušné chvíle u kterých se neubráníte slzičce. ()

Katullka

Ukažte mi lepší válečné zpracování. Ano, cítíme tam USA na každém, kroku, ale nářez, který je nám předkládán, je silnější a pak to vůbec neva. Nejvýpravnější seriál, který jsme viděla... ()

hendrich6

Skvělý seriál,kterému bohužel nemohu dát plný počet,protože jsem neviděl jeden díl a díly jsem sledoval na čt1,což znamená,že jen 1x do týdne a přes absenci rekapitulace,co se událo v minulém dílu,jsem souvislosti a věci,které se v minulém díle odehráli zapomínal.Také mi chyběla znalost historických událostí,díky nimž bych si to pospojoval.Seriál má ale velkou řadu kladů.Já mám velmi rád filmy nebo seriály podle skutečných události,pak je velkou předností skvělý herec Damian Lewis (který je úžasný později v roli Crewse v seriálu Na Doživotí) , skvělá kamera a další spousta kladů.Nejvíc se mi myslím líbil pátý a poslední (desátý) díl a zvlášť úplný konec desátého dílu,kdy mluví skutečný Winters a další členové Bratrstva.Tento seriál je skvělý a až se na něj někdy na internetu podívám znovu,tak dám 5 hvězd,ale zatím je to pouze za 4 s hodnocením 90 % ()

Pepy

Známé tváře a neuvěřitelná atmosféra válečné doby vás zaujme natolik, že se nedokážete od tohoto seriálu odpoutat. Nejlepší válečný seriál, který byl vůbec natočen ! ()

ScarPoul

Bratstvo neohrozených je seriál, ktorý analyzuje všetky možné hrôzy a udalosti, ktoré sa odohrali za druhej svetovej vojny v samom strede mužov s E Company. Seriál má správny vojnový feeling. Kamera je roztrasená, obraz je zrnitý a väčšinou zaberá útek a streľbu mužov v rôznych klimatických podmienkach. Postavy sú pamätné a každý, kto si seriál pozrie má šancu nájsť si svojho obľúbenca, ktorému následne drží palce a ktorému podvedome praje aby prežil a vrátil sa domov. Ako mini séria pôsobí príbeh komplexne. Dokážete v ňom nájsť kopec všakovakých detailov, premyslených súbojov ale aj silných emócií. Občas je škoda že práve tieto emócie nie sú práve najlepšie vyvážené k pomere akcie. Občas sa to zadarí - diel v ktorom rozpráva o svojom pohľade na vojnu doktor , alebo deviaty diel pri objavení koncentračného tábora. Tie ostatné vyťahuje z priemeru spôsob akým sú spracované a akým sú podávané. Ale pravdou je, že len spomínané dve časti ma skutočne dostali a nemal som im čo vytknúť. Pri ostatných by sa niečo našlo. Ale to je nepodstatné. Seriál patrí rozhodne k tomu lepšiemu čo vzniklo na tému vojny. Ja nie som osobne fanúšikom vojnových filmov( ak sa teda nejedná o tie hviezdne) ale k seriálu som sa dostal, zhliadol som ho a musím povedať že na mňa zanechal dojem. A myslím si že čo sa týka mojej osoby to nie je málo. Kvalitných 80% ()

HateBreeder

Zcela unikatni serial z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse, ktery ve svetove kinematografii nema obdoby a ani konkurenci. Hvezdny rozpocet se neztratil, jak tomu u nekterych drahych projektu byva a dalo by se rict, ze byl vyuzit do posledniho centu. Rezie a scenar - dokonale!!, To jak se povedlo latku z Vojina Ryana roztahnout do celeho 10ti hodinoveho serialu je mistrovska prace a ja smekam klobouk. Herecke vykony temer neznamych hercu jen potvrdily kvalitu celeho dila. Byl to proste megaprojekt, ktery se povedl na vybornou a nastavil latku vsem serialum, ktere sice mohou byt zanrove odlisne, ale nikdy nebudou tak grandiozni jako byl tenhle. Jednotlive epizody, od cvicaku az po zkonceni valky, byly peclive skladany jako kostky domina, vse na sebe perfektne navazovalo a to co se stalo v jednom dile do puntiku ovlivnilo ten druhy. I kdyz hlavni dejeovou linii byly valecne operace, tak se naslo misto i pro zcela odlisne pribehy, takze si zde kazdy nasel to svoje. Serial byl naprosto realisticky a podal nejpresvecivejsi vypoved o 2.svetove v cemuzu mu dopomohly i vypovedi skutecnych valecnych veteranu, coz z nej delalo do jiste miry i dokument. Clovek nemuze popsat co citil, kdyz spolu s rotou E prozival jejich valecny postup skrze frontu, kde se z mladiku stavali muzi a kde jedinou prioritou bylo prezit, nebo kdyz sledoval vyvoj pratelskych vztahu mezi jednotlivymi vojaky, jejich pribehy, osobni pocity, nestastnou lasku a nebo uzkost a strach z toho, ze uz neuvidi svuj domov. Kazdeho vojaka si clovek zamiloval, jeho pribeh byl najednou dulezity, uz to nebyl jen nemenovany vojak, jehoz smrt cloveka sice zarmouti ale vazneji se ho nedotkne. Tady to byli i jeho pratele, divak se stal soucasti Bratrstva neohrozenych a kazde zavahani, kazdy mrtvy clen, kazda nehoda a nebo vitezstvi prozival s nimi. Jelikoz to bylo 10ti hodinove dobrodrustvi tak mi hrdinove prirostly k srdci jeste vice, nez sem ocekaval, a nebojim se priznat, ze zaverecny dil me skutecne dohnal az k slzam. Najednou byl totiz konec a dal jiz nebude nic. Podobny pocit museli prozivat i jednotlivi vojaci a i presto, ze se kazdy tesil domu, a cekal jen na slovo "PRIMERI" tak to pro ne musel byt hrozny sok, ze uz je najednou po vsem. To co prozili za posledni 4 roky, neprozije nikdo z nas ani za cely zivot, a ted byl proste konec. Uz zadny dalsi strach, co bude dal, zadne dalsi smrtelne nebezpecne operace, nic. I kdyz byli vojaci nesmirne stastni, ze se konecne vrati domu, preci jenom v nich valka zanechala sramy, ktere nejdou jen tak necim vyplnit. Valka konci a s ni i to nejsilnejsi pratelstvi, jake si jenom muze clovek predstavit. Ale i prostrednictvim tohoto serialu na tuto skupinu statecnych nezapomeneme, a uchovame si je naporad. Jejich hrdinstvi nikdy nezemre a slovy valecneho veterana:" Kdyz se me jednou vnuk zeptal", "Dedo, Byl si hrdina"? "Odpovedel jsem": "Ne, ale slouzil sem se samymi hrdiny". ()

rawen

Tak měl jsem možnost vidět v krátké době všech 10 dílů na DVD a musím uznat že všeobecná chvála tohoto seriálu je oprávněná. Konečně reálně zachycená válka, minimum patosu a na každém kroku profesionálně odvedená práce. Ty prachy co se do toho nasypaly jdou vidět! Skvělé - doporučuju nejen "fanouškům" WW2 ale úplně všem - 9/10 ()

PROROK14

Bravo. Tlieskam všetkým čo sa podieľali na tomto seriáli. Na to už asi nikdy nezabudnem. Od výcviku cez zoskoky až po dobytie Hitlerovho bunkru. Najlepší seriál čo som videl spolu so Simpsonovcami. Asi najlepšia časť bola tá tretia. Naviac seriál je podopretý skutočnými výpoveďami mužov ktorí to peklo za Druhej svetovej vojny zažili. Fakt veľký zážitok. 90% ()

maseer2

moje hodnocení rozhodně není zcela objektivní, ale já se zkrátka během 4 dílů, co jsem viděl, nebyl schopen sžít s postavami, vcítit se do děje a hlavně jsem nenašel motivaci ke zhlédnutí zbývajících epizod, což je asi zásadní problém.. pro mě to byla jen suchá rekonstrukce slavných bojů druhé světové války, která POSTRÁDÁ pořádnou atmosféru a hlavně EMOCE, což byl hlavní důvod toho, že jsem si k postavám nedokázal najít cestu a neustále se mi pletly.. určitou dokumentární hodnotu seriál rozhodně má, to je bez debat, ale i ta je díky americkému úhlu pohledu poněkud znehodnocená svou jednostranností.. ()

Tommassi3

Téměř skvostná podívaná a jedna z prvních metatelevizních záležitostí, která by se sice mohla jevit jako značný kalkul, rozšiřování hlavních událostí užitých ve Spielbergovu ultimátním válečném filmovém mezníku navzdory, vytěžující motivy i samotný, nejen komerční, úspěch Zachraňte vojína Ryana, nejsilněji se však na straně druhé jeví právě v pasážích i stylistických prostředcích, jimiž se od Spielbergova snímku paradoxně odlišuje.. Řemeslně úchvatná podívaná s poněkud překvapivě nedůsledným konceptem i scénářem.. ()

Baxt

Vskutku mistrovský seriál. První díl - Currahee: 100% Zasloužený plný počet. Seznámení s vojáky je jednoduché a účinné, David Schwimmer by v takové roli ve filmu aspiroval na Oscara a přestože zatím nejsou oběti an zranění, působí tento díl stejně naléhavě a vážně, jako všechny ostatní. ; Druhý díl - Day of Days: 85% Oproti minulé části jdou Band of Brothers s kvalitou mírně dolů, i tak je ale na co koukat, protože jak všichni víme, ve válečných filmech je Normandie klíčová pro eye candy momenty. Proto nepřekvapí, že zneškodňování německých děl je napínavé vrchovatě. ; Třetí díl - Carentan: 90% Psychologický díl (očima) vojína Blitha není vůbec špatný, protože důkladně pitvá myšlenkové pochody mnoha vojáků v boji. Potlesk všem tvůrcům speciálních efektů a kaskadérům, ti si tentokrát přišli na své. ; Čtvrtý díl - Replacements: 70% Prozatím nejslabší díl, což znamená nadprůměrnou zábavu. Jakkoliv jsem si Bulla a "jeho one-man show" oblíbil, nemělo to moc tah na moje emoce a veškerá akce byla diskutabilně zrežírovaná. Ovšem zvukové efekty byly balzám na realistický dojem boje. ; Pátý díl - Crossroads: 100% Vrchol celého seriálu. Z pohledu Winterse se odvíjí konvenčí příběh vyprávěný značně nekonvenčně. Prostřihy do minulosti, výborně napsané dialogy a fantasticky minimalistický Damian Lewis. Takové díly jsem si představoval, když se mluilo o seriálu desetiletí. Tom Hanks je machr. ; Šestý díl - Bastogne: 90% Těžký díl, který dostává rotu Easy do nepříjemných situací, se mi okamžitě pro zhlédnutí moc nezalíbil (zhruba kvalitou někde u 75%), po jednom dni jsem ale neviděl před očima nic jiného, než zdravotníka zoufale hledajícího morfium a plazma v počasí, které by snad konečně zalarmovalo pražského primátora k činu. ; Sedmý díl - The Breaking Point: 85% Abych pravdu řekl, po jednom dni už si ani nepamatuju, o čem to bylo. Uvízla mi v hlavě hlavně druhá polovina, kde masivní ostřelování udělalo v rotě Easy své, a téměř polovina známých to musela zabalit. Ale díky uhraničivému střihu a zvuku přidám 5% a učiním z tohodle dílu "Band of Brothers průměr" (=85% :). ; Osmý díl - The Last Patrol: 90% Kvalita dobrého válečného seriálu potvrzena, střílí se pouze 5 minut v jedné hodině a přesto je radost sledovat dění. Optimističtější díl s hořkosladkým koncem, jaký jsem doteď v seriálu takového formátu postrádal. Skvělá práce herců. ; Devátý díl - Why We Fight: 100% Tohle není třeba dál rozebírat, Beethovenem začne a skončí nejsmutnějších 30 minut televizní produkce, zbytek je věnován jediné zbylé postavě, která mě zajímala a nestačil jsem se jí v uplynulých dílech dostat uspokojivě pod kůži, kapitánu Nixonovi. Tenhle díl mi z hlavy nevypudí ani deset repríz Babicových dobrot. Čistá filmařina bez slabých míst. ; Desátý díl - Points: 100% Jsem rád, že Band of Brothers neuslo předčasně na vavřínech a z posledního dílu velkolepé skládanky, který se odehrává v podstatě bez války, vymáčklo maximum. Ale kvůli souznění s hráči se mi tohle hřiště opouštělo dost těžko. Chtěl bych víc, ale toho už se mi nikdy nedostane. Nezbývá nic jiného, než hodit popsaný stoh papírů pod stůl a sledovat dobrodružství majora Winterse a roty E odzačátku, protože to za to jednoduše stojí. Bylo mi ctí sledovat přes 600 minut takto vymazlené podívané. () (méně) (více)

st.ranger

Nejlepší válečný seriál, který jsem kdy viděl. První díly jsem premiérově sledoval na HBO, později se dostal k celému seriálu, pustil první díl a nedokázal až do konce odtrhnout oči. ()

Hwaelos

Pozoruhodný případ díla, v němž chybí hlavní postava, ale reprezentuje ji celá skupina lidí. O jednotlivce zde nejde, podle svého jména nahrazuje seriál ústřední charakter samotným bratrstvím a pospolitostí celé jednotky. Přiznám se, že jsem měl problém k většině tváří přiřadit jméno (a i následná smrt postavy tím pádem nepředstavovala takovou emoční nálož), ale zároveň mi to k zvolené formě vyprávění sedí. Za jednoznačně nejlepší díl považuju epizodu z Bastogne (06), vyprávěnou antimilitaristicky z pohledu zoufalého zdravotníka, jemuž se při těch nejhorších jatkách celého výsadku nedostává potřebných pomůcek. ()

Hismael

Seriál má úplně jinou váhu když víte, že tohle všechno se ve skutečnosti stalo. Navíc tam mluví lidé, kteří něco takového museli absolvovat. Každý díl se odehrává na jiném místě v evropě. Častokrát jde o nějakou válečnou operaci, ale jsou tam i díly, kde se snad ani jednou nevystřelí. Je tam trénink, obří bitvy i klidnější části z pohledu vojáků a doktorů. Neskutečnou odvahu, skvělé napínavé scény občas střídají i části, kterým trochu chybí nějaký silnější příběh a spíše je to jen taková úkázka války. To je ale možná jen můj pocit a naprosto chápu aktuálně druhé místo v žebříčku nejlepších seriálů. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn