Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Frank234

10 hodin skvělých efektů, skutečných událostí, emocí, rozborů a vůbec kombinace toho nejlepšího, co se dá vyčerpat z tématu "světové války". Neměl by na světě existovat ani jeden člověk zajímající se o tuto tématiku, který neviděl tuhle seriálovou dokonalost. ()

xstanleyd

Jak popsat to,co bylo již tisíckrát vysloveno...Naprosto super seriál,přenádherně natočený.Scénář,herecké výkony,efekty,celé pojetí...Naprosto excelentní!A navíc,vše vypodloženo pravdou a vzpomínkami.Každého při sledování musí uvnitř bolestivě popíchnout uvědomění,že nejde jen "o film"....Nebál bych se hodnocení,že se jedná o jedno z mála děl,které vstoupí do síně slávy kinematografie!!!!!Děkujeme! ()

NoNameCZ

Pro mně jednoznačně nejlepší seriál. Výborný válečný seriál a opravdu kvalitní zpracování. Tomuto snímku snad může konkkurovat jen film Zachraňte Vojína Ryana. Sami hrdinové, co si toto všechno prožili potvrdili, že seriál je opravdu kvalitní předělání jejich hrdinského příběhu. Kam se hrabou hrdinové jako Superman, Spiderman apod. TOTO jsou opravdoví HRDINOVÉ, kteří u mě mají obrovský respekt. ()

Yhitte

Nejlepší, vojenský dokumentární film/seriál co jsem kdy viděl. Drží si jak úžasné tempo, tak vizuální kvalitu něčeho, co bylo vytvořeno aby zaujmulo diváky a nemuselo se držet historie. ()

Socirel

Parádní válečný seriál plný emocí a dramatických momentů, vyprávějící o skupině hrdinů za 2. světové války. Rozdělení většiny epizod způsobem nová epizoda, nový hlavní hrdina je taky velmi zajímavé a logické, protože bylo potřeba ukázat válečný konflikt z více než jedné perspektivy. Musím smeknout před tvůrci, povedlo se jim totiž vytvořit poměrně realistický seriál z prostředí válečné Evropy, roztáhli ho na deset hodinových epizod a přitom netratili na kvalitě. ()

cristiano21

Jednou se mě můj vnuk zeptal: „Dědo, byl jsi za války hrdina?" Já mu na to řekl: „Ne. Ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů..." (Richard Winters) Ne vždy je nutné psát rozsáhlý komentář. Jsem zcela přesvědčen, že Bratrstvo neohrožených je tím vůbec nejlepším filmovým (seriálovým) počinem, jehož cílem bylo přiblížit osudy vojáků II. světové války. Divák od první minuty úvodního dílu až do konce závěrečné epizody sdílí skutečné příběhy členů roty „E" – Easy Company, kteří neskutečné peklo války přežívají nejen díky svému výcviku, ale zejména díky hodnotám jako je přátelství, obětavost, smysl pro povinnost a odvaha. Reálnost zobrazení jednotlivých bitev a životních situací hlavních postav je řekl bych až mrazivá, což nejlépe vystihuje epizoda 06. – Bastogne, kde je popisován průběh tzv. bitvy o výběžek z prosince 1944. Bez váhání - 100% ()

dominick123

Nejlepší mini-série kterou jsem od HBO viděl. Během sledování se prakticky ztotožníte s osudy příslušníků Easy Company. Znáte je od výcviku v táboře Toccoa, projdete s nimi jednu z největších vojenských operací v dějinách-dnem D, dále pak ambiciózní operací Market Garden, boji v Bastogne a nakonec skončíte v Hitlerově Orlím hnízdě. Prostě paráda, válečná odysea jak má být, osobně považuji za nejlepší díly 1, 2, 6. ()

Robbisek

Málokterý válečný film nebo seriál zanechá v člověku tak hluboký dojem. Jedná se o mistrovské dílo, na kterém je znát každý dolar obrovského rozpočtu. Impozantní scény, kvalitní kamera a perfektní výkony herců dávají dohromady pevný celek, ke kterému se divák rád vrací. Když se objeví závěrečné titulky posledního dílu, člověk skoro až lituje, že druhá světová válka skončila tak rychle. Jestli někde máte pocit, že jste součástí děje, tak je to tady. Na rameni tlačí puška, záda se prohýbají pod tíhou výstroje a to bahno v zákopech je nesnesitelné. A přitom máte před sebou misku chipsů a sklenici coly. Plným právem 5/5. ()

brondy

bez akéhokoľvek zveličovania, v tejto tématike je tento seriál to najlepšie dielo aké existuje. opakujem, bez zveličovania. pre mňa 99% ...uznávam ale že ovce žerúce Rambo 7 a iné filmy kde napr. frčia nekonečné zásobníky, nereálne bitky a prsaté štetky, tomu na chuť možno neprídu... detto rusofili. ()

Udet odpad!

..klasická americká sračka o hrstce supermanů likvidujících nepřítele po stovkách.. ..podobné ,,skvosty '' plné přehánění už tady byly, jenže hlavní hrdinové excelovali nikoliv pod bílou, ale rudou hvězdou.. ..zkrátka a dobře, tohle,,veledílo'' je jen jaksi zfilmovaná verze přiblblé PC- střílečky.. ()

Slowbro

"The only hope you have is to accept the fact that you're already dead. The sooner you accept that, the sooner you'll be able to function as a soldier is supposed to function: without mercy, without compassion, without remorse. All war depends upon it." Jako milovník válečných filmů z období 2. světové války byl pro mě Band of Brothers povinností. A musim říct, že jsem rád, že jsem si našel těch 675 minut volného času a vychutnal si tuto seriálovou lahůdku. Od technického zpracování přes herecké výkony až k perfektnímu soundtracku. Až na pár vyjímek si Band of Brothers zachovává autentičnost a předhazuje nám surovost války a jednotlivé charaktery, kde každý dostane sám svůj kousek prostoru a divák se tak seznamuje s rúznou sortou postav, kde se postupné prvotní nadšení přemění k přerůstající odpor a pacifismus a ne všichni to dokáží psychicky překousnout. Rota E zůstane v mém srdci navždy, i přes to odporné vlastenectví, které u amíků tolik nenávidim. Pánům Hanksovi, Spielbergovi a ostatním vzdávám holt a moc bych si přál, aby vznikl další podobně úspěšný projekt, jako BoB (upřímně jeho mladší bratříček se totiž zdaleka tolik nevyvedl). 100% ()

ma2sko

Pri téme druhej svetovej vojny sa stáva, že spracovanie nie je pre diváka príťažlivé, prípadne sa nedokáže dejovo sústrediť na podstatnú myšlienku. Toto veľdielo ale odporuje všetkému, čo som doteraz na WWII videl. Pritom túto tématiku doslova vyhľadávam. Vojenská taktika snímaná s dôrazom na rozdielne uhly pohľadu a povahy vojakov. Tuhé boje popretkávané zamysleniami zúčastnených a intro v podobe výpovedí veteránov? Ale prosím Vás! 6*****! ()

YDOMAK

Absolútny vrchol vojnovej filmovej tematiky! Produkcia HBO ukazuje, že vie na čo má vsadiť. Seriál mi svojou dokonalosťou vyrazil dych. Nie, nemusel som vidieť krvavú spúšť na plážach Normandie, nie, nemusel som vidieť padnúť Berlín, videl som všetko čo som potreboval. Vcítil som sa do každej jednej postavy, poplakal som si. Produkcia famózna, čo potvrdzuje už len meno Spielberg. Vrcholom seriálu je pre mňa osobne 9 epizóda Proč bojujeme, pri ktorej som mal zimomriavky. Povinne púšťať každému, kto zabúda na minulosť. ()

anakarenina

Válečné dramata nejsou úplně mým šálkem kávy. Sahám po nich až úplně naposled, když už nemám z čeho vybírat. tento seriál mě naprosto "odvařil". Působil na mě realistickým dojmem, skvělá kamera, podmanivá hudba, výborné herecké výkony. Jen jsem se trochu hůře orientovala v jednotlivých postavách a než jsem si k některým stihla vytvořit vztah, zemřeli. Což z mého pohledu seriálu trochu škodí, protože kdyby za těmi muži stál i nějaký lidský příběh,(něco z jejich soukromého života) byl by pro mě ten prožitek směrem k jejich osudům mnohem silnější. Takhle jsem tam s nimi mohla být jen na "půl"... ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn