Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Ruadek

Jeden z nejsilnějších seriálových zážitků v provedení, které snad nelze už nikdy nijak předčít. Naprostá světová špička válečných seriálů, perfektní rekonstrukce skutečných bitev. To vše daleko předhání i většinu filmových zpracování, a to včetně velkých produkcí. ***** ()

mikel

... už jen samotná hudba by si zasloužila šest hvězdiček...a když si člověk poslechne na youtube potom v příspěvku "We stand alone together" vyprávění skutečných členů 101. tak zjistí, že si Spielberg tehdejší realitu příliš umělecky neupravoval. ()

PrezidentRickS.

Perfektně odvedená práce. Herci jsou velmi sympatičtí, ale největší předností tohoto seriálu jsou bojové scény. Jsou plné emocí a nezačnete se v nich po čase ztrácet. Každý díl je něčím výjimečný, přesto je 8.díl(Poslední hlídka) a 9.díl(Zač bojujeme?) tím nejsilnější co jsem nejen v seriálech kdy viděl. Nejlepší a můj nejoblíbenější seriál. ()

@nthr4X

Pár dobrých scén nemůže zachránit přes 10 hodin strávených u tohoto seriálu, na válečný seriál až příliš mnoho dialogů, málo napětí, akce, některé díly jsem doslova odzíval... naopak oceňuju hudbu a vizuální stánku. Kvalita jednotlivých dílů je značně kolísavá ale ve finále nemůžu jít výš...čistý průměr. ()

rigby

Vynikající seriál, který se vymyká všem běžným televizním měřítkům. Je pravda, že bez Vojína Ryana by nevznikl, ale vůbec nevadí, že kráčí v jeho stopách. V druhé polovině možná trošku ztrácí dech, ale stále je to výjimečná podívaná. Navíc oproti Ryanovi schází onen všudypřítomný americký patriotismus a patos. Příběh se kromě válečného dění soustřeďuje na vztahy mezi jednotlivými vojáky, na pevné pouto kamarádství, které vzniká jenom mezi muži na vojně. Možná k pěti hvězdičkám připojím malé mínus, ale nic to nemění na tom, že v mých očích se jedná o nejlepší seriál, jaký kdy vznikl. ()

Devilskitten

Jak jsem psala již několikrát, nejsem fanoušek válečných žánrů, ale tento seriál si zaslouží moje uznání, opravdu povedená práce! ()

Sakikura

Luxusní výběr toho z toho nejlepšího, co pro Evropu amíci udělali v podání skvělých režisérů. Každý díl je svým způsobem jedinečný a zaměřuje se na jiné postavy, poskytuje jiný úhel pohledu a trochu se liší i kamerou - zkrátka bomba. U žádné epizody se prostě NEJDE nudit, každý si najde něco, co ho zajímá, ať už jsou to vtipné chvíle na základně, spousta přestřelek a akce v Normandii, úžasné strategie v Holandsku, těžké chvíle zdravotníků ( i ostatních vojáků) u Bastogne nebo dojemné osvobození vězňů v Landsbergu. Nakonec mi bylo ještě líto, že válka skončila - teda spíše v tom seriálu. Herci, režie, hudba i kamera jsou skvostné a s chutí si to sjedu celé ještě jednou :). ()

PatrikP4

Pravděpodobně jeden z nelepších válečných seriálu co kdy byl natočen. Je fascinující sledovat osud Roty E a jejich členů. Lidé kteří byl hrdinové v pravém slova smyslu. ()

Apaachee

Říkám si, zda-li je škoda, že to má 10 dílů, nebo je to dobře a vícero by uškodilo. Nevím, ale jsem neuvěřitelně rád, za těch 10 dílů, které tu máme. Jedinečná podívaná, dokonalá atmosféra a nejlepší válečné dílo kinematografie - jedním slovem MASTERPIECE. HBO ví, jak natočit kvalitní seriál a údajně nejdražší seriál všech dob. Dokonalé práce. ()

robfi

Debilni patos ...a filmarsky kýč. Jako tv serial o fous lepsi nez je cervena knihovna. Bohuzel, lidi koukaj na telku pri veceri a toto je presne ta spravna davka, aby vam nahodou nezaskocilo a abyste u toho nedejboze nemuseli myslet. Ma to asi takovy pribeh, jako disnejovky...., sracka pro nejsirsi masy. ()

Tribe

Kurva to je tak dokonalý, že to ani není možný... dávám si to pravidelně jednou za rok a pořád na to čumím s otevřenou držkou, zde není co vytknout, jednoznačně mistrovské dílo a maximální pocta všem padlým i přeživším z 2. světové války. Jo kde bychom dneska byli (jestli by jsme vůbec byli), kdyby nebylo těchto lidí... ()

MAXIKILLER

Tohle je přesně ten důvod, proč se dívat na filmy a seriály. Uvidíte jich spoustu které spadají do podprůměru nebo průměru, ale pak se objeví takový klenot jako Bratrstvo neohrožených, u kterého do poslední minuty posledního dílu civíte s otevřenou pusou. Příběh obyčejných kluků, ze kterých se během války stali profesionální vojáci, ale především chlapi, a jejich jednotlivé i společné osudy během vítězného tažení Hitlerovou Evropou. SPOILER: Když si uvědomím, že většina z nich se pak po válce dožila požehnaného věku, říkám si, že snad ještě nějaká spravedlnost existuje. Protože kdo by si to zasloužil víc, než právě Bratrstvo neohrožených. ()

paddy35

Nejepičtěji zpracovaná válečná minisérie v historii kinematografie. Snad nikde jsem se ta nevcítil do životů jednotlivých vojáků jako právě v této úžasné výpravném eposu, kterému nechybí vůbec nic. ()

Dvorka96

Ne jen tak nadarmo je tento seriál jeden z nejlepších na čsfd, když za ním stojí ti nejlepší v čele se Stevenem Spielbergem. Jako celek vypadá, že Spielberg s Hanksem natočili dalšího Ryana, který má 10 hodin. Počínaje sympatickými postavami a konče typickou Spielbergovskou prací s prostředím, které je vyobrazeno, tak že se stačí naklonit k obrazovce a jste na bojišti bok po boku s Easy company a bojujete za osvobození Evropy. Tím, že hrdiny sledujeme od začátku jejich působení u parašutystů až do konce války si je musí snad každý oblíbit. A ti, co přežili mají tu čest vyprávět o hrůzách a strastech, které je čekaly na bojišti jen dokreslují celou mozaiku boje na západní frontě. Bohužel válka je válka a mnoho jejich spolubojovníků padlo nebo bylo zraněno. Dalším aspektem je to, že se seriál zakládána na reálných událostech a lidech a je zfilmován podle jejich vzpomínek a dalších dostupných materiálů. Hudba jen podtrhuje atmosféru událostí. A asi všichni jsme uronily slzu při poslední kapitole Bratrstva neohrožených. ()

pierre9

Obávam sa, že toto sa nedá prekonať. Aké emócie asi museli mať pri zhliadnutí tí, ktorí sú tu zobrazení... ()

punco

Seriálový skvost, ktorý v rámci žánru 2.svetovej vojny nemá obdoby ani spracovaním ani výpravou. Niektoré časti nezabudnuteľné, a na rozdiel od bračeka The Pacific s oveľa vačším zadosťučinením pri poslednej epizóde. Ja ako milovník mojho TOP filmu Saving private Ryan ani nemožem hodnotiť inak ako plnou palbou !!!! ()

Drobek7

Fantastický seriál! HBO stále dokazuje, že podobné megalomanské projekty umí ukočírovat. Asi každý se při sledování musel říci, zda je všechno tohle vůbec nutné. ()

VLADEK

Až po dlouhých 15 letech jsem se dostal k tomu to seriálu. Ano je velmi velmi dobré - 90%. V podstatě to kazí jen ten debilní český překlad a pak klasické americké debilní filmové rádoby vtipné kecy, když se například američtí vojácí baví o lyžování, když v té době u nich lyžovali leda tak Indiáni a dnes lyžuje maximálně rádoby smetánka (omlouvám se Bode Millerovi). ()

KorenGeorge

Tato precizní minisérie HBO poskytuje nejlepší a nejkomplexnější výpověď amerických hochů od vylodění v Normandii do konce války. Charaktery působí reálně (mají své negativní stránky, slabší chvilky i záseky) a i heroismus vojáků má přirozenou lidskou stránku; asi je to dáno tím, že byl seriál vytvořen na základě výpovědí skutečných vojáků. I kvůli této skutečnosti jim budete fandit od začátku do konce. Každý díl vyniká originalitou a skládá strhující mozaiku jedné dlouhé krvavé cesty "Bratrstva" k osvobození Evropy. Řemeslné stránce není rovněž co vytknout a válečné scény nikdy nebyly natočeny lépe. Ten totální chaos ve válečné vřavě, kdy jde o to zachovat si nervy a mít štěstí, působí na diváka vyloženě fyzicky a předkládá reálný obrázek o hrůzách válečných bitev. Celkově jeden z nejlepších seriálů, který kdy vznikl. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn