Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

casioa....

Perfaktný serialový pohľad na 2. svetovú vojnu. To isté konštatoval aj môj otec...a ked on takto pochváli film či seriál...tak to je už čo povedať:)) ps: Vojak Ryan, nestíha. "3 Miles up, 3 Miles down", "Currahee"---toto sú veci, ktoré si budem pamätať navždy. EDIT: (back in 2010, kam sa hrabe The Pacific ?!?) ()

hudryhudry

Ač válka byla a stále je jednou z nejodpornějších kapitol působení lidstva na naší modré planetě, stejně jsou válečné filmy, a hlavně ty z druhé světové, žánrově mými nejoblíbenějšími. Ať již Zachraňte vojína Ryana nebo komerčnější Pearl Harbour, vždy se na ně rád podívam. Ale Bratrstvo neohrožených se od žánrově podobných filmů celkem dost liší. Staví totiž na ději, ktrý nevyplodil žádný chorý mozek ziskuchtivého scénáristy, ale na skutečných příbězích lidí, kteří válkou prošli, nebo spíš častěji těch, kterým válka projít nedovolila. Ač je děj zaznamenán téměř s dokumentární přesností, seriál nemá ani jeden neduh klasického dokumetu - jednak se u něj nikdy nenudíme a jednak není ani podfinancován, spíše naopak přefinancován. To se projevuje v bombastickém vizuálním provedení dotaženým do precizní dokonalosti, až mi v Ardenském lese přimrzala chodidla k bačkorám a při objevení koncentráku mi zase tuhly rysy ve tváři. Tu a tam jsem se sice ztrácel v postavách, kterých je opravdu hodně a v boji ve stejných uniformách se bohužel moc neodlišují... Také se zde projevuje jeden častý neduh seriálu, a to že některá díly jsou holt kvalitnější, některé méně. To však nic neubírá celkové kvalitě seriálu, která je jednoznačně 5* a ve svém žánru nemá obdoby. ()

chmíří

Parádní serál ve stylu Zachrantě vojína Ryana, ale s prostorem pro vykreslení charakteru jednotlivých postav a tím padém v určitém smyslu i překonává kvalit Ryana! Nedávám plných 100% protože každý díl není jednoznačně skvělý, takže i tak skvělých 90%. Kdo neviděl rychle dohnat! ()

joora1

Naprostá lahůdka.Maximální hodnocení a poklona pro tým, který tento seriál stvořil.Čím víckrát ho vidíte, tím je lepší, protože v obrovském množství postav se hned napoprvé těžko orientuje.Seriál nemá prakticky hluchá místa, každý díl maximálně splňuje to, k čemu byl předurčen a to je provést diváky 2.světovou válkou za pomoci nestatečnějších amerických vojáků, kteří v této válce působili a ukázat krutost tohoto válečného období se vším všudy.Daří se mu to znamenitě, k tomu navíc vizuální stránka a herecká kvalita a rázem je z toho skvělý "majstrštyk". ()

Dargel

Tak dlouho jsem si připravoval tento komantář, jak v něm rozeberu každou moji poznámku, každou myšlenku, že nakonec nenapíšu nic. Jedině snad, že na Band of brothers se musíte podívat a tím myslím podívat na celé. Když jsem viděl v TV nějaký díl, přišlo mi to rozbředlé a zdlouhavé. Tak se to skutečně zdát může, pokud nevidíte každý díl postupně tak, jak navazují. Kdo neviděl celé, nemá právo hodnotit. Táta mi ale předem prozradil, jak ta válka dopadla, tak jsem nebyl tak překvapenej :-/ ()

iXtr3m3

Toto nie je seriál. Seriál býva obvykle definovaný ako epizodický námet spracovaný s obmedzeným rozpočtom a dávajúcim dôraz na vetvenie príbehu do viacerých častí atď. Ale toto je veľkolepé dielo, ktoré medzi seriálmi nemá obdoby. Tak dokonalé technické spracovanie nemá ani väčšina dnešných áčkových titulov prvej filmovej ligy, to je jednoducho bez debaty holý fakt. Nech by existovala akákoľvek stupnica hodnotenie seriálov, táto séria je o svetelné roky popredu pred hocičím, čo bolo kedy ako seriál natočené. Veľmi sa teším na ten deň, keď príde niečo, čo tento zázrak prekoná, pretože to bude nielen u mňa filmovo-seriálový sviatok... ()

Finskej

Bezchybné. Ačkoliv jsem celoživotní nefanda válečných filmů, u tohoto seriálu jsem seděl od první minuty s fascinovaným výrazem a koukal a koukal a koukal. ()

Seti

Každý díl mě určitě nebavil na 100% a wow efekt z dokonalé kamery a špičkových efektů byl po Ryanovi už taky pryč, ovšem jako celek působí Band of Brothers bezkonkurenčně. Jednoznačně nejkomplexnější a nejpůsobivější válečný projekt, který jsem měl možnost vidět. ()

jirijost

Nejlepší seriál, nejlepší zfilmovaná válka to je Band of Brothers. Seriál vypráví příběh Roty E, což byla pravděpodobně nejslavnější rota druhé světové války si toho zažila hodně ale určitě nikdy neočekávali že by se mohly stát až takhle stavnými. Doslova jsem to "žral" od prvního dílu do posledního, ani jednou se nestalo že bych se nudil nebo něco takového ať už to bylo ve výcvikovém táboře nebo v posledním díle kdy už bylo po válce. Za nejlepší díly ovšem považuji pátý, šestý a sedmý. V tom pátém se stal z Richarda Winterse (Damian Lewis) velitel praporu a zpětně vypráví o tom jak zastřelili v jedné akci desítky nácků. V šestém díle už se rota E ocitá v Ardenských lesech, za hlavní postavu tohoto dílu se dá považovat doktor Eugene Roe, kteří jak sami můžete v tomto díle posoudit měly opravdu těžkou práci. No a v tom sedmém rota E útočí na městečko Foy, ještě před tím čelí ale tvrdé nepřátelské dělostřelbě při které přijde o život mnoho vojáků a Guarnere a Toy přijdou o nohu. Seriál mě zaujal natolik že i já, jako nepříliš vášnivý čtenář jsem si koupil knižní předlohu od Ambroseho. Knížka je snad dokonce ještě lepší než seriál, dozvíte se tam spoustu dalších zajímavých věci např. o Sobelovi je toho v knize spousta. Určitě všem tuto knihu doporučuji, stojí za to, četl jsem jí takřka jedním dechem. „Nikdy nezapomenu, jak se mě můj vnuk zeptal: Dědo, byl jsi za války hrdina? a děda odpoví: Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů.“ - Richard "Dick" Winters ()

dj-chrosto

Najlepsia scena: zoskok uprostred bojiska na zaciatku druhej casti. Najemotivnejsia scena: objavenie tabora na konci 9. casti. Najsympatickejsia postava: medik Eugene Roe. ()

Chipsonator

1.Díl: :Tak jsem se konečně pustil do toho dle válečného seriálu. Mé první dojmy z prvního dílu jsou velmi pozitivní. Pokud musím něco vyzdvihnout tak je to dobová atmosféra a kostýmy. Opravdu jsem měl pocit jako bych tam byl s nimi. Pokud mám něco prvnímu dílu vytknout tak je to občasná roztahanost. No jsem zvědav na zbylých devět dílů, jelikož mě první díl rozhodně navnadil. 80% 2.Díl: : Celý druhý díl, je od začátku do konce nabití intenzivní válečnou řachou, kdy jsem měl pocit, že tam jsme spolu s americkými vojáky a skoro jsem až cítil jak mi kulky lítají kolem hlavy. Opravdu jde vidět, že se na seriálu nešetřilo ani v nejmenším, a díky tomu nám Spilberg, Hanks a další můžou neservírovat, autentickou akci, z druhé světové. Druhý díl to vážně rozjel, strhnul mě tak silně, že jsem to vážně nečekal, a už teď se nemůžu dočkat, až si pustím třetí díl. 90% 3.Díl: : Třetí díl si drží nastavenou laťku minulým dílem zcela přehledně, opět nabízí skvělou a autentickou akci, hrdinství, strach, smrt a chlápky v uniformách co se dokáží bavit a udržet si zdraví rozum, i přesto, že na ně na každém rohu může číhat smrt. Bratrstvo si mě začíná podmaňovat. PS: A i když stále nevím kdo jaké jméno nosím, tak ty chlápky mám čím dál víc v oblibě. 90% 4.Díl: Kvalitou opět na vysoké úrovni, ztvárnění bitvy opět perfektní a autentické. Taky nám tu přibyly nějaké nové tváře se kterými jsem neměl problém a jsou celkem sympatické. Čtvrtý díl si stále drží vysokou kvalitu, skvěle ztvárňuje jak dobu, tak bitvy a i přes to že mi předchozí dva díly přišli o kousíček lepší tak si u toho dle seriálu chrochtám blahem. 85% 5.Díl: Tak půlku seriálu mám zdárně za sebou, a jsem zatím spokojený. Celý seriál má skvělou dobovou atmosféru a autentičnost. Navíc chlapci z roty E jsou sympaťáci. Jinak samotný pátý díl mi přišel slabší než předchozí tři, ale věřím že druhá půlka seriálu bude zase skvělá, jako především druhý a třetí díl. 80% ()

DonQ

Určitě nejlepší válečný seriál a dost možná mne nenapadá ani celovečerák, který by dokázal natolik oslovit. Velmi si cením různorodosti vedlejších témat a příběhů v jednotlivých dílech. Vždy nejde jen o akci a tím to je posunuto o level výš, nad veškerou konkurencí v tomto žánru. ()

Nassau

Within Easy Company they had made the best friends they had ever had, or would ever have. They were prepared to die for each other; more important, they were prepared to kill for each other. (10/10) ()

klukluka

Zbytečně bych se v tom pitval, tohle byla po všech stránkách dokonale odvedená, pečlivá, perfekcionistická záležitost. Některé pasáže byly zdlouhavější, seriál v nich trochu ztrácel tempo, ale já to tvůrcům v tomto případě dávám paradoxně k dobru. Líbil se mi jejich důsledný dokumentární přístup, a druhá světová válka nebyla jen o nekonečné palbě. Pokud bych měl kvůli něčemu snižovat hodnocení, pak by to byl můj subjektivní dojem, že Bratrstvo neohrožených vyznívá jako určitá obhajoba války. Jako jedinečná příležitost, jak přijít k partě bezvadných kamarádů, jako jedinečná příležitost, jak si vybudovat celoživotní, mimořádně silné vazby na široký okruh vrstevníků, jako jedinečná příležitost, jak prožít neopakovatelné dobrodružství, jako jedinečná příležitost, jak se zocelit a naučit se spoustu užitečných dovedností atd. atd. Kdo z kluků, chlapců a nejen mladých mužů by po něčem takovém netoužil..? A Amerika jim k tomu v posledních letech dává poměrně dost příležitostí. Vůbec bych se nepozastavil nad tím, pokud by do BN nasypal peníze Pentagon. Ale možná ve mně tento dojem vyvolala intenzita diváckého zážitku. Ta byla mimořádná. Přesto - Batesův motel se mi líbil víc. ()

Chmur

Po čtyřech dílech mohu snad již s jistotou prohlásit, že tenhle seriál je tak neskutečně nudný, že ho nemám chuť dál sledovat. Nevýrazné a vesměs nesympatické postavy, dějově mě to taky nezaujalo. Oceňuji výpravu, ale to je tak všechno. ()

Zagros

Po dlouhých letech jsem se konečně odhodlal a pustil si Bratrstvo neohrožených. Po prvním díle jsem si říkal, co na tom všichni mají. Ve druhém díle jsem už prohodil – ale jo je to docela dobrý. No a v dalších dílech jsem seriálu úplně propadl. Po úvodním výcviku a prvním nasazení se postupně blíže seznámíte se všemi postavami a najednou prožíváte válku s nimi, dostaví se emoce a jen trnete, zda další mise bude úspěšné a kdo to odnese tentokrát. Celá série vygraduje v devátém díle, kdy jen budete bez dechu koukat, jak to bylo vůbec možné. Seriál je natočený opravdu výborně. Na jednu stranu vás dokáže plně vtáhnout, na druhou pak dokáže válku ukázat lehce z nadhledu. Myslím tím, že nementoruje a nepodsouvá, kdo je ten špatný, kdo za to může. Na emoce zbytečně netlačí, ty se stejně dostaví samy a není potřeba je zdůrazňovat. Řemeslně nelze také nic vytknout a obsazení je výtečně. Jde zkrátka o jedno z nejlepších děl o druhé světové válce a nelze jinak než dát pět hvězd za statečnost a všem doporučit. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn