Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

KatkaMach

Tak shlédnuto potřetí a opět mě tento seriál dostal. Naprosto excelentní zpracování. Každý díl má své kouzlo a ukazuje válku takovou jaká byla. Příběh skutečných hrdinů. ()

Kloktaldo

Vynikající minisérie o údělu výsadkářské roty E za druhé světové války je asi nejlepším filmovým okénkem do bojů na frontách tohoto temného období lidských dějin. Kromě realistického obrazu války a mnoha napínavých bojových akcí se seriál výrazně věnuje i lidskému rozměru. Pocitům jednotlivých vojáků při útocích na číhajícího nepřítele, vyčerpávajícímu bránění fronty v mrazivém počasí či vyrovnání se se ztrátou svých druhů. ()

blekekeke

Vystrčíte prdel a je v ní díra ... Vše tak neskutečně autentické, výbuchy, zákopy, okopy, tanky, střelba, akce, chlast, ženy, smrt na každém kroku. Při první přestřelce, při první akci v Normandii, ze mě vypadlo jediné "do prdele" ... a tím jsem provázel celý seriál. Shrnul bych to slovy, neskutečně skutečný seriál ... ()

Bounder

nevým přesně jak tohle veledílo okomentoval . Je tam vše , postavy , válka , láska , emoce . Tenhle válečný seriál strčí všechny válečné dramata do kapsy . Némůžu se ho nabažit . i pět hvězdiček je málo ! doufám že se mnou souhlasíte ()

Djmacik

Peckový Seriál, ktorý môžem len doporučiť. Veľmi dobre sa mi to pozeralo, a vždy keď skončila jedna časť, nútilo ma to pozrieť si ďalšiu a ďalšiu...kiežby bolo takých seriálov viacero :) ()

Blackboorne

Bezkonkurenční válečný seriál plný akce, skvělých efektů a emocí, nemám slov Hanks a jeho tým odvedli precizní práci v kombinaci s parádní hudbou Michaela Kamena dávám 6* ()

Dekovnik

Zřejmě nejlepší válečný seriál. Skvělé obsazení, efekty a autentičnost je uchvacující. Nejdražší seriál v přepočtu nákladů na epizodu se prostě vyplatil. A když za projektem stojí Spielberg a Hanx tak není nad čím váhat. ()

SNCF

Absolutně se zde nehodí označení minisérie. Je to epickký popis strastí vojáků na obou frontách. Škoda že je jen 5 hvězdiček! ()

Scaevola

Oproti novějšímu Pacifiku se tu více hraje na psychologii, než na válečné běsnění, možná proto je vyznění více civilní a méně "americké". Na druhou stranu tu chybí výraznější bojová scéna (což je dáno i jiným typem bojiště) a scénář se hlouběji soustřeďuje na útrapy vojáků, které plynou z důsledků války na lidskost. ()

Elassar

Jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl, ne-li nejlepší. S routou Easy jsem žil po celý seriál a ještě dlouho po něm. ()

Zelko

Rozhodne najlepší vojnový seriál, osobne ma najviac zaujali diely 6 a hlavne 9 (jednoznačne najemotívnejší). ()

henrykz

Úžasné! První čtyři díly jsou opravdu na 5* a jsou nadupané akcí. Další čtyři díly už tak akční nejsou a daly by se hodnotit 3-4* podle toho, jak moc sledujete dějovou linii a vývoj jednotlivých hrdinů. Pokud vůbec, na poslední dva díly nekoukejte. ASi jsem bezemoční vvrženec, ale scéna s lágrem na mě moc nezapůsobila. Přeci jen ti lidé nebyli tak hubení jako ve skutečnosti. Ovšem poslední díl, kdy se po válce rota rozděluje, je naprosto úžasný. Je to smutné. Nakonec se u veteránů ukážou i jména, takže uvidíte, kdo vás celou dobu seriálem provázel. PS: Rota E může být ráda, že byla pod velením majora Winterse, protože to je charakter. ()

Gynekolog007

Kdybych měl shrnout všechno co sem kdy v televizi viděl, ať už filmy, seriály, dokumenty nebo co já vim...Tak na první misto bych dal tohle! Naprosto bezkonkurenčně nejlepší válečnej snímek. Sice neznámí, ale skvělí herci. Dokonalej příběh, podle skutečné události. A vážně úplně nejlepší atmosféra, co jsem kdy viděl!! Je vidět, že tvůrci si dali dost záležet na výsledku! Četl jsem i knihu, která mi taky udělala velkou radost! Ještě bych si rád přečetl knihu Dona Malarkeyho! ()

DansteR

Tak tomu se říká válečný seriál podle mého gusta. Ideální délka těch deset dílů se dá snést. Žádné známé obsazení, ale herci předvádí něco neuvěřitelného. Akce, efekty i duchaplné dialogy. Některé díly obvzlášť ty prostřední jsou tak dokonalé, že se od nich člověk nemůže ani zvednout. Občas možná trochu vlastenecké, ale jinak fajn. Navíc skutečné výpovědi vojáků...dokonalost sama. 100% ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn