Příběh z fotbalové „pralesní" ligy Zelená je tráva, fotbal to je hra... A to jak ten „velký" ligový, kde se točí obrovské peníze, tak i fotbal, který žije jen z nadšení vesnických fandů, fotrů, klubových funkcionářů a dalších lidí, kteří jsou pro něj schopni obětovat i svůj osobní život. SK Vrátno je klub, který nedrží nad vodou sponzorské dary, ale srdce a obětavost členů, přátel a fanoušků. Nikdo nechce spadnout do pralesní ligy, ale někdo tam musí. Proto se zápasy neodehrávají jen na hřišti, ale i v hospodě, kde je dohodnutá výhra stejně důležitá jako ta vydřená na hřišti. (Bohemia MP)

skalicky

Krásný náhled do duše vesnického fotbalu pralení ligy...sam v takovémto klubu hraju a tak musím řici že kromě malích odlišností to tak fakt je!80% ()

offlineman

Když sem to viděl poprvé, nijak sem z toho nadšený nebyl, ale podruhé sem si už mínění vylepšil. Jinak Šlemenda, toť gólman pro reprezentaci! :-) :-) :-) ()

Romeroo

Matějka, Luňák a Kužel to byl asi můj největší problém, furt jsem si je představoval v Houslicích. Než jsem si zvykl, chvilku to trvalo, ale pak to stálo za to. Klasické problémy vesnických klubů a "čisté" metody jak nespadnout do fotbalových pekel...jediný kdo mi opravdu nesednul byl Honza Hrušinský naopak Stašová mě několikrát rozesmála opravdu moc. Hezké, poctivé, milé, někdy hořké. 69%. ()

morris22

Není to bůh ví jak převratné dílo, nicméně se jedná o zajímavý námět s výbornými herci, který nepřímo předcházel Okresnímu přeboru - 74%. ()

subic

Tohle je takový předskokan Okresního přeboru a mě se líbí i po letech, zejména Ondra Vetchý a Jan Hrušínský. 71% ()

knihovna

Film, který mě vždycky pobaví. Opravdu výborně a věrně natočené. Výkony herců parádní, pro mě jeden z nejlepších "malých" filmů. Pěšinka přes hřiště, nakrknuté manželky, debaty v hospodě, bitka na zábavě, všechno do sebe parádně zapadá a hlavně baví. ()

ostravak30

Vesnický fotbal a sport obecně vždycky zůstane kapitolou samo o sobě. Na vesnici je to všechno jinak. Lidi se znají, víc vše prožívají. Sám jsme byl dříve svědkem toho, jak se ve vlaku domlouval zápas za půlku prasete. Nikdy jsem na vsi nebydlel a tak rád bych takový fotbal hrál. Tam totiž nerozhoduje um, ale zápal pro věc. Zápal a nadšení. A ten Jiřina Jirásková rozhodně má. A s ní i ostatní. Herecké výkony jsou velmi uvěřitelné a s tím vše, co se odehrává ve filmu. Takhle to zkrátka chodí. Škoda je jen to, že na vesnicích fotbal upadá a mnoho klubů s jistotou během několika let skončí. Film není přehlídkou cinematického umu, který by vynesl lva nebo Oscara. Ale je to film, který potěší každého fotbalového fanouška. Nenáročný, ale milý. ()

Romadoor

Jsem značně ovlivněn tím, že jsem film sledoval během dovolené, po horské tůře, s flaškou Krakonoše v ruce. Mě to přišlo velmi milé, sympatické a samozřejmě velmi naivní (včetně hereckých výkonů), ale zároveň vtipné a vesnicky blízké. Taky byl dobrý závěrečný zápas během kterého O.Vetchý málem zemře a konec celkově. ()

Předseda

V hlavní roli legendární trempská "Hospoda u zrzavého paviána" v Halounech. Sice tam nejni fotbalák, ale výboný pivo a bašta. Jedna z bran do brdských lesů. ()

HeyHou

Můj přítel hraje fotbal na malé vesnici, a atmosféra, jejich problémy, zapálení fanoušci, šílená snaha nespadnout z předposlední do poslední ligy a všechno ostatní kolem je úplně ale úplně přesné!! Normálně bych se na podobný film nedívala, ale ta autenticita mě doslova přikurtovala ke křeslu. ()

swinevenca

Takovou oddechovku na tohle téma jsem jako jeden z těhle pralesáků uvítal, dobře zachycený starosti na vesnici, excelentní Jan Hrušínský, tématicky ojedinělej film, řikal jsem si. Po Okresním přeboru jsem se podíval po delší době znova a už to nebylo nic jinýho než jen takovej milej film:) ()

route60

Předzvěst Vesnického přeboru a Karel Kachyňa vystihl atmosféru vesnického fotbalu opravdu skvěle, Kožené slunce je film který potěší každého opravdového poctivého fotbalu. ()

Max Q.

Tak jsem celý film počítal společné herce s Okresním přeborem. To nemůže být náhoda. Není to špatný film, ale na to, že je to od Kachyni a že už vím, jak o mnoho lépe a vtipněji se dá film / seriál o vesnickém fotbalu natočit, je to beznadějný průměr. ()

Gig

Totální souhlas s Renton. Nepřiznaný pilotní film Okresního přeboru. Výborný film, zrcadlo okresního fotbalu, výborné hercké výkony..... Se divím s jakou lehkostí jde natočit televizní film, který hravě strčí do kapsy některé komerční filmy. "....kam ses díval? To byl faul?!..." ()

stolista

Taková přípravka na Okjesní pjeboj.Jen mi to přišlo oproti Okr.přeboru takový nudný,pomalý, žádný ohňostroj hlášek, bez náboje..Nelíbily se mi moc ty "zpomalovačky".Nemělo to takový charisma,jako seriál. ()

carl.oesch

Předskokan ( rozhodně ne ve zlém) Okresního přeboru. Laskavější, nostalgický a ne tak jízlivý, ale dost a dost příjemný. Veledílo to není, bohužel ačkoliv Kachyňa ve svém věku nikdy neztratil svoji celoživotní kvalitu i styl, dostával ke konci své kariery a života příležitost už jenom ve televizi. Škoda, když to člověk porovná se s...ami, které v e stejné době vypouštějí tvůrci českého filmu do multiplexů. A to nemluvím o Troškovi - mám na mysli ty velké české filmové umělce a tvůrce..... ()

sharka.68

tady ta holomajzna začala a potom, za několik let, vznikl Okresní přebor..... přesto se na to dalo koukat., taková sonda do života, včetně brankáře, faráře...dobře jim to babi "Jirásková" řekla, kde se nehraje fotbal,tam chcíp pes! ()