Šmoulové

• USA The Smurfs (více)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA / Belgie, (1981–1989), 90 h 10 min (Minutáž: 12–23 min)

Tvůrci:

Peyo

Předloha:

Peyo (komiks)

Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker, Michael Bell, June Foray, Hamilton Camp, William Callaway, Alan Oppenheimer, Alan Young (více)

Série(9) / Epizody(256)

Veselé příběhy malých, ale modrou barvou nápadných skřítků - šmoulů. Šmoulové si žijí svým bezstarostným životem, který jim věčně kazí zlý černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael, kteří jsou posedlí touhou pochytat všechny šmouly a sníst je... (wader)

lskala

Taťka Šmoula, Gargamel, Šmoulinka, Azrael a Mrzout. Modré idoly mých dětských let. Dnešní omladina má jiné - Jack Sully a Neytyri ... 85% - 4**** ()

Cejny

Taťka šmoula a šmoulové, kteří všechno zašmoulují, vyšmoulují a přešmoulují. Tak já to taky ošmoulím a dám jim šmoulovaté 3 hvězdičky. ()

rozbris

Hohoho....další z animovaných seriálu mého mládí, na tohle a mnohé další nejde zapomenout, stejně jako na Šmouly...a hlavně Šmoulinku:-) ()

Zagros

Každý asi ty modré pidižvíky zná a má je spojené především s obdobím svého mládí, kdy sledoval jejich kreslený seriál. Teď jsem se k němu po letech vrátil, protože se na ně občas koukne moje dcerka. Při tom jsem si uvědomil, že mě nikdy moc nebrali. Mnohem raději jsem měl Kačery, Rychlou rotu a další. Jako dospělého mě už neberou vůbec a taky dcerka dává přednost spíše jiným seriálům. Samotná Šmloulinka s Taťkou Šmoulou a bandou ostatních už v mládí vyvolávala otázky a nevím, jak to mám teď vysvětlovat. :-) ()

Honzick

T:Ty se bojíš sedmi trpaslíků?? R:Ne, jen PRÓFY .Je divnej...Ten chlápek vystudoval medicínu, tak co dělá se šesti horníkama?:-D ()

Paity

Šmoulové a Gumídci méďové, to byla dvojice, kvůli které v první polovině 90. let usedalo v naší zemi k TV obrazovkám spousta dětí. A oprávněně. Dodnes patří oboje k tomu nejlepšímu animovanému, co se u nás kdy vysílalo. ()

MMJ

Modrá země, modrý malý roztomilý bytosti, modrá dětskà klasika. Nejen dětská, i teď se na Modrásky rád podívám. Šmoulové a jejich boj s Gargamelem a jeho kocourem Azraelem, vždycky zvítězí Modrá země a celý,celičký díl jsem vždy hrdě fandil. Nejlepší seriál mých dětských let!! ()

Foxhound#1

Když Šmoulinku vytvořil Gargamel, tak jak se vlastně Šmoulové množí? :D Jinak těch 5 hvězd je z čisté nostalgie a hlavně z respektu k PŮVODNÍMU DABINGU. Bože kterej mamrd to nechal nadabovat znova a přemazal tak super dabing pana Brodského nebo Císlera a skvělou úvodní znělku Hany Zagorové? Za co, proboha, ZA CO???? ()

Prochy38

Moje dětství a určitě nejen moje. Pan Císler v roli Gargamela nemá nejmenší chybu. Šmoulíci jsou parádní skřítkové a všemu tomu vévodí Azrael. 99% ()

ondrula

Celkem normální pohádky o trpajzlících a jejich taškařicích. Takových pitomostí se vysílají tuny. Čtvrtou hvězdu dávám proto, že můj otec vypadá jak Gargamel. ()

Mo.

Jak vysvětluje Donnie Darko: "Šmoulinku nevytvořil Táta Šmoula. Nevznikla proto, že ostatní šmoulové byli už moc nadržený. Šmoulinka byla původně Gargamelův zlý špeh, poslaný do šmoulí vesnice s úmyslem jí zničit, ale nepřekonatelná krása a dobrota šmoulího života ji transformovala na jejich stranu. Šmoulové jsou asexuální - pod těma svejma bílejma kalhotkama ani nemají žádný reprodukční orgány. Což je přesně to, co je na jejich existenci tak nelogický: Jakej asi tak může bejt smysl života, když nemáte péro?" ()

CGI Šmolkovia

CGI Šmolkovia

20.07.2005

Malí modrí škriatkovia s nápadnými bielými čiapkami zabávajú deti aj dospelých už od roku 1958, kedy začal Beligčan "Peyo" Culliford uverejnovať svoje krátke komixové stripy. Na popularite Šmolkov má… (více)

Časové pásmo bylo změněno