Děj filmu se odehrává za druhé světové války v Anglii. Nebeskými jezdci jsou nazýváni letci britské RAF. Proti německým fašistům v této jednotce bojují bok po boku Angličané, Kanaďané, Poláci a Čechoslováci. Film líčí dramatické příhody posádky anglického bombardovacího letounu typu Wellington, kterou tvoří Kanaďan, dva Angličané a tři Čechoslováci. Střízlivým způsobem, nesporně poznamenaným britským civilismem, vypráví o hrdinství řadových bojovníků, nečinících si nárok ani na slávu, ani na vděčnost národa. Podle slov režiséra J. Poláka měl být snímek „alespoň částečným splacením dluhu těmto lidem“. (Bontonfilm)

tavvva

Mám z tohoto filmu rozporuplné pocity. Přišlo mi to místy, jako by někdo amatérsky natáčel skutečnost, která taky bývá často nemastná a neslaná, ale pak do toho pojetí házeli někteří amatérští herci vidle tím, že se snažili hrát a působilo to strojeně až trapně. Naproti tomu některé scény byly zase dost syrové a tam film nějaký ten bodík nasbíral. Celkově ale slabota. ()

brabi

Nejlepší český válečný film, který u nás(když už se to nepovedlo Svěrákovi s Tmavomodrým světem)asi už nikdo nepřekoná. ()

psohli

Velmi pěkné dílo československé kinematografie. Je to pocta nejen československým pilotům ve službách RAF. Až mě překvapuje, jak s jedním či dvěma letadly a autentickými záběry dokázali natočit celý film, aby to působilo věrohodně ()

quasar

Knížka pana Jánského pro mě není lepší ani horší. Je stejně krásná jako film a vůbec mi nevadí, že jako předloha se filmu nepodobá. V ostatních komentářích jsem četl mnoho srovnání s Tmavomodrým světem. Pan Svěrák určitě neměl potřebu soupeřit s Nebeskými jezdci. Na příběhy našich letců se díval jen jiným pohledem. S větší dávkou nadsázky a s menší pro tragiku. Proto nesrovnávám. Nebeští jezdci jsou pro mě jeden z nejlepších ČS filmů. ()

js79

Náš nejlepší válečný film o československých pilotech v Anglii. Velmi realisticky natočen s vynikajícími hereckými výkony. 87% ()

Pavlin

Víc než důstojná oslava československých pilotů RAF.Citlivě natočený a zahraný válečný film o osudech posádky bombardéru.Dotýká se všeho podstatného a samotný závěr je nadčasový. ()

sendisis

Skvělý film o československých letcích, zvláště exelují Jiří Bednář a Jiří Hrzán. Je úžasné, jak dokáže být film prostý, autentický a uhrančivý. ()

smrtubohem

Tenhle film je naprosto nepřekonatelnej a výbornej. Pochopitelně na tom nese obrovskej podíl J.Hrzán. Když udělám porovnání s Tmavomodrým světem, vychází mi, že Nebeští jezdci jsou o mooooc lepší(přičemž fakt, že se o nich moc neví ani nemluví, plyne POUZE z lenosti mladších generací zajímat se o starší československé filmy).Pěkně mě naštval Karel Hála, kterej v rozhovoru o filmu žvatlal úplný nesmysly, sám jsa ve filmu účasten jako nedůležitá vedlejší postava chorého pilota, kterému uhořela půlka obličeje. ()

Hrdlisss

Lahůdka mezi českými filmy... Opravdu klobouk dolů před režisérem Polákem jaký film dokázal v roce 68 natočit... Výborné herecké výkony Bednáře a Hrzána... ()

TerP

Poutavý příběh odehrávající se na pozadí ''letadel''. Skvělý výkon Hrzána, který mi znovu dokázal, že mě nedokáže jenom bavit, ale také rozlítosnit. Pes se mi tu zdá jako malý úkaz toho, že i ve válce se dá někoho ctít a milovat. Konec ''drastický'', přesto D-O-K-O-N-A-L-Ý. ()

Tichoza

Film je z roku 68, tak jsem nečekal žádný technický zázrak. Na druhou stranu dost předvídatelný děj, děsivé dialogy a celkem docela nuda. 6/10 ()

Thovt

Je blbý si tuhle otázku pokládat, ale zajímalo by mě, jak by se dneska na ten film pohlíželo, kdyby se odehrával na východní frontě. Jinak mi totiž nepřišel nijak zvlášť zajímavej - film šel celou dobu tak nějak odnikud nikam, často se přeskakovaly celý kusy děje... Ale Jiří Hrzán válcoval celej zbytek hereckýho osazenstva, zvlášť pak trochu topornýho představitele hlavní role. K letcům RAF chovám velkou úctu, přesto (nebo proto) se tomuhle filmu příště vyhnu. ()

milanko8

Zlatej tmavomodrej svět... V jezdcích byla supr první polovina filmu - např. prckovo "nazdar" či milostný románek dávali filmu šťávu a rozměr. Bohužel druhá půlka mě dost nudila, takže ve výsledku lepší 3 hvězdy. ()

megajalec

Minulo ma to. Čo je horšie, nechalo ma to úplne chladným. Pritom potenciál to malo. Moje očakávania sa bohužiaľ splnili ()

FojtikDesign

Dlouhou dobu mě tento film míjel a musím konstatovat, že je to velmi kvalitní dílo, které rozhodně stojí za zhlédnutí i v případě, že nejste milovníci valečných filmů. Rozhodně bych vzdal hold kameramanovi a střihačům, kteří byli schopni z toho minima materiálu co měli, vůbec poskládat letecké souboje, které působí velmi věrohodně. Na tento snímek se rád podívám znovu... ()

xpaja

Nejlepší český válečný film z leteckého prostředí, i když spíše než válečný film je vhodnějším označením komorní drama. Trošku ho ale sráži slabší a pomalu ubíhající příběh. Velkou úctu zaslouží Polák za to, že v podmínkách jaké v Československu té doby panovaly dokázal natočit film z válečné anglie. Za mě ---== 75% ==---. ()

simon111

Vedle Nebeských jezdců vypadá Tmavomodrý svět jako chudý příbuzný. Čímž nechci říci, že by TMS nebyl dobrý film, ale Nebeští jezdci jsou opravdu úžasní. ()

swinevenca

Dobře myšlená pocta našim letcům, znásobená dobou, ve které vznikala, ale k plnýmu počtu mě chyběl větší spád, možná dojem ovlivnila i kvalita záběrů, protože jsem už zvyklej na jiný. Rád bych dal z úcty 5 hvězd, ale natolik mě ten film nedržel v transu. Famózní Hrzán, naopak Bednářovi jsem na chuť nijak nepřišel. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011