Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween. Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Halloween zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe. (Cinemart)

Sfinkter

Halloween Ends nedělá této sérii ostudu a zdejší hodnocení není objektivní. Je pravda, že se vzdalujeme klasickému slasheru a rozehráváme opět tak trochu jiný Halloween. Více dramatický, více komplikovaný. ()

Johnny.ARN

Všetkým nám je jasné, že toto nikdy neskončí. Oproti predchádzajúcemu dielu tu vidíme hĺbku, emócie, nejaké tie pokusy o zvraty a stále pekné fatalitky. Na jednej strane dôstojné zakončenie, na strane druhej som rád, že môžu tvorcovia začať nový príbeh, nové mesto, nové postavy a vymyslieť nové, lepšie spôsoby, ako niekoho dopichať nožom. Silné 2 z 5 ()

ecceHOMMO

Tak snáď už naozaj končí.... Na jednej strane zaujímavý pohľad na dôsledky zla a jeho vplyvu. Na tej druhej možno nedôstojná rozlúčka s Myersom (nehovoriac o záverečnom súboji). A síce zlo neumiera, mení podobu... ale dúfajme že už nie v Haloweenu. ()

Quen11

Prvý film tejto novodobej Halloween trilógie režiséra Davida Gordona Greena fungoval vo svojej jednoduchosti. Bol to priamočiari, technicky kvalitne spracovaný slasher pre masy, ktorý dokonca ponúkal veľmi vydarený záver pre traumatickú kapitolu v živote fanúšikmi obľúbenej „final girl“ Laurie Strode. Halloween zabíja, snažiac sa priniesť akýsi presah v podobe sociálneho komentára, bol prehliadkou stupídnych scén na hrane únosnosti, ktoré občas ako tak odľahčil Michael Myers so svojim kuchynským nožom. Vyhliadky na tretí diel teda neboli ideálne. Ak by som mal Halloween končí opísať jedným slovom, bolo by to zúfalstvo. Pardón, potrebujem dve slová - veľké zúfalstvo. Štyria scenáristi sa pokúsili vytvoriť príbeh niekde, kde príbeh jednoducho nie je. A tak to aj dopadlo. Laurie Strode trávy väčšinu filmu prednášaním patetických monológov, ktoré sú na úrovni gýčových motivačných citátov. V Haddonfielde tentokrát vystrája mladé duo s dynamikou Bonnie a Clyde a povrchne načrtnutým, akože psychologickým motívom, zatiaľ čo sa Michael Myers skrýva v kanály (wtf!). David Gordon Green túto trilógiu navyše zúfalo naťahuje, len aby ju zavŕšil krátkym pästným súbojom medzi dvoma dôchodcami v kuchyni. Ach. Milujem pôvodný Halloween Johna Carpentera, na tom sa nikdy nič nezmení, avšak toto s ním nemá nič spoločné. A dokonca aj Carpenterov soundtrack, ktorý bol zakaždým zárukou kvality, z veľkej časti nahradili nasilu použité popové pesničky. Dúfajme teda, že Zlo ostane naozaj navždy pochované. Alebo teda pomleté. ()

MikyAff

Úplně netuším, kde se ve mně vzala chuť a odhodlání se na tenhle film podívat, ale ve finále splnil, co jsem od něj čekala. Nepříliš propracovaný děj, sem tam vražda a dostatek Jaime Lee Curtis, u které se divím, že do toho ještě šla. Nejdřív to ani nevypadalo natolik marně, dokud nepřišla poslední čtvrt hodina s takovými nesmysly, kdy doufám, že Halloween už opravdu skončil navždy. ()

mickyreed

Myers se čtyři roky schovává v kanále a nabírá síly na to, aby přenesl svoje zlo upřeným pohledem do očí nějakýho chudáka kokota, kterýho shodily zlý děcka z mostu. Zrovna do tohoto mladýho otroka zla se zamiluje vnučka Laurie. Michael se tam objeví asi ve třech scénách. Nakonec Laurie vykrví Michaela v kuchyni na stole a on se po tom, co snesl v předchozím díle, nechá ochotně přivázat na střechu auta a táhnout městem. Směju se tomu jen to tu píšu a pláču nad tím, že jsem toho byl svědkem. ()

aseedi

Fantastická tenze i ve scénách bez MM z předchozích dvou dílů je pryč.  Ale konec se poved, cením. Přísné dvě. ()

JohnSmith

Naposledy jsem viděl Halloween z roku 2018 a nejspíš jsem o nic nepřišel. Poslední Halloween je fakt špatný. Chvíli se to tváři jako předání štafety, ale je to tak moc bez nápadu až to bolí. Vlastně se ani celý film nic neděje, krom závěrečné dvacetiminutovky. Rozloučení celého města s Michaelem je pak hodně divné, spíš jako opravdu rozloučení s ikonou města než likvidace vraha. No jednu hvězdu dávám za to, ze doufám, ze je to fakt konec a už se žádné takové kokotiny nedočkáme. ()

Jaro.Krafcik

Tento rok prišiel Halloween skôr. A ja po cca dvoch mesiacoch uštedrujem komentár poslednému filmu ságy Micheala Myersa a jej sestry Laurie Strodovej. Teraz opak ako z roku 2018, kills si už nepamátam koľko mal deň po premiére ale už tu nesvietilo nad 90-80 ale slabých 42. Teraz je to už objektívnejšie ale aj tak bieda. Viacero ľudí asi film nepochopilo. Pre mňa ako skalného fanúšika tejto hororovej série jeden z najočakávanejších filmov tohto roka som sa nenechal odradiť a na záverečný súboj Halloweenu sa veľmi tešil. Kinopartiak a skvelý kamarát nesklamal a doniesol aj posilu zo švajčiarska. Všetkým trom sa nám tento záver páčil. Boogeyman navždy dovraždil a ten dlhší úvod vôbec neprekážal. V kinosále prevládalo hromové ticho. Correy bol sympaťák. Tvorcovia sa pokúsili skúsiť novú zapletku a oplatilo sa. Parádne prepojenie zla a dôstojne uzavretie najlepšiej hororovej série. Teda aspoň podľa mňa. 5* ()

stitch7

/// Je mi jasné, že tohle se moc líbit nebude. Ani mně se směr, jakým se snímek ubíral, příliš nezdál. Pak jsem si ale řekl proč vlastně ne? Autoři nám nechtěli naservírovat třikrát stejný film, což určitě chválím. Jedním dechem ale dodávám, že tím nejlepším z této nové trilogie se bohužel stále drží ten z roku 2018 - chytře natočená řežba co nenechala vydechnout. Halloween Ends nabídl několik hlušších míst a opravdu málo Michaela. Trochu mě zaráží, že po tom všem nakonec ve finále také úplně opouští myšlenku, že jde o čiré zlo a v podstatě celkovou filozofii předchozích dvou filmů. Ta vynucená pauza od natáčení možná byla trochu na škodu. A i když jsem se při poslední konfrontaci několikrát zatetelil blahem, vyjde z toho stejně bohužel "a nemohli jsme dostat trochu víc?" Ano, mohli - I přesto je Halloween Ends důstojným zakončením příběhu Laurie Strode. A já jsem moc rád že jsem do kina šel na premiéru a tak úplně naslepo. Film totiž klame tělem a jednu dost zásadní otázku z traileru třeba vůbec nepoužije. 7.5/10 ()

Dakken

Až moc prvoplánové a zbytočné. Už 2 časť bola katastrofa, ale toto? Škoda reči. Je to extrémne pomalé a všetko pôsobí takým divným pocitom, že je to na silu. Prvá časť trilógie celkom slušne navnadila, ale čo z toho keď zvyšné 2 stoja za hovno. Škoda toho, no nič iné som ani nečakal. ()

blackkocour

Vypadá, že se tu rozjel takový malý nešvar s novou hordou (ne)fanoušků nové halouvínské triologie, kterou už 4 roky neustále někdo pičuje. A proč vlastně? Carpální fanoušci, těžce nesnesitelným a unylým brokem v Předvečeru všech zhnilých, museli být dost v šoku, když se museli střetnout s faktem, že poslední tři díly jsou aspoň "zábavné". Možná, že na původních dvou dílech nějaký smítko prachy naděje je, že se může zapsat do encyklopedie pohlavních nemocích, teda, národních kinematografických památek, ale nezaujaly mě natolik. Taky mi přijde, že je Majk až moc přechytralý. Což mi k řezbáckému hovadu dvakrát nesedí. Je to dvoumetrový chlap jak hora, co svou posedlostí zachránit tenhle ponurý svět instačuráky, a LBTQvéry, nejlépe s obojím na prdeli, a postupného vymýcení z povrchu zemského, cožby mu trvalo, k počtu světového obyvatelstva nejméně ještě 2344 dílů, a konzumní trh radši přijme nejméně dva černé Kapitány Homoriky, a jeden remake Iron Golema. Z těch tisícech reinkarnací Majka, a nekonečných zásob potion of regeneration, mě nejvíc zasáhl rymejk od Zombíka, což se za rymejk prý ani nepovažuje, ale minimálně teda předvýpravěno Zombíkem. Nuže, je hříjen, anglosaské svátky se brzy přiserou do naší malý kotliny, a už se můžu těšit, až mi kidi budou přede dveřmi házet zkažená vajíčka s maskami penyvajze, kapitána debila a jefryho dahmera. Máme se na co těšit. Odpočívej Majkí v restu, jako zmačkaný kus hovna. Krucinál, zabili mi Majkla, parchanti.. #podzimnisklizen [2022]. ()

sedm.1

Halloween Ends? Že by konečně, říkal jsem si? Vzhledem k tomu, jak tvůrci Michaela Myerse pořád dokola v každém dalším díle už fakt až trapně oživovali, by mi to ani trochu upřímně nevadilo, takže já osobně bych ten jeho ,,Ends´´ již vážně uvítal, no nicméně, i když to v tomto závěrečném filmu z trilogie pocházející od tvůrčího týmu kolem D. G. Greena tedy už skutečně vypadá, že tohle usmrcení by již nemusel Michael zrovna dvakrát rozchodit, tak mám stejně pocit, že někdo další vymyslí zas nějaký fígl, kterým tuto postavu dostane již po nespočetně zpět na plac a budeme zas tam, kde jsme byli. Každopádně, k filmu samotnému. Já jsem předchozí dva Greenovy filmy kritizoval především proto, že se po většinu stopáže obou snímku jednalo o až nesnesitelně nudné kopie všeho předchozího Myersovo řádění, co kdy bylo již natočeno, a tak jsem zde v Ends s radostí uvítal, že tvůrci razantním způsobem změnili přístup, a už to nebylo jen o nekonečně otravném bezduchém Michaelovo chození od domu k domu, sem tam nějakému zabití a konec. Tento film je opravdu o dost jiný, nicméně pozor, je toho dosaženo na úkor jiné věci, a to že po naprostou většinu času se jednalo o podívanou o Michaelu Myersovi bez Michaela Myerse. Jinými slovy, Myersova postava tu byla zásadním způsobem upozaděna a pořádně se objevila vlastně až v úplném závěru, do té doby ale byl mimo hru a je vlastně jen na každém divákovi, jak se s tímto zásadním výkyvem vyrovná, z mého pohledu je to každopádně dost složité, jelikož na jednu stranu jsem skutečně pozitivně uvítal, že byl změněn celý ten styl filmu, hned na druhou je ovšem fakt, že bez Myerse to už prostě nebyl ten Halloween, co všichni známe, proto opakuji, složitá záležitost, se kterou se není lehké divácky popasovat. Zápletka každopádně funguje ale poměrně dobře, nenudícím a svižným způsobem, kdy tedy sice rozhodně ubylo násilí a mrtvých, zároveň ale fungovalo více napětí a momenty překvapení, přibylo též sympatičtějších a výraznějších postav, které se navíc nechovali až tak debilně, jako v předchozích filmech, naproti tomu nicméně zmizela ta klasická působivá halloweenská atmosféra, a tak se ve výsledku tedy opět jedná o průměrný zážitek, ovšem s ohledem na předchozí díly, minimálně tedy ty od Greena, bych právě Ends označil za ten nejpovedenější. Ovšem pokud by se mělo jednat o opravdu již definitivní tečku za řáděním této legendární postavy, tak si upřímně nemyslím, že by se zároveň jednalo o tu tečku úplně nejdůstojnější, na to je to zas totiž vážně prostě až příliš průměrná podívaná. ()

BoredKid

Dobré, ale ako “ukončenie“ vyše 40 ročnej série je to podla mňa strašne málo... Mám z filmu zmiešané pocity. Je tu zopár faktorov, ktoré mi vôbec nesadli, ale aj to, že je tu velmi málo Michaela Myersa. Myslím, že v pôvodnej verzií z roku 1978 sa Myers vyskytol ešte kratšie, niečo okolo 9 a pol minúty, ale na finále som čakal trošku viac ako 11 minút :/  Prvá polovica filmu je o zoznamovaní s novou postavou menom Corey a jeho začínajúceho vzťahu s Alysson. V druhej sa už sem tam objaví aj “The Shape“, z ktorého je bezdomovec žijúci v kanalizácii... A ten rýchli koniec? Neviem no.. Ale ako velký fanúšik Halloween série udrem s prižmúrenými očami 3*.   Teraz už len dúfať, že to nie je naozaj úplný koniec, čo aj sám Malek Akkad potvrdil, že chce v sérii pokračovať. Či sa naozaj bude pokračovať, je zatial vo hviezdach.. ()

Dallon

Tvůrci se vydali nepochopitelnou cestou, udělat celou zápletkou okolo nové postavy. Měla to být to rozlučka Michaela a Laurie ale to se nekoná. Michael zde prakticky není, možná na 5 minut stopáže a pak až v samotném závěru. Nechápu proč se tvůrci vydali touhle cestou ale podle mě to byla obrovská chyba. První polovinu filmu se prakticky nic neděje a dostáváme jen dementní love story která vůbec nepůsobí věrohodně, spíš stupidně. Režisér nám místo epického vyvrcholení ságy nadělil bezdomovce Michaela v kanále. Smutné že po skvělém Halloweenu 2018 jsme dostali jako vyvrcholení tohle. Jediné pozitivum je že film vypadá vizuálně dobře (což je pochopitelné vzhledem k rozpočtu) a že se sem tam dočkáme docela cool killů. Ale ve srovnání s předchozími díly je to jen slabý odvar. Není to nejhorší Halloween film co jsem viděl, ale završení ságy jsem si představoval vážně jinak. 4/10 ()

borec999

Kopanec do rozkroku všetkým fanúšikom série. Komu napadlo, že po vyše 40 rokoch série by bolo dobré, keby finále o Michaelovi Myersovi bolo zväčša bez neho a sledovali sme po väčšine času trápnu romanticko dramatickú telenovelu s údesne nudnými dialógmi a cringe hercami, tak toho by som zavesil za gule do prievanu. Nič tu nedáva zmysel, postavy sa chovajú absolútne nelogicky (mám silné podozrenie že Laureina vnučka medzi koncom 2ky a začiatkom 3ky prešla lobotómiou), záverečné udalosti z dvojky sa vôbec nedovysvetlili, postava Coreyho je v konečnom dôsledku zbytočná, vrážd minimum a ich prehnaná brutalita je samoúčelná (a v závere sa snaží aspoň čo to zachrániť, ale márne). Záverečný súboj medzi Laurie a Myersom vlastne nie je zlý (asi ako jediná vec vo filme), ale divák je v tomto štádiu už tak znechutený a otrávený, že už je mu to úplne jedno a veľkolepý, epický záver sa teda ani zďaleka nekoná. A čo spravili v tomto filme z Michaela Myersa: úplná dehonestácia jeho postavy a vlastne aj celého odkazu série. Nechápem, ako sa Carpenter nechal pod toto podpísať (čo i len ako skladateľ). Dúfam, že séria naozaj na čas skončila, lebo toto budem rozdýchavať ešte dlho. 10% a jasný víťaz kategórie: hororový prepadák roku 2022. ()

666Carnage

Víte co je dobrého na tomhle filmu? Když končí. Vyzní to divně ale je to tak. 80% tohohle snímku je vlastně shit. Film vlastně jen dělá nějakou omáčku okolo, aby mohlo přijít finále. Je to škoda protože po prvním díle jsem očekával fakt hodně. Start téhle trilogie (Halloween 2018) byl vynikající. Pak přišla druhá třetina (Halloween zabíjí) a nic moc, ale stále ucházející. Finální třetina (Halloween končí) měla dobrý opravdu jen konec. Abych tady napsal jen rádoby hate, tak natočeno to bylo pěkně a soundtrack taky v pořádku. 50% ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej