Středoškolský profesor Trevor Garfield (Samuel L. Jackson) byl před patnácti měsíci napaden vlastním studentem a takřka ubodán k smrti. Útok však přežil a na učitelské povolání nezanevřel. Nyní však nastupuje do nové školy v Los Angeles jako suplující učitel a pozvolna mu dochází, že s narůstající agresivitou mládeže a vlivem gangů tu učitelský sbor nehodlá nic dělat. A tak zatímco se ředitel staví negativně k možnosti rozhodit pár žalob, stává se ze školních tříd bojiště, na kterém Garfield denně bojuje s nejvzpurnějšími studenty... (oficiální text distributora)

Ještěřák

Wooow! To byl teda pořádně temný nízkorozpočťákový výplach. A to jsem jej dnes ukořistil v trafice hlavně proto, že jsem potřeboval půjčit propisku... K obsahu filmu - je to smutné, ale někdy si masa X opravdu začne postavy Y všímat, až se třeba oddělá. Notak, nebuď blázen napůl, ale úplně! ()

ondrula

Výbornej film, akorát mi ti grázlové připadali takoví nějací neuvěřitelní. Nechce se mi věřit tomu, že sígr, kterej skutečně žije jako gangster a je schopnej zabíjet, poslušně chodí do školy. ()

Skalda

Ten děj je celkem předpokládatelnej, ale všechno je to krásně zabalený - hlavně kamera je v tomhle filmu "krásná" ()

Phorbo

U filmu jsem seděl jako zařezaný. Nejdříve jsem si přečetl recenzi a teprve až potom jsem ho celý zkouknul... Asi v devadésáté minutě jsem uvažoval jestli film vypnout, či ne, protože mě z minuty na minutu přestal bavit. Tak trochu z principu jsem ho dohlídnul celý. U rozuzlení jsem jenom koukal, co se to stalo. Nechápal jsem Caesarův záměr, proč dohrát hru, kterou stejně prohrál. Výborný Reynoldsův film, který z jeho filmografie stojí u mě na druhém místě hned za Waterworldem. ()

r.deshain

Drama z prostředí problémových škol. Učitel stojí sám proti škole plné mladých "gangsterů", a my sledujeme, co to s ním udělalo. Závěr by nás mohl na první pohled sklamat, ale když se rozleží, teprve zjistíte CO vlastne se tam stalo. L. Jackson je skvělý herec, role mimořádného muže připadla mimořádnému herci. Režisér nám ukázal, že jeho filmy nemusí být za 3***. ()

Klajnik

V Česku mají všichni plno keců, ale to je tak všechno. Když však vidím, jaká může být alternativa, tak za to můžeme být ještě rádi, protože násilí je velmi zhoubné. Komunity, které k němu nejdou daleko, jsou jím také postižené a prostředí, které ono násilí vytváří, do svého zmaru vtahuje další. Je to systémový problém a individuum, které je schopno si to uvědomit, by rovněž mělo být schopno uvědomit, že svalováním viny na systém se také paralyzuje. Když systém nefunguje, iniciativu musí převzít individuum samo. Lehké to nebude, ale jiná cesta ven není. Scénář napsal učitel a mně nedělá problém si představit, že v horších čtvrtích Ameriky to takhle může na školách vypadat. Film tedy nese výpovědní hodnotu a je vystavěn na silných základech. Naštěstí se nejedná o další patetické drama ze školního prostředí, kde se učitel se všemi svými žáky nakonec skamarádí. Film je to podstatně drsnější, takže žánrově nemá daleko k thrilleru. Kvalitativně bych to postavil hned vedle Hořící Mississippi, ačkoliv tento film se neodehrává ve školním prostředí. Pokud chce čtenář takové zasazení, pak udělá nejlíp s výběrem filmu Zlo Mezi Námi. ()

J. T. Kirk

Samuel se pekelně rozjel a vyřešil ten problém tak jak by to asi žádný jiný učitel nevyřešil ba by na to ani nepomyslel.. Výborné drama Reynoldsovy se to povedlo. Doporučuji se na tento film podívat a hned budete vědět jak to chodí v amerických školách :-D ()

HappyDeath

Ne, chtěl jsem dát 4*, ale to porstě nejde. Jen když si vzpomenu na tu naschvál rozostřenou kameru která byla jakože pohled na studenty od Garfielda.Po požití tohohle filmu mám z něj stále husí kůži. Opravdu dokonale stvárněný film. Každá postava filmu vypadala jako by nehrála ale žila přesně tím životem jaký jim rejža určil. Jen se podívat pod povrch.... Podobný film: Klass ()

Dr.Cilka

Pochmurna zalezitost z prostredia perifernych u.s. High schools. Vydarena. SLJ este nikdy nesklamal, a ani v tomto filme tomu nie je inak. Jeho perfektny vykon + sugestivne spracovenie filmu, vdaka ktoremu som sa velmi lahko stotoznil s hlavnou postavou + soundtrack od Massive Attack?! Oh yeah, homie.. ()

Petulka88

Ze začátku to vypadá jako další drama o učiteli, který vyfasoval nezvladatelnou třídu. Ale tenhle dorost je přece jen drsnější než bývá v podobných filmech obvyklé a dokáže učitelskému sboru nepěkně zatápět. Jenže tentokrát se parchanti přepočítali, protože Samuel L. Jackson je učitel, který se s tím moc nesere a řídí se pravidlem, že na hrubý pytel, krvavá záplata. Bohužel i tak je 187 jen mírně nadprůměrným filmem ze školního prostředí, který někdy dokáže i slušně nudit. To platí i o samotném závěru, který je nejen podivný, ale i naprosto zbytečně zdlouhavý. Škoda, mohl to být opravdu dobrý film. ()

Nix

Hodně zajímavý a drsný film z prostředí školy s učitelem, který nemá rád pár žáků a oni nemají rádi jeho. Je to už hodně omílaná písnička, jenže tohle zpracování je trochu jiný, je mrazivý a pořád netušíte jak to dopadne. Za mne je konec celkem překvapivý a zajímavý. A Samuel tu zase ukazuje svý kvality, on prostě umí. ()

donkocicak

Jeden z těch filmů, které stojí za to vidět. Je dobrý, ale nejspíše se na něj podíváte jen jednou. Já tedy uričtě. Drsný snímek, líčící osud jednoho učitele, který měl svou profesi rád, ale nezískal si na škole dostatečný respekt, ani úctu studentů. S těmi nejhoršími vyvrheli se dostane do křížku a stane se obětí šikany a to nejen on, ale i lidé, se kterými sympatizuje, ať už z řady studenstva nebo pedagogického sboru. Film má úžasnou atmosféru, Samuel Jackson hraje brilantně a dočkáte se překvapivého konce, který mi vyrazil dech. ()

snek888

Citace z filmu: "Bože, dej mi klid, abych přijmul to, co nemohu změnit a odvahu měnit to, co změnit mohu .... a moudrost, abych poznal rozdíl. Amen." Osobně mám rád zápletky ze školního prostředí. A toto dílo je jedním z těch lepších ve vlastním žánru. Podbarvené slušivou hudbou a realistické .... 83% ()

SkupaCorba

Toto je film ktorý má naozaj príbeh. Pre mňa je 187 suverén čo sa týka drám s prostredia školstva. S.L. Jackson v skvelej forme ale aj výborný Caesar (Cliffton Collins Jr.). Koniec je na zamyslenie. Jednoznačne 100%. ()

wef

Velice zajímavý snímek, který je nejlepší na začátku. Konec byl příliš zmatený, scénáristé si nevěděli rady. Proto čtyři hvězdičky a ne celých pět. Samuel L. Jackson mě znovu přesvědčil, že umí dobře hrát. A to jde vidět i v záběrech z natáčení. Veliké překvapení! ()