Středoškolský profesor Trevor Garfield (Samuel L. Jackson) byl před patnácti měsíci napaden vlastním studentem a takřka ubodán k smrti. Útok však přežil a na učitelské povolání nezanevřel. Nyní však nastupuje do nové školy v Los Angeles jako suplující učitel a pozvolna mu dochází, že s narůstající agresivitou mládeže a vlivem gangů tu učitelský sbor nehodlá nic dělat. A tak zatímco se ředitel staví negativně k možnosti rozhodit pár žalob, stává se ze školních tříd bojiště, na kterém Garfield denně bojuje s nejvzpurnějšími studenty... (oficiální text distributora)

Jaromír

Učitelé to nemají lehké. Jsem byl na civilce mimo jiné na dvou školách, a někteří učitelé tam byli znechucení ze své práce, jiní zase vyhořelí, a mnoho to naopak bralo za své poslání. V tomto filmu, je zase popsána druhá strana, a to je násilí studentů. Mluvil jsem s několika učiteli, a tyto stavy, kdy jsou žáci agresivní a učitelé jim nic nemohou udělat... No posuďte sami :), podívejte se na tento film. Podle mě je hlavní mít nějakou autoritu a dělat profesi ne pro peníze, ale proto, že to chci dělat. Zajímavý film, i když hodně přehnaný. ()

Cortesz

Velmi působivé drama se skvělým a naprosto neuvěřitelným Samuel L. Jackson v hlavní roli středoškolského profesora, kterej už má dost těch měxickejch šmejdů a vezme spravedlnost do vlastních rukou a nakonec na to dojede. Ostatní herci byli taky hodně dobří a navíc je zde celkem slušná hudba. Občas mi vadila ta kamera a film mi přišel stranš tmavej na to, že se odehrával v prosluněném Los Angeles. ()

Dinsberg

Nekompromisní snímek, který si neklade za cíl dávat rady ohledně výchovy problémových teenagerů. Bohužel tato tematika není jen americkým fenoménem, lze ji zažít i na českých školách, i když se jedná spíš o psychickou formu vlády šikanistů. Jejich jednání má ale stejný cíl: panovat a ovládat. Takoví ve skutečnosti nemají nic jiného než jen sebeiluzi moci nad jinými. Mnohdy jsou oni těmi nejslabšími, proto jsou nuceni se prosazovat silově. I hlavní záporák pronesl větu "Nic jinýho nemám." v momentě, kdy mu tato iluze byla zničena. Asi nebude možné se dopátrat jednoznačné příčiny takových postojů a vzorců chování, ale nejspíš nebude jen jeden a půjde o souhru mnoha faktorů. Válka mezi studenty a učiteli tak získává další rozměr, ve kterém už nejde o školu samotnou, ale o válku osobností. Teritoriální válku o sféru vlivu. A disponibilita zbraněmi je i pro teenagery dostatečná (viz škola Columbine o dva roky později). Osobně mám pocit, že ukončení takové války je Pyrrhovým vítězstvím. ()

Guran

Jacksona mám hodně rád jako herce. Je to kvalitní hráč, ale tento film je pravým opakem. čekal jsem víc už od zápletky filmu, kde děj není nic extra. Pak nereálnost, jako třeba zanadávat učiteli vulgarismy, nebo mu tikat a říkat mu "čau". Ve filmu se už vůbec nepovedla atmosféra, moc temno, nehezký pocit a další. Zkrátka, celý nějaký divný. Lituji, že jsem se na film podíval, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem viděl další snímek Samuela L. Jacksona. ()

Nerajohn

Pro mě naprosté překvapení. Stejný den, co jsem viděl tohle, jsem sledoval i Miami Vice a u toho jsem se nudil, ale tohle mě dostalo, možná i proto, že jsem sám učitel. Pokud to takhle na některých amerických středních vypadá ( a podle názorů ano ), tak potěš. Naprosto neschopné vedení škol a systém těmto poměrům nahrává. Akorát nevím. I když mám učení rád, nevím jestli bych to dál dělal, kdyby se můj život dostal do takového stresu díky práci, jako se to stalo panu G. ( výtěčný S.L.Jackson ). MImochodem, fanoušci české verze Pulp Fiction budou spokojeni, Jacksona dabuje stejný herec, L. Hruška. Vůbec český dabing je povedený. ()

Grim

...dej síce nenudí ale scénar áno. Čakal som viac šikany...bohužiaľ...celý film mi príde strašne prehnaný...na viac ako *** sa nezmôžem, aj keď som najskôr váhal aj nad ****... ()

aannemer

Mohl to být hodně dobrý film nebýt toho stupidního proslovu na samý závěr filmu. Nikdy mentalitu USA nepochopím a vlastně ani nechci. ()

lepo

Pravdivá realita amerických štátnych škôl bez servítky na ústach. Výborný výkon Samuela s citlivou a nepochopenou dušou bežného amerického učiteľa, ktorý to musí mať poriadne ťažké v realite a nie to ešte vo filme.Skvelý mladý Clifton Collins Jr. ()

Kozlowski8

Samuel L. Jackson v roli učitele ve škole s problémovými (nepřizpůsobivými) žáky. Svoji práci miluje i přes všechny útrapy, které mu přináší... Ničím nepřekvapující děj, již mnohokrát použité téma násilí ve školách. Nic nového, nic mimořádného, ale slušná podívaná. ()

Saxos

V USA film 187 - Kód pro vraždu, v ČR film Bastardi. K nepřizpůsobivým žákům musí prostě být pouze nepřizpůsobivý učitel a ne žádný slušnák. ()

wdc

Kvalitní film o těžkém povolání učitele kdy se snaží děti něco naučit v prostředí vysoké kriminality, gangů. Je v tom řada ponaučení o odvaze, respektu, pomoci druhým. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()