V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

PeterJon

Pozeral som Ulysses cut, 176 min. Má to skvelú letnú atmosféru. Ale ako píše Lima "První dvě třetiny jsou jednoduše skvělé a být takový i celý film, neváhám sáhnout po nejvyšším hodnocení. Jenže ten nepovedený závěr s "vysvobozovací" scénou z tankeru dobrý dojem z filmu naprosto kazí. Moc špatná je scéna, kdy se Costner probíjí tankerem a následně ho zapálí a to co následuje, včetně scény s bunjee-jumpingem..." je na odpad. Proste Hollywod 1990s. A takisto celý Smokers gang pôsobí groteskne, nemožne a neprirodzene. Škoda, lebo koniec je zaujímavý 2,5* ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 46%, Audience Score - 43% | FDb.cz - 68.7% | Tak tohle fakt ne! Trapné postapo, které vážně nemá co nabídnout - buď je to nezajímavá blbost s vrcholně stupidním scénářem a nebo akční béčko až céčko. A Kevin? Náš velký oblíbenec, tolik super rolí a skvělých filmů a...... tohle je jeden z těch důvodů proč se vypařil z naší TOP 10. Zbytek obsazení včetně Jeanne Tripplehorn, Dennise Hoppera či té protivné holky - taky hrůza. Holt těžko se na tomto filmu hledají pozitiva a 3* by byly opravdu moc! 45% ()

sniperjozef

Souhlasím tady s většinou, že film, obzvlášť v poslední třetině je trochu komický. Na druhou stranu, když to teď sleduji s odstupem času a s možností vidět novodobé výtvory, tak je to skvost. Dnešní filmy tvoří z 1/3 nějaký filmový nápad a zbytek je propaganda/nutnost podotknout achillovy paty společnosti, reklama na jakýkoliv produkt (značku auta, oblečení, nápoje,apod...) a splnit genderovou vyrovnanost. V tomhle filmu se alespoň řeší Vodní svět a nic víc. Normálně bych dal tři hvězdy, ale po shlédnutí pár novodobých "skvostů", dávám čtyři a procenty to je za: 75. ()

metuj

Viděl jsem tenhle film dnes po 20 letech s dcerou a oba jsme se bavili. Nechápu, proč se z toho stal ve své době propadák. Costner sice moc nehraje, ale u jeho postavy to vlastně zase tolik nevadí. Dennis Hopper je jako hlavní záporák skvělý. Navzdory délce to docela příjemně odsýpá. ()

Tominni

Celý svět je pod vodou a moře terorizují čmoudi, do toho se Kevin Costner setká se ženou a malou dívkou, což změní jeho život samotáře. Není to sice nic super extra, na druhou stranu to ale není také propadák, jak se Vodní svět někdy nazývá. Je to solidní dobrodružný film, na který se občas rád podívám. ()

adamix

Jedno z najlepších a najpodceňovanejších post-apo filmov, aké som kedy videl. A vždy si ho rád pozriem. Praktické kulisy a minimum digitálnych efektov (azda jedine podmorské mesto, ináč vôbec nič) robia tento exotický kúsok lepším. Costner je sympaťák ako vždy a Hopper si rolu zloducha užíva (ako vždy). Príbeh o hľadaní bájnej pevniny zlepšujú úžasné akčné sekvencie a dopĺňa ich svieži humor (,,Ako vyzerám?") a celkovo to má živého dobrodružného ducha, podobne ako Šialený Max v zaprášenom púštnom prostredí tak Waterworld v exotických morských exteriéroch. Kultový film, zhrnuté a podčiarknuté. ()

PlysovyMacko

Špinavé postapo odohrávajúce sa na nekonečnom oceáne na zatopenej planéte. Bod za originalitu. Postavy bojujú o prežitie a túžia nájsť pevninu. Gang zloduchov na vodných skútroch bol navyše, bavilo ma priateľstvo ústrednej trojice ako si po počiatočnom odpore našli k sebe cestu. Najlepšia scéna je mesto na morskom dne. ()

kubas369

6/10. Šílený max ve vodě je vlastně příjemná pitominka, která ve své době stála naprostý nesmysl a málem pohřbila Costnera jako relevantní ikonu Hollywoodu. ()

Johny_MH

Myslím, že dost silně vykrádá trilogii Šíleného Maxe. A myslím, že jeho léta už jsou za ním. I když, člověk nidy neví.. ()

Marg

Sice to Vodní svět schytal ze všech stran, ale přiznávám, že je to je můj oblíbený film. Srovnejte s Šílený Max: Zběsilá cesta, tam je sice poušť a tady voda, ale jinak mezi těmi filmy najdete hodně podobného. ()

Dass

Co rici, nejvetsi kasovni propadak historie, ale zas tak zalostne to neni. Je to preci jen velkofilm a misty je to poznat. ()

LucLuc

Fajn zábava na večer u telky. Jenom mi přijde stupidní, že lidé zřejmě již několik generací žijí na vodě a pevninu nenajde nikdo, i když to jak se zdá není nijak daleko, a to mají dokonce letadlo! ()

Weirdman

6/10... Podobne švihnuté a uletené ako o 2 roky mladší Poštár, ale funguje to rovnako ak nie ešte o troška lepšie... Ideálny film na Piatkový večer v telke :) ()

DooFooS

Pohádka pro děti, která ovšem pro děti určená není, je příjemná na koukání a ničím neurazí. Zkrátka postapokalyptická vize, které mám rád a Vodní svět je z tohoto pohledu vize příjemná, páč plavat umím a teplo miluji :-) ()

smrtubohem

Mno, tak určitě by to hodnocení mělo bejt vejš. Všude se psalo, jakej to je po všech stránkách hroznej propadák, já si to však nemyslím. Výbornej nápad, vizuálně a technicky velmi dobře zrealizován, jediné, co možná trochu kazí celkový dojem, že předimenzovaný a lehoulince trapná scéna s osvobozením na lodi a taky ten závěr mohl bejt trochu, řekněme, rozumnější. Z námětu by však za jiných okolností šlo vytěžit ještě mnohem dokonalejší dílo. ()

route60

Vodní svět není vůbec špatný film jen na něm jde vidět jeho bolesti při vzniku, odstoupení režiséra Kevina Reynoldse, zničené kulisy, neustále přetáčení scén, atd. ale je to hlavně slušná zábava se pořádnou dávkou akce a nádhernou rezavou kocábkou Exxon Valdés na lidský pohon, Dennis Hopper jako záporák nikdy nezklame, no kdo ví co nás v budoucnu čeká. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western