K-19: Stroj na smrt

K-19: Showdown in der Tiefe

K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

Ponorkové filmy môžem. Príbeh síce nemá také grády a pri dvojhodinovej stopáži je to občas cítiť, ale Harrison Ford a predovšetkým Liam Neeson sú roli v kapitánov skvelý. Akciu tu nehľadajte, tu sme svedkami prvej jadrovej ponorky a studenej vojny. 80% - 4*(30.5.2016)

Moc pomalé, příliš patetické, ale řemeslně velmi dobře odvedená práce. Hudba je šílená, stejně jako ruský přízvuk herců. Jen lehce nadprůměrné drama, které znevažuje dovětek na hřbitově.(20.11.2002)

Čekal jsem nudný film podle pravdy, která byla skrývána 28 let, ale dostal jsem mnohem více. Výborně stupnované dramatické scény s dobrou hudbou. Slušná režie a výborní herci v hlavních rolích Harrison Ford a Liam Neeson. Chvílemi mě překvapovalo pár věcí překvapovalo na to, že je to natočené podle skutečnosti. Nevím proč, ale od té chvíle co Vadin začne brečet před reaktorem mi bylo jasné, že to bude on kdo nakonec všechny zachrání. Zvláštní, že i život je atkto ironický :). také je zde ukázána síla Sovětského svazu a psychika komunistických přisluhovačů.(25.12.2004)

Kathryn Bigelow mám rád od dob Bodu zlomu,al efakt si poradila velmi dobře i s tímto poměrně vážným tématem a dokonalé ukázce o tom co znamená slovo "obětovat se".(5.7.2006)

Skvostné při vší naivitě. Miluju ponorkářské filmy a tenhle má všechno důležité, drama, atmosféru, charismatického kapitána (vlastně dva) s roztomile neruskou výslovností... Má také hromadu patosu, který aplikován na obyvatele SSSR, soudružství a stranu získává zcela nový (trochu sarkastický) rozměr a tak nějak potvrzuje, že aby západní tvůrce pochopil východní mentalitu, musí si ji zcela přizpůsobit té své. Ale to je pro mě jen další pozitivní stránka příjemného spektáklu, který má všechny atributy kvalitní podvodní podívané. To comrades!(28.10.2003)