K-19: Stroj na smrt

K-19: Showdown in der Tiefe

K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

Nedokážu napsat, že je K-19: Stroj na smrt úchvatná podívaná, ale jen proto, že mi to připadá tak nějak neuctivé. Samozřejmě se jedná o velmi dobře natočený film, který i přes svou vcelku dlouhou stopáž nemá šanci začít nudit. Už první, seznamovací, část je výborná, divák je postupně zaváděn do tajů ponorky a zároveň je mu umožněno poznat hrdiny příběhu a hlavně jejich charaktery, ta druhá ji však hravě překonává. K-19: Stroj na smrt má všechno co by podobné drama mít mělo a rozhodně funguje. [TOP 19/7 80%](22.10.2006)

Některé filmy jsou určeny jen pro kupčení s emocemi. Prakticky by se dalo říct, jen na efekt. To ale tenhle film NENÍ!!!! Je to silný lidský příběh, který se opravdu stal. Jediné, co mi na tomto vadilo, bylo, že Rusové mluví anglicky. Ale to je jen maličkost. Jinak je to skvost. Rád si jej zase pustím.(26.7.2008)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $35,168,966Tržby Celosvetovo $65,716,126/65%/(8.6.2005)

To máte tak, když se v první půlce dobře najíte a ve druhé to všechno vrátíte na stůl. Tři lampasy za hudbu a za první část filmu. Ve druhé půlce se z filmu stalo něco na způsob "hoši od armády hurá na Kanáry".(19.9.2008)

HUDBA: Klaus Badelt; tri hvezdicky díky charismatu Harrisona Forda a Liama Neesona.(22.4.2007)