K-19: Stroj na smrt

K-19: Showdown in der Tiefe

K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

Hodně dobrý ponorkový film. Boj se tentokrát neodehrává proti nepříteli/státu ale proti osudu. Tolik chyb nemohlo zůstat nepotrestáno. Námořníci na této ponorce byli opravdoví hrdinové. Ford i Neeson to zvládli na výbornou.(6.10.2010)

Moc historické, moc válečné na mě. Takže jen tak takový průměr. Příběh taky obyčejný a vše ostatní mě nějak nenadchlo. Ale ocenuju třeba dvojici herců Harrison Ford a Liam Neeson - ti hráli výborně. Délka filmu dlouhá. Takže hodnotím film jen na 50% = ***(3.12.2012)

Vynikající ponorkový film ! Moc se mi líbila postava Harrisona Forda, mimochodem báječně zahraná. Film má dobrý scénář, vycházející ze skutečných událostí, kameru i režii. Sice nedosahuje kvalit Hunting for Red October (Hon na ponorku) se Seanem Connerym, přesto si 4* plným právem zaslouží.(12.3.2005)

Ponorkové filmy môžem. Príbeh síce nemá také grády a pri dvojhodinovej stopáži je to občas cítiť, ale Harrison Ford a predovšetkým Liam Neeson sú roli v kapitánov skvelý. Akciu tu nehľadajte, tu sme svedkami prvej jadrovej ponorky a studenej vojny. 80% - 4*(30.5.2016)

Některé filmy jsou určeny jen pro kupčení s emocemi. Prakticky by se dalo říct, jen na efekt. To ale tenhle film NENÍ!!!! Je to silný lidský příběh, který se opravdu stal. Jediné, co mi na tomto vadilo, bylo, že Rusové mluví anglicky. Ale to je jen maličkost. Jinak je to skvost. Rád si jej zase pustím.(26.7.2008)

• - Ponorku K-19 zachvátily v roce 1972 plameny. Tato nešťastná událost si vyžádala 28 lidských životů. (Hal_Moore)

• - Režisér a producenti filmu byli prvními civilisty ze "Západu", kteří byli vpuštěni na ruskou námořní základnu na poloostrově Kola Peninsula. (Hal_Moore)

• - Kvůli svým nehodám a tragickým událostem se z K-19 stala "prokletá ponorka". Scéna ze začátku filmu, kdy se při křtu nerozbila láhev, se skutečně stala. (Nach)