K-19: Stroj na smrt

K-19: Showdown in der Tiefe

K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

tenhle film se mi nepříjemně zaryl pod kůži, klasustrofobické scény v ponorce vypadaly až příliš realisticky a hlavně pak to ozáření...brr...těžko říct, kdo hraje líp, jestli ford nebo neeson.(19.9.2005)

Kathryn Bigelow si mě získala Bodem zlomu a K-19 se moje obliba k ní ještě zvětšila. Velice silné drama o sovětských vojácích a jejich kapitánovi, kteří se dostali do přímého kontaktu s radiací a přesto sváděli jeden z nejtěžších bojů studené války. Naprosto dokonalé vyobrazení situace v tehdejším SSSR, kde nazáleželo na člověku, ale na tom aby se nikdo nic nedozvěděl. Dvojice Ford-Neeson zahráli pěkně a skvěle se doplňují. Poctivý film, u kterého dvě hodiny utečou jako voda, mohu jen doporučit......(24.3.2008)

Kathryn Bigelow mám rád od dob Bodu zlomu,al efakt si poradila velmi dobře i s tímto poměrně vážným tématem a dokonalé ukázce o tom co znamená slovo "obětovat se".(5.7.2006)

• - Spoiler: Ve filmu se tvrdí, že do dvou let zemřelo dalších dvacet námořníků, ve skutečnosti to bylo patnáct. (deLaFere)

• - Celá filmařská flotila, potřebná pro natáčení na moři, se skládala z 27 plavidel. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ponorku K-19 zachvátily v roce 1972 plameny. Tato nešťastná událost si vyžádala 28 lidských životů. (Hal_Moore)