poster

K-19: Stroj na smrt

 • USA

  K-19: The Widowmaker

 • Německo

  K-19: Showdown in der Tiefe

 • Slovensko

  K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  ****

  Skvěle vybraní herci sehrávají dobře napsaný scénář o jednom dávném mýtu, který byl spíše pravdou.! Neutěšená celistvost stavu ruského námořnictva a jeho vojenského arsenálu se zde promítá ve strašlivé podobě jaderné ponorky.. Ford a zvláště Neeson dráždí vrcholy svých hereckých možností na výbornou. Kruté a bezcitně pravdivé drama o statečné posádce likvidující za "studené války" svůj vlastní vnitřní problém s přehřátým jaderným reaktorem a únikem nebezpečného záření do prostoru ponorky.!(9.11.2008)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $65,716,126(19.12.2006)

 • Aluska88
  ****

  Obdivuji Kathryn Bigelow, že coby žena, dokázala natočit tak vynikající, ryze mužský film, s ryze mužským obsazením. Po herecké stránce Harrison Ford docela nevýrazný, zato Liam Neeson tradičně skvělý. Výborný scénář i atmosféra. Jediné slabé místo je v tom, že film je zkrátka typicky "americký." Příběh pojednává o Rusku a rusech, ale z celkového zpracování, byl příliš vidět i cítit ten americký filmový patriotismus. Místy jsem dokonce zapomínala, že se jedná o rusy a dívala jsem se prostě na americké osazenstvo. Až na Liama, Petera Sarsgaarda a několik dalších členů posádky se na mě prostě nedokázal přenést ten pocit "národnostní autentičnosti.":)(16.2.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $35,168,966Tržby Celosvetovo $65,716,126/65%/(8.6.2005)

 • Lima
  ****

  Že Kathryn Bigelow umí, to vím už od doby, kdy jsem viděl její STRANGE DAYS. První dvě třetiny K-19 jsou vynikající, mají spád, ukazují bordel v sovětské armádě. Scéna opravy reaktoru je děsivá a působivá. Poslední třetina však ztrácí hodně ze svého tempa, je příliš patetická a uslzená. Přesto jde celkově o dobrý film. Výtky ohledně nudy absolutně nechápu. Viděl bych to tak na tři a půl *.(15.2.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace