K-19: Stroj na smrt

K-19: Showdown in der Tiefe

K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

To máte tak, když se v první půlce dobře najíte a ve druhé to všechno vrátíte na stůl. Tři lampasy za hudbu a za první část filmu. Ve druhé půlce se z filmu stalo něco na způsob "hoši od armády hurá na Kanáry".(19.9.2008)

rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $65,716,126(19.12.2006)

Vynikající ponorkový film ! Moc se mi líbila postava Harrisona Forda, mimochodem báječně zahraná. Film má dobrý scénář, vycházející ze skutečných událostí, kameru i režii. Sice nedosahuje kvalit Hunting for Red October (Hon na ponorku) se Seanem Connerym, přesto si 4* plným právem zaslouží.(12.3.2005)

• sud

Alespoň slušný ponorkový film z toho mohl být. Není. Alespoň akční scény jej mohly vytáhnout ze srabu. Nevytáhly. Namísto toho k nám přichází další propagandistická agitka s tak neuvěřitelně naivní postavou Harrisona Forda, že se až věřit nechce. Třikrát škoda. 30%.(8.11.2008)

HUDBA: Klaus Badelt; tri hvezdicky díky charismatu Harrisona Forda a Liama Neesona.(22.4.2007)