poster

K-19: Stroj na smrt

 • USA

  K-19: The Widowmaker

 • Německo

  K-19: Showdown in der Tiefe

 • Slovensko

  K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $35,168,966Tržby Celosvetovo $65,716,126/65%/(8.6.2005)

 • FrodoF
  ****

  Nadprůměrné ponorkové drama, které rozhodně není vůbec pozitivní ani nemá šťastný konec, což rozhodně není na škodu. K-19 je také řemeslně výborně odvedena a nesnaží se vymýšlet nic nového, což také nevadí. Takže dobrých 70%.(16.4.2005)

 • gudaulin
  ****

  K-19 v žádném případě není přesným zobrazením událostí kolem poškozené sovětské ponorky. Je to americký film určený především americkému publiku, takže je tam pochopitelně přidaná americká loď, která může Sovětům pomoci a kolem které se částečně příběh komplikuje. Taky chování důstojníků a mužstva na palubě odpovídá americkému chápání služební odpovědnosti a pohledu na sovětskou realitu. V řadě detailů je film nepřesný v zobrazení reálií podmořského plavidla a jaderné technologie, nicméně to je pro běžného diváka celkem podružná záležitost. Pokud jde o samotnou havárii, ti kluci, kteří vlezli do reaktorovny, velice dobře věděli, že jdou na smrt, a měli v rozporu s filmem i protiradiační oděvy, které jim nicméně tváří v tvář poškozenému reaktoru byly na houby. To ve skutečnosti jenom zvyšuje jejich hrdinství. Nemoc z ozáření neprobíhá tak, jak bylo popsáno ve filmu, postižený nemá především tak výrazné vnější znaky poškození, jde spíš o rizika z rozpadu krvinek. Nemocný při tak vysoké dávce brzy upadá do bezvědomí a nevykecává se. Kathryn Bigelow režíruje film spolehlivě, nicméně konzervativně. Chtělo by to nějaké fincherovsky laděné chytré záběry a vůbec snahu o vyprávění příběhu obrazem, protože ten je někdy posunován dopředu jen dlouhými dialogy. Atmosféra podmořského plavidla mohla být hutnější. Herecky přesvědčivá záležitost, casting zafungoval profesionálně. Film byl bolestivým propadákem, protože americký divák je sebestředný a vyprávění o sovětské posádce bylo pro něj odtažitou záležitostí. Evropský trh to nezachránil a v Rusku se v té době spíš kopírovalo a kvetl černý trh, než aby bylo možné film nasadit do běžné distribuce. Celkový dojem 75 %.(25.6.2007)

 • Boogeyman
  ***

  Zidealizovaná historie plná hrdinů a klišé, která obsahuje jednu silnou scénu a více jak dvě hodiny nudného patosu! Známá jména, ale mdlé herectví!(23.6.2007)

 • AngelAngie
  ****

  Tohle se opravdu povedlo a vůbec jsem to nečekala ..(22.5.2008)

 • - Spoiler: Ve filmu se tvrdí, že do dvou let zemřelo dalších dvacet námořníků, ve skutečnosti to bylo patnáct. (deLaFere)

 • - Záchrana K-19 proběhla s pomocí ponorky S-270 pod velením kapitána Zhana Sebrilova. (Hal_Moore)

 • - Režisér a producenti filmu byli prvními civilisty ze "Západu", kteří byli vpuštěni na ruskou námořní základnu na poloostrově Kola Peninsula. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace