Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky. (tron)

Flaxik

No že by to byla legrace k popukání, tak to rozhodně nebyla. Stephen King v roli venkovského debila byl sice okouzlující, ale jenom první tři minuty, pak už to bylo otravné. Krátká stopáž jednotlivých povídek naštěstí nestihne nudit, děj běží jak mladé štěně a poslední povídka s brouky je vskutku povedená. Za zmínku stojí Ed Harris s úžasným účesem v první povídce a Leslie Nielsen zase potvrdil, že hnusáky umí dokonale. Tři hvězdy ať nežeru. ()

-Bomba-

Povídky i comicsy mám hodně rád, takže jsem se na tuto sbírku těšil. Nejlepší byla podle mne úplně poslední, která byla zároveň i nechutná. Naopak nejhorší asi ta s Leslie Nielsen, toho prostě nemůžete brát vážně. Jinak je samozřejmě úplně jasné, kde se autoři Příběhů ze záhrobí nechali inspirovat. ()

WolfR

Vypadalo to jakoby si King a Romero vzali do parády pár herců a udělali si z lidí pr*el. Creepshow se nedá brát vážně, rozhodně. Ale není to zas tak špatná a jedna z povídek je fakt výborná, ale jinak je to šedivý průměr, který pobaví, 3 hvězdy. ()

okkac

Velmi sympatický old-schoolový povídkový horůrek, na kterém je vidět, že je adaptací komiksu. Nečekejte, že se budete bát, tady je to spíše o černém humoru, napětí a velmi povedené atmosféře jakou dnes už nenajdete, za což může hlavně mrazivý soundtrack. Plus špetka gore, jinak by to ani nebyl Romero. 8/10 ()

Sabrewulf

Povídkový film, který hodně připomíná seriálové Příběhy ze záhrobí. Je naivní od něčeho takového čekat hrůzu a strašení, od začátku je jasné, že jde v prvé řadě o zábavu nebo černý humor. Vyloženě špatná není žádná povídka, jen jsou některé spíš divné. Když je rozeberu zvlášť (jen hodnocením - ne popisem včetně point jako kupa zdejších retardů), tak první povídka je za 8/10, druhá 6/10, třetí 7/10, čtvrtá 9/10, pátá 6/10. Masky jsou skvělé, má to své kouzlo - něco takového už se dneska bohužel netočí. ()

Nivenx

Povídky podle Stephena Kinga, které jsou zajímavé a docela povedené. Např. povídka s těmi šváby byla naprosto brutální a já chtěl od toho utéct, ale jinak byly tak bohužel i snímky, které byly naprosto průměrné a moc nezajímavé, takže jako celek. 55% ()

Mrkvič

V současnosti už hodně nepoužitelné. Pamatuju si lepší díly příběhů ze záhrobí, než je většina povídek v tomto filmu. Snad jen povídka s Lesliem Nielsenem pořád za něco stojí. Díky dobrým hercům, ale také díky tíživému pocitu ze způsobu smrti, který těžko někdy přestane být aktuální. ()

Bobik9

Asi jsem viděl něco jiného než ostatní. Možná, že to bylo vtipné, ale já ty vtipy nepochopil, možná to bylo strašidelný, ale ani to mi nepřišlo. Obrovské zklaméní. Čekal jsem povedenou horor/komedii s Nielsenem, ale ten mi taky nesedl do role. Prostě jsem tomu nepřišel na chuť. Asi už jsem z úplně jiné generace, která to nemůže pochopit. ()

demented

Päť poviedok z dielne Stephna Kinga - zo všetkých strán na nás dýcha komixová atmosféra a typický Kingov čierny humor. ()

zdenny

PROLOG: Tento film má naprosto stejný komentář s filmem "Creepshow: Plíživý děs": Mám rád (a především při podzimních večerech) takovéto projekty. Tedy pár cca dvacetiminutových příběhů tvořících film. Nejedná se ani tak o horror jako o mystery žánr. Takovýchto projektů bylo natočeno nepočítaně, ale tyto horroro-mysteriózní u mne mají vždy dveře otevřené. ()

VanTom

Stejně jako pětice komediálně-hororových povídek na střídačku (ne)oplývá objevností, tak se potýká i s podobně kolísavou kvalitou. Hlavně švih a údernost většině citelně schází. Nicméně jako braková zábava s estetikou starých "šestákových" komiksů na jeden večer dostačuje dobře. ()

liuk

Příjemná antologie pěti hororových povídek, která sice nijak nevystupuje ze stínu svých seriálových kolegů, o to se ovšem ani nepokouší, a tak zajímavě, bez větších zádrhelů plyne. A jak jsou klasicky některé příběhy lepší a některé horší, vše napravuje opravdu zajímavá komiksová režie. Tedy komiksová...rád bych si přečetl nějaký hlubší rozbor filmu, protože si nejsem jist, zda jeho komiksový vzhled byl vyvolán pouhými komiksovými ingrediencemi do filmu vloženými (film se občas ocitne v rámečku, jakoby se obracejí stránky, párkrát se objeví bublinky s textem) a nebo jeho celkovou výpravou. Drobnosti v závorce zmíněné mne totiž mohly tak zblbnout, že jsem ve všech barvách, ve všech rekvizitách, v převážně staticky nasnímaných scénách komiks hledal, aniž by tam byl. A která povídka se mi líbíla nejvíce? Jasně třetí. Leslie Nielsen v roli vraha, v jehož charakteristice by se mohla najít podobnost s Jigsawem, byl opravdu perfektní. A jeho vodníci se mu vyrovnali. Nejen jejich masky v podání klasika Toma Saviniho jsou velmi povedené a napomáhají v budování fajn atmosféry, kde i zapnutí sprchy může kapku vyděsit. Nesmím opomenout ani moc fajn hudbu. ()

KASUGI

Rozhodně lepší než Creepshow II, ale do pěti hvězd mi něco chybělo. Možná kdyby druhou povídku s Kingem, nebo pátou s brouky vyměnili za Raft. :))) _____________________ EDIT: Tak to co chybělo už se našlo. Byla to neovladatelná chuť, pustit si to zase znova a navíc jsem objevil pár drobných plusových detailů. 90% ()

latvar

Každý příběh měl něco do sebe a ani u jednoho jsem se nenudil, ba naopak. Režisér Romero dokázal navodit strašidelnou atmosféru a zkombinovat jí s dobře promyšleným dějem a tím mě mile překvapil. Do 5hvězdiček mnoho nechybělo. 87% ()

Jello Biafra

V tomto filme spojili svoje sily traja géniova. Režisér George A. Romero, spisovateľ Stephen King a maskér Tom Savini. No a spoločnými silami vytvorili poviedkový horor nacpaný čiernym humorom a obdarený bizarnou atmosférou. Jednoznačne najlepšia poviedka je v poradí druhá s názvom "Osamelá smrť Jordyho Verilla", kde si titulnú úlohu zahral samotný King a zahral ju úplne na jednotku. ()

zsn

Na verzi z 2019 se to nemůže z hrobu hrabat, byť Ed Harris s vlasama je samo o sobě creepyshow :-D Příběh s Holbrookem a Nielsenem byl fajn už jen pro jejich výkony. Totéž příběh s Kingem. Jsem ho snad neviděla nikde jinde v tak dlouhé roli a sehrál to bravurně na introvertního pisálka. No nepustila bych si to ani na Halloween, a to je co říct. Je to tak na 2,5*, ale za 3 to není. To hodnocení o pěti hvězdičkách je fakt neobjektivní. ()

SG-1

"Bedelie je má teta, což znamená, že je prateta Richarda a Cass, což dále znamená, že je starší než Bůh." -Sylvia Grantham- ()

Creepshow znovu

Creepshow znovu