Chůva k pohledání

• USA The Nanny (více)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová, přitažlivé, i když už ne právě nejmladší židovské děvče z Queensu, se stane chůvou v domě bohatého vdovce se třemi dětmi, divadelního producenta Maxe Sheffielda. Díky svému vřelému srdci i netradičním názorům na výchovu si ji brzy oblíbí děti, Maxwell i správce domácnosti komorník Niles, který veškeré dění sleduje s nadhledem. Pouze nedokáže skrývat antipatie vůči Maxwellově obchodní partnerce C. C. Babcockové... (TV Nova)

KaKKashi

Tenhle seriál mám rád. Je jednoduchý, založený spíš na hercích jako osobnostech než na příběhu. Fran je nádherná, úžasná ženská, každý díl nějaký nový obleček, žeru jí. SLuha je vtipný, elegantní, bez něj bych dal jen 3*. Dokonce i ostatní se s pozdějšími díly vyšvihli, celkově je to příjemná půlhodinka. Chápu, že každej tohle nemusí, ale dát Fran Odpad, a pak s klidným srdcem dát jinému sitcomu 5*, jak to tady někteří dělají, speciálně u Přátel, mi přijde jako povrchní. Navíc tenhle seriál spíš zraje, díl po dílu, což je vyjímka...(Znovu se otřu o přátele, kde sem se málem poblil když sem viděl ty starý seschlý hlavy jak se snažej bejt mladý a vtipný, taky brzo napíšu dost ostrej koment)...Takže za mě klidných 73%. P.S.: Malarkey- Zajímavý že si zmínil Bundu, kterej po pár desítkách dílů naprosto sjíždí pouze k urážení se navzájem. A ten divák co bouří smíchy si ty, protože většina americkejch sitcomů plní naše televize, v Americe to zas taková bomba neni. A Nanny je sitcom o Hloupý ženský co dělá chůvu, takže pokud ti víc sedne hloupej prodavač bot, tak OK:) ()

bittersweet

První série byly naprosto skvělé, ale v dalších jakoby seriálu začal docházet dech – vzpomínkové díly a střihy do minulých dílů mě iritovaly a odradily od dalšího sledování. Po nějaké době jsem seriál znovuobjevila a s radostí musím konstatovat, že ten „vzpomínkový trend“ z posledních řad naštěstí zmizel (což bude tím, že Fran začala po svatbě řešit nové problémy, čímž se otevřela cesta novým námětům a gagům). Celkově jsou ze seriálu asi nejlepší bizarní módní kreace Fran a kruté hlášky Nilese (ovšem bez takové CC nebo Sylvie by seriál hodně ztratil). ()

luciasek86

Tento seriál, zaručuje velmi dobrou zábavu na velké úrovni s mnoha výbornými herci. Skvělá podívaná která stojí za to. ()

dzejnyka

Žiaden skvost to teda nie je, ale keď sa má človek učiť na skúšky, tak sa bude zabávať čímkoľvek okrem skrípt ... a pritom ho sem-tam pobavia výživné dialógy Nilesa a C.C. :-) ()

Holusacek

Skvělá oddechová zábava na kterou jsem se díval spolu s babi každé ráno o víkendu na primě.Vím,některé fory nic moc,ale přece,zábava dobrá.Převážnou část foru říkal sluha.=65% ()

CurLyy

Chůvu k pohledání miluju odmalička. Myslím, že je má náklonnost k tomuto kousku zcela na místě. Viděla jsem to už nejmíň tisíckrát, ale pořád mě rozesmějí rozepře mezi ,,Najlsem" a slečnou ,,Bebkok" o humoru slečny ,,Fajn" nemluvě. Vše to skončí parádně, takže kromě židovských fórků a dalších úsměvných věcí se zde najdou i ,,filmová srdíčka", protože tento kousek skončí ,,hepyendem". ()

Janie.

Na tohle se vždycky ráda znovu podívám. I když je to vlastně pořád o tom samém :) A to se nepodaří každému seriálu. ()

rytir1

Velice kvalitní sitcom, který je další z řady děl, která jsou podhodnocená díky intelektu některých uživatelů. Chůva Fajn je sice tupá, ovšem na tomto právě seriál má stát a být tím charakteristický. A osobně nechápu proč většina zde srovnává toto s Ženatým se závazky. Al Bunda je zcela něco jiného. Možná je toto pro někoho blbost, ale sakramentsky dobrá a vtipná blbost. A vedlejší postavy jako C.C., senilní babča Yetta a zejména hlavně dokonalý sluha Niles vás musí zaručeně spolu s chůvou dostat. A malé bezvýznamné plus zaslouží i skvěle obsazený dabing, což se na moc seriálů u nás říci nedá. ()

anonima

Jen díky některých postav dělá tento sitcom nezapomenutelný. Niles a jeho narážky na slečnu Babcock. Matka Silvie a její nenažranost a samozřejmě babička Yeta. ()

kverula

Vtipná chůva k pohledání s vkusem pro kýč (vč. rodiných příbuzných), která si nahlas přiznává všechny špatné i dobré vlastnosti. Pan Scheffield, dobrácký a zakonzervovaný muzikálový producent se třemi dětmi, slepý a naivní k bližním svým a povýšený majordóm s duší dítěte projevující se těmi horšími vlastnostmi. ()

HennessyVSOP

Tenhle seriál mě nikdy moc nebral, asi proto, že vyjma šablonovitého sluhy v něm nic vtipného není. Velmi průměrný sitcom, který mě nezaujal vůbec ničím. ()

Tsuki003

Jéžiš, tak mě zabijte, že se mi to líbí. A viděla jsem všechny díly! ;) Samotná Fran mě většinou bavila, někdy se ale citelně projevovalo, že je tahle chůva vlastně pěkná pipina. Naštěstí tam vždy v takových okamžicích nakráčel sluha Niles nebo babča Yetta a ti to všechno napravili. Přiznávám, že ten americký humor je tam znát, některé vtipy jsou přihlouplé, ale budiž. Do doby než se absolutně veškerá snaha Fran zaměřila na to, jak klofnout stále (velmi neohrabaně) unikajícího Maxwella, celkem slušně to odsejpá. Pak všechno zamrzne na jednom bodě, kde se tvůrci snaží vytřískat co nejvíc, než je nechají do toho praštit. Naštěstí tam, kde mnoho jiných příběhů končí, tady to svatbou spíš začíná, protože po tom co se konečně Max a Fran dají dohromady, nabere seriál druhý dech. Nakonec to končí všechno ve velkém a sentimentálně, konkrétně v poslední sérii je toho nacpaného ještě co nejvíc. Možná je to tím, že Chůva patří už léta k televizním stálicím, a v době, kdy jsme všichni doma ještě neměli počítače a ratatá bylo, když jsme mohli jíst u televize, každou chvíli tam člověk narazil (a dodneška naráží) na různé starší sitcomy a seriály. Možná je to tím, že se mi líbí i blbosti. A nebo má prostě tahle chůva přece jenom svoje kouzlo. P.S.: Ten, kdo Fran celý seriál oblékal, má ode mě jedničku s hvězdičkou. A ten vysoký účes se mi taky líbil :P ()

Jenn

Fran mě sice občas rozčiluje, její modýlky často nechápu ale i tak je mi hrozně sympatická a celkově na tenhle seriál ráda koukám ~ ()

silvusaak

Pobavi a neurazi, prehnanej sladak to taky neni, Daniel jako sluha je dokonaly a az si clovek zvykne na ten pistak a chybicky, tak se zamiluje no. Oddechovka jak ma byt. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Katie

To je tak uhozený až je to úchvatný...jak Nilesův humor tak uječená Fren..a navíc rozkošnej pan Schefield :) ()

regulusw

Nikdy jsem neviděl první díly tohoto sitcomu a přesto jsem si ho zamiloval. Někomu přijde tento seriál jako plagiát, může být, ale není důležitější to, že potěší mysl i duši? ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn