Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

Nocturno culto

Obsazení bezkonkurenční, všechny tehdejší osobnosti čs filmu..Škoda jen že využitých v rolích agitátorů ve prospěch mlékařského průmyslu . ()

Bukiet odpad!

Tenhle film jsem nikdy neměl rád, ale tu jednu hvězdičku bych mu i dal, protože mám rád studené mléko. Ale protože jsem z Ostravy, musím mu tu hvězdičku zase uzmout, protože tato komedie Ostravu zase jenom zneužila a ne využila. ()

GOGO3000

Film natočený v hluboké totalitě odráží snahu agitace hornictví a mléka. Je to komedie kterou bych v žádném případě nehodnotil jako odpad, i když výkony herů nejsou nejšpičkovější. Tři hvězdy za snahu. ()

donkocicak

Já mám tento film rád. Samozřejmě vím, že je to víceméně dobová záležitost plná náměstků, funkcionářů, plnění plánů apod. Ale na druhou stranu tu hrají vynikající herci a já se řadě scén od srdce zasměji. Např. Kakamila nebo že Olinka chce skočit pod vlak :) Scéna s kouzelníkem mi přijde báječná. ()

Rodin

Tak přátelé, na tomhle zázraku jsem byl dokonce v roce vzniku v kině. Nejen, že jsem se od té doby nemohl na mlíko ani podívat, ale ještě k tomu jsem od té doby zcela zazdil Ivana Vyskočila a Reginu Rázlovou. Jen mi bylo opravdu líto Václava Babky, tohoto velkého herce malých rolí, kterého sešrotoval normalizační režim úplně k nepoznání. ()

Robbi

Jako naprostou pitomost považuju tvrzení, že jde o propagaci komunismu. To by ho musel velebit i Jim Morrison, kterému řekli, aby odsoudil drogy. Prostě pokus o vysloveně nadsazené téma, které má ukázat, jak bodry Ostravak, holdující alkoholu na vrcholové úrovni (viz líčení J. Skopečka, co všechno vypil) může pochopit blahodárné účinky mléka. Je to něco podobného, jako brát smrtelně vážně fakt, že jeden člověk dokáže vyvraždit středně lidnatý stát plný profesionálních zabijáků. Každý film je do jisté míry odrazem doby - v něčem (téma, provedení, módní záležitosti). Parta Hic měla být lehce ironická, a ona jí je, dost lidí ji jen díky tomu, že byla natočena před rokem 1989 shazuje. Není to skvost kinematografie, ale taky to není totální odpad. Pozoruhodné komentář: gstudio. ()

coco.brice

a nakonec ten štrůdl ,ten mi neudělal dobře...:-)tenhle film taky ne...a přitom taková herecká parta hic se tam sešla..ale ono ze srágorové předlohy málokdy uděláte super film..dá se to(viz Chalupáři),ale ne vždy ..a to je tento případ ()

Zmeo

Humorně podaný film o hornících, o jejich pracovitosti, životě a obětování se pro pokrok vědy... :-D odpočinkový film a ústředních postavách komunismu hornících. ()

Havala

Docela průměr komedie, ale mě se líbila, nějak mě ty komunistické snímky moc nevadí, vždyť je jich tolik že by t obylo škoda zničit, že?:-)) 36% ()

Exix

Všichni tomu vyčítají že je to socialistické dílo, ale berto to tak, že je to jenom komedie ikdyž s politickým podtextem a ty se točí za každýho režimu.I dnes jen ne tak průhledně. ()

macetoma

Ať žije socialismus a mlíko. Hip hip hurá. A nebo ne? Tak asi ne, tudy cesta nevede. Proletáři všech zemí, vyližte si... Dávám 1 hvězdu za tu hvězdnou plejádu herců. ()

Stejšn

Není nic, proč na tohle koukat. Dokonce ani socialistické reálie. Celkově je to jen o trošičku výš než třeba Plechová kavalerie. ()

amyth odpad!

Fialový hnus ...... O to smutnější, že tady kromě tradičních trapáků režimu a neherců (Moučka, Rázlová, Vyskočil, Veškrnová) vystupuje několik našich nejlepších herců. Jsou filmy, které by se vysílat neměly - vznikly jen jako ideová propagace - a i ti co tam vystupovali to mnohdy dávali jako daň za tu další trochu svobodnější a normálnější tvorbu. Není nutno toto rozmazávat a ob týden dávat do televize ()

Ferenzo

Velké zklamání, jelikož jsem se těšil na herecké obsazení. Z filmu se však vyklubala jen komunistická propaganda na mléko v čele s Gottem. Neskutečně laciný. Sorry. 35 %. ()

joelly01

To jsem ale opravdu netusila, ze to bude takova tlacba. Palce dole, tohle bylo docela zlo, nezachranili to ani Kemr s Mensikem. ()