Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

gstudio

Propána, ale ta komedie vůbec není propagační...!:) Naopak - dělá si srandu z masově ozdravných akcí, které měly za socialismu přispívat ku blahu ducha a těla a to tak, že povinně. Na druhou stranu byla postavena jako totální kontra parta havířů. Sám jsem nějakou dobu "za odměnu" na šachtě pracoval a neumím si představit jiné prostředí, kde by odpor k nucenému zlepšování zdraví mlékem mohl být výraznější. Mnohý havíř si dal rád sklenku mléka doma, ale na šachtě? To by byla společenská sebevražda:) Průměrná lidově-oblbovací komedie, ale rozhodně ne socialistická agitka. Docela bych si uměl představit dnešní podobu, kdy management dolu dostane od EU grant na zvyšování zdraví pracovníků (což samozřejmě znamená i prachy bokem pro zmíněný management) a nasadí tedy "kalciovou bariéru" na nejúspěšnější partu. Stačilo by změnit dobové reálie a máme zápletku, které většina současných "takykomedií" nesahá ani po kotníky. ()

cici24

Tento film mám rád, někteří herci se v něm pěkně vyřádili....Krampol, Kemr apod...kdo se na to dívá politicky, tak je jasný, že ho to bavit nebude... ()

ElisD

Tak jsem si říkala, dávají v tv nějakou klasiku. Menšík, Kemr, Krampol-mlaďoch, Nárožný a bum, takhle se propadl propadák! Jednu hvězdičku ze soucitu, za herce, za Ostravu a horníky, za stranu a lidi a zasrnáledí. Jinak jsem čekala, kdy něco, a ono nic, a závěrečná scéna na peróně skončila zoufalým přepnutím na jakýkoliv jiný horor. Ale bylo to výchovné a poučné, co se mléka týče. ()

Flamik

Parta Hic je pojem u každého človíčka v naší republice, a tak sem chtěl také zjistit co se za tím skrývá.. Bohužel sem ale poměrně tvrdě narazil. Tím nechci tvrdit že by se divák u filmu nudil, dost scén bylo vtipných, ale já naprosto poztrácím jakýkoliv děj. Přišlo mi to jako nějaká slátanina scének, které na mě nikterak vážně nezapůsobily a rozhodně neutkvěli v paměti....napodruhý už sem pochopil kalciovou bariéru, a ta česká povaha všude prezentovaná... super, i když lepší hodnocení by nešlo. ()

Legie

Komedie minulého režimu na kterou se dá díky hereckému obsazení podívat (na rozdíl od mnoha mnohohvězdičkových) i vícekrát. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Emperor1

Bod za tu scénu s Nárožným coby kouzelníkem. Ovšem jinak to nezachrání ani nadprůměrné obsazení herci zvučných jmen, ten příběh je i na tu dobu neskutečně blbý. ()

PTuranyi

Je to síce socialistický film, takže plány, kolektívy, záväzky. Všetko však s humorom a nadhľadom. Zápletka je jednoduchá ale herci sú skvelí a produkcia sa nenechá zahanbiť. ()

BLStryker

Parta hic je - promiňte mi ten výraz - hrozná kravina, ve které se téměř po celou dobu řeší problém zda parta horníků klesne (nebo stoupne?) pod svojí úroveň a začne v rámci jednoho zdravotního experimentu pít pravidelně mléko. Trochu málo na 90 minutový film, že? Naprosto nechápu, co soudruzi touto tragédií (zde je sice uveden žánr komedie, ale já jsem se nezasmál ani jednou) sledovali. Dělat z horníků hlupáky by si tenkrát určitě nedovolili, takže to byl asi jen můj subjektivní dojem. Zřejmě chtěli vzdát horníkům jakousi pochybnou čest, ukázat, že to jsou sice obyčejný, ale správný lidi a nalákat na tuto profesi nějaké nové posily z řad pracujících. Nebo byl snad v roce 1976 přebytek mléka a mlékaři si na ministerstvu zemědělství vymohli natočení reklamního snímku pro zvýšení spotřeby? Ať tak či onak - nepovedlo se a to i přesto, že na pomoc přispěchal s oslavnou "mlíkovou" písní sám Kája Gott a do zpěvu se na konci dala dokonce celá ta parta horníků. Pánové Menšík a Kemr se určitě divili, v jaké agitce to skončili rok po natočení výborných Chalupářů. ()

Suchoš

Pro mou současnou mladou generaci působí námět tohoto filmu opravdu směšně. Nejhorší ale je, že se podobné šílenosti mohly odehrávat docela běžně. I přesto se na to dívat dá a vcelku mě to i pobavilo. ()

Hanver

Doslova hrůzný film úplně o ničem, který mohl sloužit maximálně jako odstrašující příklad pro děti - když se nebudeš učit, dopadneš jako tihle "havíři". No to "zdař bůh", mělo si uvědomit zlobivé dítě a jít do sebe. Scénář děsivý, zápletka hrozná, herecké výkony - za zmínku stojí snad jen Václav Babka, strašní jsou Dvořák a Vyskočil, průměrní Menšík, Skopeček, Kemr, Rázlová, Krampol. Vtipná je snad jen scéna vystoupení kouzelníka Nárožného. Nedovedu si představit, jak komunistická schvalovací komise mohla pustit do éteru tento škvár. Vždyť to muselo lidi zvedat ze židlí! ()

ssarka

tady nejde zavřít oči,jako u jiných komedií,tady je toho režimu moc..a samozřejmě božský Kája dovršil trapnost filmu ()