Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

bari68

Agitka, avšak nenásilná a znesiteľná. Pár dobrých hlášok,herci extra-klasa, neiirituje, nenudí to, vo finále priemer. ()

Zagros

Z dnešního pohledu jde doslova o neuvěřitelný film. Když to srovnám s nedávnou Duklou (omlouvám se jí), jde o parodii jak vyšitou. To neuvěřitelné je, že byl film točený jako komedie, ale byl brán z pohledu tehdejší společnosti docela vážně. Horník je socialistická modla a pokud pije mléko, bude ještě vzor zdravý! Opravdu neskutečné. Jednu hvězdu za přínos do škatulky bizarních snímků a jednu pro překvapivě silné obsazení. Nedokáži si představit, co je všechny k tomu přemluvilo, nebo spíš donutilo. ()

Přemek odpad!

Co se stane, když primitivní třída dostane nadbytek peněz za svou práci? Začne chlastat až do bezvědomí. A co udělaji ti, kteří jim ty peníze dali? Začnou je "převychovávat" na mléko a točit o tom ultrablbé filmy. Nestojí za vidění. ()

Paity

Budovatelské hip hip hurá na televizní obrazovce se vším co k tomu patří. Bohužel se toho zúčastnila řada našich nejlepších herců v čele s Vladimírem Menšíkem. Ale věřím, že tehdy jim to připadalo takové nevinné a spíše nesmyslné, že na to prostě kývli a řekli si, budeme v TV. ()

F.W.Colqhoun

KAREL GOTT V ROLI ZPĚVÁKA. K neuvěření, že má něco takového na triku Hynek Bočan, autor nejspíš nejlepší české romantické veselohry. Už dlouho jsem neviděl něco ta surrealistického, ale to nejspíš jen proto, že se štítivě vyhýbám většině 'čerstvé' domácí produkce. Mohu tedy nadále setrvávat v blahém omylu, který byl snad jednu dobu odůvodněný - totiž že tak blbé filmy se už točit nebudou. Zrůdnost pohádky o kalciové bariéře odlehčuje jen upocená profi snaha kurvící se herecké šlechty a retro atmosféra ředitelských a odborářských kanceláří, ubytoven s frontami před sprchami (kde své tělo drhne jelenem Regina Rázlová), podnikových rekreačních objektů a kulturních domů s přednáškami pro pracující. Dej to pryč. Stačí když je šoufl jednomu. ()

Radim

Před rokem 89 bylo natočeno spousta podobných TV filmů - drahně mnohem lepších -, ale jen tento se reprízuje stále dokola. Opravdu bych byl rád, aby mi někdo řekl proč. ()

Wishkah

průměrný a ničím zvláštním zajímavý film. Z celého filmu mi zůstalo v paměti jen vystoupení kouzelníka Petra Nárožného, které bylo opravdu vtipné. ()

ondrula

I přes hvězdné herecké obsazení je to kriticky nehumorný film. Nemůžu si pomoct, ale u takových těch typicky normalizačních komédií, které soudruzi očividně nařídili natočit k pobavení pracujících ("Horník a bude pít mlíko, muhehe!"), mi bylo vždycky strašně smutno. ()

Xavi6

Poměrně slušná komedie s absolutně ostudným tématem a to s mlékem! Když pominu celkem nevkusné předvedení, tak mě stále bolí oči z nesmyslných a dotěrných poznámek ohledně něčeho, co snad mohli vymyslet jen ti naši. Když se to točí jenom kolem mléka, tak mě to přijde místy hodně trapný. Ani božský Kája to nenapravil. ()

spiritus

Komunistická propaganda jak vyšitá a normalizace v plném proudu. Přesto je na filmu cosi zajímavého, zejména herecké obsazení, které mi brání dát nižší hodnocení. Přesto nic o čem bych měl potřebu dlouho přemýšlet a nějak se k tomu vracet. ()

Garch

hornicko-zdravotní agitka a ukázka toho, jak by asi dopadlo geniální Marečku, podejte mi pero, kdyby ho nedělali Smoljak se Svěrákem. ()

waits

Jakožto malý chlapeček jsem se nechal nalákat do kina, protože na plakátech psali, že tam hraje Nárožný a Dvořák, tak to určitě bude legrace. Už tehdy jsem věděl, že nebyla, ale až dnes, po druhém zkouknutí, jsem dohlédl pitomosti celého snímku. Na vině je zřetelně scénář dvojice Zdeněk Dufek (známý též jako Pavel Torda, kromě tohoto snímku napsal ještě scénář k Času láska a naděje podle Zápotockého) a Václav Jelínek (též ještě jeden realizovaný scénář). Jejich nudnou a utrápenou práci s nenosnou zápletkou o mléku dorazilo obsazení Rázlové a legračně pojaté prostředí ostravsko-karvinských dolů. Kdo skutečně věří, že si horníci ve volném čase uvázali kravatu a šli dobrovolně poslouchat osvětovou přednášku o dýchacích chorobách do kultruního domu, at se opláchne studenou vodou a něco hezkého si přečte. Třeba Pestré vrstvy od Ivana Landsmanna, ze stejného prostředí (každopádně velmi doporučuji!). Tahle zoufalost mě tak rozesmutnila, že jsem si musel honem znovu pustit Bočanovu Svatební cestu do Jiljí. Už jsem v pohodě.. ()

xxxvodnikxxx

Nemám rád český filmy, už vůbec nemám rád filmy z dob Československa, nicméně tohle je snímek, kterej se ještě dá. Aneb o tom, jak chlapi, kteří fáraj z šachty mají pít mléko :) ()

petikacka

Tak tohle je totální socialistická vypalovačka se vším co k tomu patří. Tzn. samozřejmě veškerá socialistická klišé a propagandu, která tam mohla zaznít. Bo hornik to byl Buch a na něho nigdo nemjel. A ja jako cera hornika o tom vym svoje. Mliko pil muj tata nejmeně litr deně, ale kolik vychlastal piva a chlastu to už se tam neukazuje. A co pak vyvaďal potom doma za burdel, to už je jina věc...Nicmeně tuto ten film mam kurva rada, bo mi to připomina ty komunisticke trapne časy, ale hlavně tu hraju sami dobři herci a bez nich by to byla totalni pyčovyna. Bo gdyž Kaja zapěje, že si radši da sklenici mleka, tak to všichni hornici museli zpivat blahem...Gdyž, ale chcete vidět skutečny život horniku a jich rodin, tak se podivajte na "Duklu 61"....Za mě 100% ()

J R C Pecuchet

Film, který musel Hynek Bočan natočit, jinak by na Barrandově definitivně skončil !!! Dávám jednu hvězdu za odvahu všech zúčastněných, kteří se v tomto snímku objevili. Taktéž souhlasím s uživatelem " dobytek". ()

pipapa

Klasické socialistictické komediální kino s výbornými herci a inteligentním humorem. Politicky tady opět nemám, narozdíl od většiny, sebemenší problémy, naopak. ()