Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

honz

Komedie, na které není nic komického. Podobných nesmyslů se v té době pochopitelně natočilo více, ale tohle slabomyslné "dílko" s horníky - pokusnými králíky (který chorobný mozek tohle proboha napadne?), to je fakt vrchol nevkusu a stupidity. Na druhou stranu je dobře, že i filmy tohoto typu máme možnost ještě dnes občas vidět v reprízách a připomenout si tím, jaké nehorázné žvásty a bolševický rádoby optimismus v době nedávno minulé "bavily" filmové diváky. ()

pytlik...

Překvapivě docela vtipné a nijak extra hloupé. I trochu odvahy pan režisér prokázal, když do rolí vedoucího a ředitele šachty obsadil herce oplývající tvrďáckými jmény Babka a Moučka. Na filmu lze také vidět, jak moc se naše společnost změnila - dřív si horníci budovali kalciovou bariéru proti silikóze, dnes si ženské nechávají hromadně silikózu implantovat, a ještě za to platí. Jinak se divím, že komunisté, známí puristé, si víc neposvítili na používání cizích slov v tomhle filmu a v hornictví obecně. Šachtu bych nahradil dolem, kalciovou bariéru vápníkovou zábranou, silikózu křemičitózou, Gotta Bohem a partu hic skupinou vedro. Mimochodem, když jsme u toho Gotta, myslím, že se o něj v jeho současné vážné situaci nemusíme bát: a) bůh je přeci nesmrtelný b) díky účinkování v tomhle filmu si vybudoval dostatečnou kalciovou bariéru proti čemukoli, těch pět minut čučení na mlíko by mělo stačit. ()

Master19

Docela pohodová komedie, kterou - když je brána s nadsázkou - lze bez problémů sledovat i nyní. Skopečkův "zkažený štrůdl" je naprostá klasika. ()

shantim

Škoda, že jsem v době natočení tohoto skvostu nebyl již plnoletý a pracující. Možná bych poselství a humor tvůrců Party hic pochopil, zasmál se a tak vůbec se prostě skvěle pobavil. 22% hvězdiček oceňuji snaživé výkony jinak skvělých herců. ()

ghatos

Normalizační maras, bez špetky invence či zábavy. Karel Gott tomu nasadil korunu. Byl trapný jako celý film. Na Partě hic, je vlastně těžké vůbec něco hodnotit. Totální pecka je závěrečná budovatelská scénka. Vidět celou partu, jak zpívá propagační mléčnou píseň pod nápisem Ostrava na nádraží - to mě odrovnalo. ()

PollyJean

dvě hvězdy za tu hereckou skvadru, kterou na tenhle zběsilý film nalákali...snad ne na mléko během natáčení zdarma? ()

MrMar

Film, který nemá žádný děj. 2 * dávám za vydařenou kouzelnickou estrádu a herecké obsazení. Ale znovu bych to vidět nechtěl, prostě se tam nic neděje... ()

IMPAIRED

Jelikož mi byl film doporučen jakožto 'pecka', možná jsem od tohoto díla očekával moc. Nehledě na ukrytou propagandu režimu (kterou, na druhou stranu, nalezneme v každém dobovém snímku), byl příběh nemastný neslaný, tudíž zcela nudný. Zasmál jsem se při kouzelníkově představení, a když jsem poprvé uslyšel: Kam běžela?Počkejte, podívám se v kolik jí to jede... rozkašlal jsem se smíchy, nicméně toto jsou jen zářivé momentky z panelákově šedé podívané. Tři hvězdy za herecké obsazení, vtipy a krásné sestřičky. ()

manonfire

Za Petra Nárožného a jeho prošpikování Václava Babky, Jízdní řády Josefa Kemra a všeobecně příjemnou nablblost a nesmyslnost celého projektu. 60% ()

solskjaer

Nicproti, ale tenhle film je naprostej brak. Celý film se točí kolem nechuti k mlíku a zcela bez kapky napětí či akce končí nehorázně trapnou písničkou. Bohužel tenle film nemá vůbec nic co by mě bavilo. ()

vitekpe

Mliko je pro telatka...rikala moje mama...takze tolik k filmu. Nicmene jsou tam me oblibene zeny Razlova a Sluneckova, a je to "jako ze" komedie, takze kdyz to vsecko sectu, vychazi mi prumer...nicmene, neni nutno videt za kazdou cenu. ()

klúčik

V rokoch vzniku filmu som chodil na všetky filmy čo dávali v kine., hlavne komédie. Na tento film som sa tešil. V KINE som si prečítal aké herecké hviezdy tu hrajú. No po vzhliadnutí, to už nebolo tak radostné. Nebolo sa na čom moc zasmiať ,okrem kúzelníckeho čísla. To MDŽ no to bola sranda a ten Gott ešte teraz sa držím za brucho... Dnes je to prehliadka hereckých hviezd........30%. ()

xaver

Krásná komedie, která pohladí na duši. Ti, co tento snímek zatracují, zřejmě nepochopili nádhernou satiru skrytou v mnoha, nejen komických, scénách. Pro Čechy jsou tak trochu příznačné i vtípky, kdy se terčem stává Ivan Vyskočil s jeho krásným koktáním, když se zastává např. své milované Ka-Kamily. Prostě se rádi smějeme cizímu neštěstí. Nadčasové jsou i některé pasáže, jako např. nádherné intermezzo Jana Skopečka, když ráno po tahu medituje, jak se mu udělalo špatně po „těch zákuscích“, které snědl poté, co vypil přehlídku tehdy oblíbených kořalek. Hlavně, že si po tahu umíme zdůvodnit, proč je nám „blbě“. Může za to jídlo, nebo že jsem byl utahaný či nevyspalý, jenom ta kořalka je v tom nevinně. Jak krásné, jak pravdivé, jak platné – včera, dnes i zítra. A ty peripetie, kolem pití mléka. Rozhodně si nemyslím, že tehdejší autoři byli uplacení výrobci mléka, či zdravotnickou lobby. Naopak je to dalším důkazem toho, jak si dokázali udělat srandu z problému každodenního života. A to, že některé scénky jsou poplatné době. Co na tom. Podívejte se na současnou naši produkci. Je to daleko horší. Předtím patřilo k bontonu poplivat kapitalizmus (což se ale v tomto filmu a ve spoustě dalších z této doby namnoze nedělo), dnes patří k bontonu plivat na komunizmus a čím houšť, tím lépe, byť je to na úkor kvality díla. Zamyslete se občas nad tím vy, co si libujete v používání hodnocení „odpad“. Nepochybně jsou díla minulá i současná, která si toto hodnocení určitě zaslouží, ale film Patra hic k nim jednoznačně nepatří. ()