Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

BooN

Víte já moc horory nemusím .... zvláště k tomuto sem měl odpor protože sem se jako malý na něho díval a asi mě to dost vystrašilo,jediné co sem si z filmu pamatoval byl kluk s ustřelenou hlavou co hledal tátovu zbraň...od té doby sem se na tento film nechtěl dívat... Až mě konečně po usilovném přesvědčování(po roce) přesvědčil můj bratr-(starší)-abych se na to podíval ,z počátku sem měl trochu obavy..... ale jak sem se dostal za scénu s oním klučinou ...... Doslova sem se do toho filmu zamiloval.....a konec ..... NO TY VOLE!!!!!!!....... Thank you skat ;D ()

Pasifae

Než jsem svého času viděla Šestý smysl, měla jsem mlhavé povědomí, že Bruce Willis je hololebý bouchač z akčních filmů, tedy cosi, co je záhodno ignorovat. Po Šestém smyslu jsem ho chtěla domů. Ale Willisovy a Osmentovy bravurní výkony nejsou zdaleka to jediné, co vás na filmu spolehlivě dostane, protože tu atmosféru a celé vyznění by šikovnému Indovi mohla závidět nejslavnější režisérské jména (a nejspíš i závidí, jinak si současný atak nenávisti proti Shyamalanovi neumím vysvětlit a protože vím, že závist, mindráky a netolerance spouštějí ty nejzhoubnější laviny). A ještě něco - pardon, pokud teď mluvím jak ta nejprotivnější učitelka na prvním stupni vysvětlující, že tvrdé y se píše se smyčkou dole, ale Shymalanovy filmy nejsou o pointě. Aspoň já si je s její znalostí užívám ještě víc než na první zhlédnutí. ()

Mr.FreeZer

Tento snímek nastartoval úspěšnou dráhu tohoto mysteriózního režiséra. Film má vše co čekám od pravého thrilleru. Haley Joel Osment skvěle buduje svoji hereckou kariéru, jeho výkony sleduju od doby co začínal. ()

groman

Bohužel mě rozuzlení napadlo behem filmu a tak sem si ho i zkazil, ale i tak se mi rozbušilo srdce jako kdybych právě uběhl kilásek. Určitě skvělý snímek. ()

phoenixer

I přesto, že film jsem viděl už víckrát než je zdrávo, vždy mě mrazí v zádech. Sice už to není tak silný zážitek jako když to vidí člověk poprvé, i tak ve mě ale vyvolává stále strach. Šestý smysl se mi jednoznačně vryl do paměti jako geniální film, který nasadil velice vysokou příčku mezi mysteriózními horrory... ()

Pacek

Tehdy ještě Shyamalan uměl. Bohužel můj velmi dobrý kamarád mi chytře pointu prozradil, ale jsem si jistý, že na muj pětihvězdičkový dojem by to stačilo. Jak tu napsal golfista, aspoň sem mohl vnímat propracovanost scénáře. ()

Haide

Když si odmyslím konec, jde o celkem slušnou duchařinu. Pokud konec přidám, jde o naprosto geniální film, který nemá obdoby. Musím říct, že po prvním shlédnutí jsem si říkala, že to snad ani není možné, čeho jsem si nevšimla. Tak jsem si film pustila ještě jednou a konečně vše zapadlo do sebe. Bohužel, když jsem film viděla z odstupem let znovu, už to nebylo tak úchvatné. Film naprosto sází na pointu, ale bez té už to je jen velmi dobrý film. ()

Kingjiri

Příznám se, že jsem tuhle klasiku viděl až teď. Dobře se na ní kouká, ale nejsem si jistej, jestli bych Šestý smysl zařadil do TOP 200 nejlepších filmů. Trochu víc nad průměrem ho totiž držely jenom dvě věci. První byla slušná atmosféra doplněná solidní hudbou a tou druhou pro mě opravdu nečekanej zvrat na konci. Jinak bych se nebál snímek označit za zcela průměrnou a místy nudnou podívanou. Bruce Willise mám rád, ale tady mě ve svojí roli výrazně nepřesvědčil. Naopak mě docela potěšil hereckej výkon Osmenta. Díky atmosféře a pointě nakonec čtvrtá hodně slabá hvězda, na další projekci to už však v brzký době nevidim. ()

ClayGirl

Film, který vidíte dvakrát a pokaždé úplně jinak. Výborný nápad i zpracování. Jeden z mála filmů, u kterých na herce koukám s otevřenou pusou a údivem, jak vůbec někdo může umět tak skvěle hrát! Toni Collette navíc ve svém věku! Šestý smysl má možná pár much, ale nemůžu si pomoct, je to úžasný film. ()

Stíba

Nevím jak přesně zhodnotit tenhle thriller, u kterého sem se místy bál i za bílého dne. Má sice osobitou ponurou atmosféru a poněkud fajnšmejkrovský závěr, ale jako celek mě úplně neužasl. Podobný styl vyvrcholení mě napadá například u Obvyklých podezřelých kde závěr rovněž celé obrátí podobným způsobem a tam mě to určitě oslovilo a nasytilo o něco více. Ve finále tak pro mě určitě poctivé 4*. ()

Jajar

Zajímavé mysterioźní drama s nadprůměrnou zápletkou stojící na dokonalé pointě. Najde se tu pár nudných i vypjatých momentů, ale rozuzlení v závěru se stává naprosto zásadní pro celý snímek. Vyvolený je každopádně mnohem vyspělejší, propracovanější a důležitější film, než Šestý smysl. ()

1Legend1

Neskutečné. Po celou dobu se film táhl a plácal v nezáživných scénách a dialozích, že jsem si říkal co to je sakra za film. O to víc mě odrovnal konec, kdy jsem vzal vše špatné, co jsem si o filmu myslel. Najednou během pár desítek sekund do sebe všechno dokonale zapadne a divák ví, že každá informace, která zazněla v průběhu má svoji roli a pasuje do děje. Skvělá herecká dvojice, hudba a kamera také není špatná, ale k dokonalosti mě přece jen něco chybělo. 80% ()

jalovec7

Tento film má opravdu jedinečné zakončení. Do poslední chvíle mě nenapadlo jaký může nastat nečekaný zvrat. Z celkového hlediska je celý film opravdu skvělý a ve finále si s koncem nezadá. ()

Dejvid007

Nevím čím to je, ale mě to nechává chladným. Příběh mi přijde dosti klišé a všechno takové natahováné a v zápětí se tam zjeví chodící mrtvola s rozpůlenou hlavou. Zřejmě to není film film podle mého gusta. ()

panPsax

Viděno tenkrát, na plátně. Po hodině a půl zcela průměrného "duchařského" filmu přijde pointa, jež vše převrátí a diváka správě usadí. V tu chvíli jsem si říkal "Aha..". Jenže "Aha" efekt mi nevrátí hodinu a půl nudy. Bohužel. Nerozumím zdejším komentářům jako "revoluční film" , "hromada napětí", "geniální závěr", nebo "úchvatné budování atmosféry". Ani jedno ve filmu podle mne není. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku