Kulový blesk

TV spot

Holly_Molly

Zklamání a nuda..Podskalský se do komedií Smoljaka se Svěrákem neměl nikdy plést, protože to pěkně zkurvil..Ani legendární gagy a herecký výkony to nedokážou zachránit..Je pochopitelný, že to má spousta lidí rádo z nostalgie, ale když se vedle tohohle postaví třeba Marečku podejte mi pero, je to neporovnatelný.. ()

Stagy

O tomto snímku zde bylo již napsáno dost a stejně jako další zde komentující si myslím, že tenhle počin pánů S+S je geniální. Nebudu na něj pět dokola oslavné ódy a pokud by se snad našel někdo kdo tuto výtečnou komedii neviděl (je možné aby někdo takový existoval?), tak doporučuji neprodleně napravyt. ()

Ywec

Vynikající český film. Komedie je tu především od toho, aby bavila, aby se u ní co největší počet lidí třískal smíchy. Ale některé komedie k tomu obsahují ještě něco víc, nějaké sdělení jímž přesahují svůj žánr. Z Hollywoodu např. Kokosy na sněhu. Ale tam je to poselství vyjádřeno hrozně okatě, líbivě. Mně se daleko víc líbí jen tak naznačené sdělení, jímž disponují Kulový blesk či Vesnička. ()

bosonoh

Tohle je jeden z filmů mého srdce. Proč ta velká slova? Líbí se mi na něm prostě všechno: scénář, kamera, herecké výkony, atmosféra. Skvělý mix převážně veselého ale i trochu vážného pohledu na život ve své době. ()

Umělec

Jedním slovem geniální. Ideální spojení komedie s nostalgií. Nikdo neumí tak vystihnout českou povahu, jako Smoljak/Svěrák. 100x škoda, že spolu tyto dva už spolu na filmech nespolupracují a scénáře Zdeňka Svěráka kazí svými zásahy jeho syn :-( "Je tu krásně. Taky se mi odsuď jednou nebude chtít, až zestárnu..". 100% ()

Kowl3r

Tak toto je jeden z tých filmárskych kúskov počas , ktorého mám pernamentne úsmev pod nosom... ...pozor na druhé koleji... ()

Honzyg

Geniální Svěrákův a Smoljakův rukopis, bohužel poznamenaný filmovými zvyklostmi tehdejší doby. Takže film je místy značně zdlouhavý a patnáctivteřinový záběr, na kterém se nezmění vůbec nic, je opravdu kinematografický archaismus. Ale zato některé scény jsou nesmrtelné (Spinkat, okamžitě!!!!!) a výkon pánů Hrušínského a Abrháma standardně mistrovský. 70% ()

effulka_kebulka

Dnes už kultovní snímek české kinematografie. Fantazie dua Smoljak - Svěrák snad nezná mezí a navíc, když se režie ujme Zdeněk Podskalský, je úspěch téměř zaručen. Nejinak je tomu v případě Kulového blesku. NEzapomenutelné hlášky, které se staly součástí běžné mluvy. Dávám 5*, i když Máňa říkala, že to není směroplatný. ()

P/\/EL

Radek99 ***** jasně, jasně, ale naštěstí to depka neni, taková komornější záležitost, která je vlastně velice realistická, řada lidí raději vyloženě crazy komedie...já teda nevim, samozřejmě, že to až tak zábavné není, že se tam toho míchá víc, jinak Vrchní prchni mám od Smoljaka nejraději, takže tomuhle dám spíše 4...Milada Ježková tam má taky sice o trochu menší, ale taky pěknou roličku...jinak scénář je dost dobrej, ale ty hlušší místa, maj sice taky svoje kouzlo, ale.....né já nevim, když bych zase víc porovnával s jinejma komornějšíma komediema, tak zase bych musel hodnocení navýšit...ta hudba je fakt dobrá, ikdyž je to takovej trochu remix Mozarta, né ?! ()

rotabuk

Devět let po Světacích přichází další dokonalost Praha už tak nezáří neony za dvěřmi je normalizace. Při hudbě Zdeňka Lukáše mám husí kůži Knotek vychází na balkon bytu. Herecký koncert Hrušinský Abrhám dokonalá atmosféra.Všechno je tak české typické pro Svěráka Smoljaka. Tihle pánové rozumí české duši jako nikdo. ()

Andy_Larkin

To prostě nemá chybu....viděl jsem tento film znovu v televizi a s každým shlédnutím je lepší a lepší. Fantastické herecké výkony hlavně pánů Hrušínského a Abrháma. ()

raininface

Geniální hlášky, nejlepší z nich samozřejmě z úst skvělé Milady Ježkové: "To je pěkná půdička. Tady se mi to bude věšet." ()

F27

... a ešte pochvala scenáru: všimli ste si ako Dr. Ječný očumuje osudový "Divánek" už v jednej z prvých scén? vždy keď si to pustím, smejem sa v nových momentoch. Nápadne cítiť cenzúru: napr "Tihle lidé jsou při stěhování nejspojehlivější." viď neskor "Koňský handlíř" v Nejisté sezóně. ()

4Sima

Má srdeční komedie od dua tvůrců Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Stopáž filmu je nacpaná inteligentním vtipem, který je zároveň srdečný a není vlezlý a urážlivý. Málokdo má to štěstí, že umí vystihnout povahu českého človíčka. V roli advokáta Radosty podává vynikající výkon Rudolf Hrušínský, který po nucené pauze počátkem sedmdesátých let tehdy začal dokazovat svoji jedinečnost. Zcela jistě zaujme i další herecké obsazení (zde bych nechtěl zapomenout na Josefa Abrháma v roli Knotka), jako mistry malých rolí bych ještě zmínil Miladu Ježkovou, Zitu Kabátovou či "cimrmanovce" Petra Bruknera s Jaroslavem Vozábem a autory L.Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Komedie s lehce nostalgickým nádechem určitě pobaví. A není to ovšem v každém případě "směroplatný"! ()

A.ZziK

Snad nejlepší komediální českej film. Humor dua Smoljak / Svěrák mi prostě sedí a tadle nádherna a velevtipná sonda do českýho národa je bez chyby. A ta hudba! ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám