Kulový blesk

TV spot

Duston_Movie

Prvá polovica bola veľmi dobre spravená, dej planul rýchlo aj s dobrým československým humorom. V polke sa to nejako zaťalo a film sa začal vliecť, ale koniec mal rýchly spád. Mal som pocit, že film nemal ani hodinu. Pekná klasická komédia o sťahovaní. Trochu som nepochopil koniec, kde sa hudobný mistr preberie zo smrti (možno je chyba vo filme alebo v tom, že som už moc nevnímal, kedže bola noc). Príjemný film- 3 hviezdy. ()

andy60

Kolikrát jsem tenhle film viděl, to už nejde spočítat. Poprvé v roce jeho vzniku v kině, potom mnohokrát v televizi a naposledy včera na DVD. I po tolika letech jsem se stále ještě příjemně bavil, i když ne po celou stopáž. A připomínka ke zvuku - mezi 2.0 a 5.1 není téměř rozdíl. ()

melica

Zajímalo by mě, kdo dal tomuhle filmu přízvisko "komedie". To je naopak nanejvýš vážný a smutný film, hlavně stěhování Mistra Bílka. Vždycky se na něj ráda znova podívám a znova a víc nad ním přemýšlím. / Oblíbená disciplína: najdi herce z Divadla Járy Cimrmana ve filmu Svěráka a Smoljaka. Tady nám kromě obou hlavních defilují pánové Vozáb, Brukner a Vondruška. / Dneska už je to taky anachronismus - kdo si ještě dovede představit, že byty na volném trhu prostě nebyly? ()

mirasul

Jasný vrchol Smoljakovy režie (a scénáristické práce dua Smoljak-Svěrák). Počínaje úvodními titulky je jasné, že jde o něco naprosto výjimečného. Originální námět. Geniální scénář plný skvělých hlášek, za nimiž se však skrývá hloubka postav ("Dá si někdo dobrou brazilskou kávu?" "A na tohle všechno já potřebuju dílnu"). Na oněch dvanácti domácnostech - včetně paní Jechové, dvojice Fliegr-Opatrná či mistra Bílka - je shrnuto mnoho zásadního o obyčejném životě v normalizovaném Československu. Mimochodem, Josef Abrhám je hvězda světového formátu a člověk si jen říká, kam až mohl dospět, nebýt nepřízně osudu, režimu, doby... Na závěr skvělá filosofická tečka za celým případem, a já se těším, až to uvidím znovu, a znovu, a znovu... ()

Shinycats

Skvělá československá komedie, plná cimrmanovských gagů, propojená výkony herecké elity s neherci, kteří zde mají své důležité opodstatnění. U tohoto příběhu snad člověka jen napadne, kolik pravdy je na rčení "lépe vyhořet, než se stěhovat"! ()

JWK

Znovu jsem se pokusil film dokoukat, ale pro mě je tohle prostě nekoukatelné, oceňuju smz. různé invence a herecké výkony, ale celkově je to pro mě film který nemám rád, jako by mě někdo "hladil proti srsti" ()

behunka

nesedím u toho s otevřenou pusou, ale jako kulisa je to boží. Při některých scénách učůrávám už dopředu. Třeba "Knotku vstávej" ()

pabloss

Není to tak dlouho, kdy tento film běžel v TV. Neodpustil jsem si a znovu jsem ho shlédnul. Ono to ani jinak nejde, protože dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších českých komedií. Pánové Svěrák a Smoljak zde odvedli neskutečně dobrou práci. Takový scénář už asi nikdo jen tak nenapíše, obávám se. Příběh se rozbíhá pomálu a jistě, jedna dobrá scéna za druhou. U některých scén se opravdu dobře zasměju i když film vidím po několikáté. Ale, nejvíce se za břicho popadám u scén s panem Smoljakem a jeho vynálezy. Film doporučuji pro zlepšení nálady a to kdykoliv. ()

zabacek8

Jeden z nejlepších filmů 80. let. O tom svědčí plno hlášek, kolujících mezi lidmi. Pokaždé když se na něj koukám, vždy "objevím" něco nového ... víte třeba, že ze dvanácti rodin co se stěhují, není možno zjistit jedinou a to kdo vlastně hraje roli Půlpána?? ()

andydufrsn

Svěrák + Smoljak = geniální zábava. Tahle jednoduchá rovnice platila, platí a platit bude. Tenhle film to potvrzuje – příběh monstrózní stěhovací akce doladěný do posledních detailů včetně skvělých dialogů, které naprosto zlidověly! ()

rass

Kdybych si mohl na opuštěný ostrov vzít jen 3 filmy, tak tenhle bude jeden z nich, zkrátka moje srdcová záležitost. Diamant, vybroušený k naprosté dokonalosti. Svěrákovsko-smoljakovský humor není samozřejmě pro každého a tak jsem schopen připustit, že někomu se to nelíbí a připadá mu to nudné.Je zřejmě třeba být vyladěn na stejnou notu. Já tento styl humoru miluju a vychutnávám si doslova každé slovo, každou scénu. Pro mě dokonalé v každém směru – originální námět, nádherná hudba, herecké obsazení…ale nejvíc obdivuju schopnost autorů načrtnout každou, i tu zcela okrajovou postavu, naprosto výstižně v jednoduché zkratce tak, že ačkoliv pronese jednu, dvě věty, mám pocit, jako bych ji znal odjakživa. Geniální, nadčasové. ()

rimul

Z odstupem času se mi film líbí čím dál více. Přestože název nabízí kvap a zmatky, dr. Radosta všechno zvládá z bravurou a nerozhází ho ani neplánované akce. Kultovní hlášky, kterými je film prošpekován, znají lidé zpaměti a často je používají. O kávě, o půdičce, o sklepu......Povedený film. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám