Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sašenka165
  *****

  Dobrý film se super obsazením....(30.11.2007)

 • gudaulin
  ****

  Po Obecné škole se rozhodl Jan Svěrák poněkud zariskovat a sáhl po dosud v České republice nevyzkoušené látce, která byla žánrovou směsicí pohybující se mezi parodií, komedií, milostným příběhem, dobrodružným filmem a filosofickým podobenstvím. Zatímco Obecná škola je stylově čistá retrokomedie, která byla napsaná takříkajíc na jistotu, Akumulátor 1 si v České republice si pro svou žánrovou nevyhraněnost jen obtížně hledal publikum. Bylo to částečně dané i riskantním castingem, který přivedl na plátno Petra Formana hned do hlavní role, a jeho protihráčkou byla v Česku také neznámá herečka. Navíc v době uvedení do kin nebylo ještě Česko dostatečně nasycené hollywoodskou akční produkcí, ze které si Svěrák evidentně dělal legraci. Kosmopolitně působící snímek si do značné míry neprávem vysloužil pověst slabšího dílka jak od kritiky tak od diváků. Na druhou stranu rozpočet filmu a triková stránka, která se promítla zejména ve scénách z paralelní reality za televizní obrazovkou, je na velmi slušné úrovni. Není to špatný kousek už pro svou originalitu a výjimečnost v české filmové produkci a vysokou profesionalitu scénáristy i režiséra. Celkový dojem: 75 %.(13.6.2006)

 • NinadeL
  ***

  Zajímavý důkaz toho, že Tereza Pergnerová byla normální herečka a že Jan Svěrák měl ještě hodně energie.(17.2.2009)

 • Rosomak
  *****

  Asi nejlepší Svěrákův film, který je příjemně osobitý a plný nápadů. A také mi přišlo, že mě Svěrák konečně netlačil do nějaké pozice, kterou bych jako divák měl zaujmout...(1.11.2008)

 • bassator
  ***

  36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Divoká devadesátá (Akumulátor 1 / ACCUMULATOR 1 / Akumulátor 1) - Viděno 1x cca - 60%(2.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace