• sud

Jedno z mých největších zklamání (nejen) v české kinematografii. Mám rád Svěráky, ovšem dosud mi uniká, co mělo být toto. Zkoukl jsem ho třikrát, ale k ničemu jsem se nedobral. Nedobral jsem se ke smyslu filmu. Zůstala pro mě pouze spleť podivných scén, nad kterými jsem kroutil hlavou. Jinak se omlouvám všem, kteří mají "Akumulátor 1" rádi, já se k vám bohužel nepřidám. Jednu hvězdičku (možná ještě půl) dávám z úcty ke Svěrákům, protože jejich filmy mám opravdu rád. "Akumulátor 1" propadl nejen u mě, ale i celkově po premiéře u diváků. Nejdražší český film (alespoň do té doby) mnoho nevydělal. Režisér Jan Svěrák natočil ještě v témž roce lacinou "Jízdu" a o 2 roky později "Kolju", proti kterým nemohu říci ani popel.(31.8.2007)

Scénář: Zdeněk Svěrák, Jan Slovák, Jan Svěrák .. Svěrátor přichází.(30.9.2008)

Nevim, proc ma tenhle film tak nizke hodnoceni, i kdyz zpracovanej neni uplne bezchybne a nektere veci by chtelo vic dotahnout, tak hlavni myslenka je velmi originalni. Skoda tech nekolika scen, ktery ubihaj od tematu filmu a pusobi krapet zbytecne. Herecky vykony sice nejsou nejak uzasny, ale unavenej Forman je v pohode a Sverak si odved svuj standart. Nejlepsi je asi Bolek Polivka. Film bych urcite neoznacil ciste za komedii, jak je to tu na csfd, i kdyz tu komicke sceny jsou, zaroven to je drama. Ja jsem se bavil slusne, ale na 5* to nebude.(29.10.2006)

• kingik

Nenadchlo mě to a neoslovilo mě to. Petr Forman nebyl špatný, ale mnoho věcí ve filmu vůbec nefungovalo. Svěrákova mírně arogantní režie zvysoka kašle na diváka a místo kloudného příběhu solí na diváka jednu samoúčelnou trikovou scénu za druhou budící dojem, že se tvůrci chlubí a vzkazují americkým kolegům, že to co dovedou oni, my dovedeme taky. V příběhu mně chybělo větší zaujetí pro diváka, protože na mně s každým obrazem prostupovala plytkost a nedokázal jsem se do příběhu ponořit. To je evidentní dramaturgické selhání. Film se totiž jen obtížně dá žánrově zařadit, ale ačkoliv si troufne míchat snad všechny filmové žánry včetně akčního, nedokáže je skloubit dohromady a tohle mě nebavilo. Film mě fakt nebavil anebo jsem čekal, že bude dívatelnější.(24.11.2009)

Pozor Labuda! Ten bača má televíziu!(4.2.2008)