Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Film jsem viděl po dlouhé době znovu v televizi. Když jsem na něj byl kdysi v kině nijak mě nenadchnul, ale tentokrát jsem byl téměř nadšen. Film je nadčasový, takový český Matrix. Dva světy, kamerový přechod z reality do televize... Co bych vytknul je možná nevěrohodná výstavba vztahu mezi Oldou a zubařkou a to jak se film snaží být na každý pád milý.(29.10.2006)

 • Cival
  *****

  Nepamatuji si, kdy jsem naposledy v nějakém filmu viděl tolik originálních nápadů. Bohužel poměrně vlažné přijetí asi zamezilo vzniku podobně odvážných projektů.(16.6.2002)

 • Matty
  ****

  Nejen názvem neobvyklá česká akční sci-fi komedie. Nápad s existenci „světa za zrcadlem“, resp. za televizní obrazovkou, by klidně obstál i v nějaké nákladnější zámořské produkci, jen by to pak nejspíš nebyl film s typickými svěrákovskými rysy. Ty lze vysledovat ve velmi vtipných a inteligentních dialozích Svěráka otce (– Ráno jsem byl u prezidenta – Co vám řek? –Vůbec mě k němu nepustili) a ve velmi neotřelé režii Svěráka syna. Fascinující jsou záběry typu: injekce navštěvuje žílu nebo vrtačka trýzní zub, což bohužel nelze říci o výsledcích snahy stvořit světové triky s českým rozpočtem, které Svěrák sice využívá jen střídmě a s vtipem, nicméně k americkým scifárnám té doby mají stále hodně daleko. Akumulátor celou dobu osciluje mezi malým českým filmem s dobrými herci a velkým evropským filmem s nenaplněnými ambicemi. Těžko radit, ke které straně by bylo vhodnější se přiklonit. Komedií se Svěrákovým scénářem vzniklo docela dost, podobný film je jenom jeden. K dokonalosti má sice daleko (třeba milostná linie a rozpačitá pointa by zasloužili větší péči), ale na české poměry se tak jako tak jedná o dílo velice neobvyklé, až kuriózní. Zvlášť v porovnání s „tím“, co se z českých luhů a hájů dere do kin dnes, působí první (pokračování bych uvítal) Akumulátor jako hotový skvost, takže „zatněte zuby a pojďte se bavit“. 80% Zajímavé komentáře: gudaulin, Maras.L, Leníci(30.10.2006)

 • Vodnářka
  ****

  Po úspěchu Obecné školy při nominacích na Oskary začal Jan Svěrák věřit v celosvětový úspěch. Scénář k tomuto filmu proto taky společně s Janem Slovákem psali přímo pro hollywoodské hvězdy - konkrétně pro Toma Hulce a Seana Conneryho - navíc s nadějemi na opravdu vysoký rozpočet. Přestože nakonec všechno dopadlo úplně jinak, v hlavních rolích vidíme Petra Formana se Zdeňkem Svěrákem a jediný finančně náročný 'výstřelek', který Svěrákovi nechali, je vypuštění přehrady za milion, vznikla výborně natočená parodie na typické hollywoodské trháky, která si získává fanoušky i po letech.(2.8.2010)

 • Lima
  ****

  Můj nejoblíbenější Svěrákův film. Originální téma, chytrý scenář pana Svěráka a na svoji dobu zdařilé triky. Pro mně je navíc pointa Akumulátoru každodenně aktuální. Když někdy pařím na compu a celý den čumím do monitoru, mám pocit, že bych léčitele Fišárka akutně potřeboval :o)(11.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace