Jan Svěrák vás ve válečném dramatu připoutá do kabiny stíhačky a přistane po stominutovém vzrušujícím letu. Vzhůru do tmavomodrého nebe startovali z anglických polních letišť českoslovenští váleční piloti, kteří chtěli svým dílem přispět k porážce fašistického Německa. Válečná léta nebyla pouze časem vzdušných soubojů. Byla i dobou pro lásku a kamarádství. Drama vojáků, jejichž boj válkou neskončil. (Magic Box)

Ladisec

Od filmu jsem čekal hodně a dostalo se mi ještě víc než jsem chtěl. Krása od začátku do konce, prostě skvělé filmové dílo, kterému říkám český velkofilm. ()

Jardys88

Ne že bych byl odpůrcem českých filmů,ale pravdou je, že se jim celkem vyhývám protože jejich kvalita je nesrovnatelná s filmy ze zahraničí. Ale tento film mne příjemně překvapil....letecké souboje byly kvalitní a při střelbě z palubních kanónů jsem poskakoval na židli. Tři hvězdičky je ode mne na český film více než dost....pomalu dospíváme a zanedlouho budeme stejně kvalitní jako jinde v Evropě. ()

Agent008

Žádný velký film, parodie na opravdové válečné filmy jako např. Pearl Harbor - Jak to proboha mohl někdo srovnávat ? ? ? Béčkový propadák ! ! ! ()

moorks

Na tenhle film jsem se hodně těšil a šel na něj do kina.Bombastická reklama, americký producent, nákladné natáčení - to vše ve mě budil dojem opravdového velkofimu. Po jeho shlédnutí jsem měl, ale smíšené pocity. Myslím, že se totiž tak úplně nepovedl. Příliš jsem nepoznával Svěrákův scénář, zdalo se mi to vše takové nějaké vyumělkované, i ti herci byli nevěrohodní, vše hrané na efekt, na národní cítění...hold českým letcům jsem si představoval jinak...ve srovnání s " Nebeskými jezdci " tento film zcela propadl. ()

Agent24

Válečný film bez peněz neuděláš Honzo. Jen jedna scéna která stála za něco byl útok na vlak. A to ji tam pan tatínek ještě nechtěl dát. To co dokázali NEBEŠTÍ JEZDCI před lety to se ted nepovedlo. Těch 5 hvězdiček je za letce v Anglii. Ty si je totiž zaslouží. A to že na český film to je paráda jsou nesmyslný plky. ()

blackperseus

Nebol to zlý film, ale mám k nemu príliš veľa výhrad na to, aby som šiel s hodnotením vyššie. Prvá polhodina filmu vyzerala na päť hviezd, potom sa to akosi zbytočne "roztieklo". V prvom rade nie som veľký fanda stokrát ošúchaných ľúbostných trojuholníkov a tu mi to vyslovene (po tej úvodnej polhodine) prekážalo. Ďalej mi nesedelo obsadenie - Vetchému sedia úlohy typu Kefalín, ale na rolu romantického hrdinu sa skrátka nehodí. Hádek, ktorý pôsobí akoby práve opustil jasle, detto. Ani jednému som tú ich zamilovanosť akosi nežral. A do tretice, strašne som sa divil, prečo je život na vojenskej leteckej základni vykreslený spôsobom, akoby tam vojaci prišli dovolenkovať? Karty, tancovačky, hra na piano, to je druhá svetová? Pôsobí to príliš odľahčene - až pri druhej leteckej bitke som si povedal: Páni, oni tam vážne môžu zomrieť... Tmavomodrý svet u mňa nevyhráva ani ako romantický, ani ako vojnový film. Dajte ma na kríž, ale to taký Pearl Harbor bol síce dosť nedokonalý, ale predsa o triedu lepší film... ()

Kraliczech

Jeden z těch úžasnějších českých filmů :) Nerad přirovnávám filmy, ale tento byl prostě podobný Pearl harboru. Přirovnávám ho ale proto, protože se mi líbil víc a víc na mě zapůsobil. Asi je to tím, že jsem čech, ale zanechalo to ve mně větší dojem, než mnohem dražší Pearl Harbor. A taky osudem pilotů - jeli do Anglie, aby ochraňovali svou vlast, od rodin, vrátili se bez přátel, prohlášeni za mrtvé a jen proto, aby je uvrhli do vazby... ()

h.madlenka

Na české poměry je Tmavomodrý svět excelentní. Nepotřebuje opulentnost, aby se vyjádřil (jako americké válečné filmy), stačí citlivá kamera a dobré dialogy. A hlavně skvělé herce - myslím, že za tohle si Vetchý Lva zasloužil. Bohužel na mě příběh nezapůsobil tak silně, čekala jsem trochu větší rozvedení a víc detailů. I tak je to ale film, kterým se lze chlubit. (Mimochodem, ZA CO dostala Linda Rybová nominaci na Českého lva za vedlejší roli? Byla tam nějakých deset patnáct minut na začátku a ani ne pět na konci, kromě toho mi její výkon nepřišel vůbec výjimečný.) ()

Welsiot

Jednu hvězdičku navrch za to, že jde o naši produkci. Víc takových filmů ... čest všem hrdinům, kteří bojovali nejdříve proti Hitlerovi a poté proti těm rudým sviním! ()

Karloz

Nesrovnávejte pořád tento film s Pearl Harborem. Toto je film o českých letcích RAF a jsem rád, že jim někdo vzdal poctu, když náš šupáckej stát je akorát uměl zavírat a vraždit. Díky pane Svěráku! ()

Alister

Ze Svěráků mám pocit jakoby opustili sami sebe a poté co se svezli na vlně úspěchu v USA , podlehli určitým tlakům nebo snad očekáváním a natočili film "holliwood střihu". Ale proboha proč? Proč má český režisér točit filmy na obednavku pro americký trh? Spousta scén byla evidentně natočena dle vkusu amerického diváka. Ten film neni špatnej, ale zde Svěrák strácí svoji filmařskou indentitu a leze někam kde nejen, že nemá co dělat ale navíc ho tam nikdo ani nejspíš nechce. A pak ještě vyprávějí srdceryvné příběhy o tom jak jim byl odcizen scénář...proboha točte filmy podle sebe a pak nebudete muset hledat alibi. ()

Monikastu

Krásný film, který na mě zapůsobil prostředím, scénami a vlastně téměř vším. Matty: Pearl Harbor je jako přes kopírák, jenže kopií není Tmavomodrý svět nýbrž naopak. ()

Guly Guly

Podle mého jde o výborný a neprávem kritizovaný film Jana Svěráka. Jednoznačně plný počet. Navíc krom Nebeských jezdců jediný válečný film, který vzdává hold našim letcům v Anglii. ()

Jevablo

Zaplaťpánbůh za režiséry a vůbec filmaře, kteří mají odvahu pustit se do projektu, který třeba nebude stoprocentně ziskový ani divácky megaúspěšný, ale taky vypoví něco nového a není jen krátkodobě zajímavým výkřikem do tmy. Tmavomodrý svět je jedním z mála filmových příběhů mířících k českým pilotům za druhé světové války, a už za to, ale i za skutečně velmi dobré záběry z leteckých bitev, si zaslouží min. čtyři hvězdičky. A já dám rovnou všech pět, protože se mi líbila i druhá dějová linka, takříkajíc pro ženskou část publika. Bohužel, začíná nám v půlce filmu trochu převažovat, ale to překousnu. Super jsou scény z výcviku i z letecké základny, cením si i ukázky poválečného osudu Františka Slámy. Nejvíc se mě ale dotkla atmosféra přátelství mezi piloty, vykreslená dojemně a přitom bez zbytečného patosu. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady