Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

mišulka66

Závěrečný díl trilogie Zdeňka Trošku už ztrácí na humoru a originalitě, ale i přesto je to klasika... a člověk se u ní někdy i zasměje... ()

ShaoKahn odpad!

Jakkoliv se mi hnusí první dva díly rádoby kultovní vidlácké trilogie Zdeňka Trošky, musím uznat, že třetí Slunce seno, překonalo bezkonkurečně oba své předchůdce. Něco tak blbého se vidí jen párkrát v životě! Smekám Zdendo! Chce to odvahu vydávat takový sliz za film! ()

borohub odpad!

Tak na takovejhle shit bych asi nekoukal, kdybych nebyl v autobuse kde nic moc jiného na práci neni než čumět na to co se promítá. Každopádně nevím co to bylo? komedie, tak proč sem se kurva ani jednou nezasmál? Příběhová linie je totálně iracionální a nějaké scény jsou nevhodné no.. možná dokonce i nechutné. Herci hrajou nepřesvědčivě. Je toho prostě dost a na tomhle filmu není nic dobrého, jsem sice hrozně nerad že musím dát odpad staršímu českému filmu a házet ho do stejného pytle jako americké komedie či Herkulese 3D ale prostě není na výběr ()

Cucina_Rc

Shrnu to za všechny díly dohromady, báječná letní komedie vystihující naprosto život na vesnici. Nevím jak vy, ale já se v ní vidím a zasměji se tomu i po letech. Pro mě zcela jednoznačně zahrála nejlepší výkon Petra Pyšová. ()

anyonecek

Zdeněk Troška má zřejmě zajímavý smysl pro humor, který se film od filmu střídá a možná i scénu od scény. Z těch několika filmů slunce, seno je tohle určitě nejhorší a nejméně vtipné. ()

eFOXsize

Celá trilogie je neskutečně okoukaná, tak moc, že člověku skřípou zuby, když slyší název stejně, jako když ve zprávách zase slyší o Bartošové. Ale budu objektivní. Není to tak hrozné, na cílenou komedii. Nakonec se to od opravdové vesnice až tolik neliší :-)) Podle mě zde hrají všichni své postavy dobře, na nervy nám hrají ti, kdo mají. Když sem to viděla jako teen, tak jsem se pobavila. Ale tento typ humoru není pro mě správný šálek čaje, ale musím uznat, že v kategorii trapných vtipů jsou i mnohem horší (třebs Kameňáková trilogie). Z trilogie se mě ...Jahody líbí nejvíc. Naopak ...Erotika je asi nejhorší, tam je přemíra tohoto humoru nejvyšší. Vidět už to nikdy nechci, nebo alespoň tak 20let. Ale zachovat by se to do budoucnosti rozhodně mělo (co když takový typ lidí vymře? ...) // Hrůza mě vždycky jímá, nejvíce z toho, že to není vůbec nerealistický díl. A tak mě trochu našeptává svědomí, zda i tento díl "zachovat" jako ukázku českého křupanství... ()

teltri

HMmm sami intelektuálové dávají odpad, he he :) ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Česká klasika ! Krátce po revoluci ! Lidi dejte tomu lepší hodnocení ! Není to sice žádné geniální dílo, ale krásně to ukazuje tu dobu :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

kubilov

Tak zde již je už jen pramálo toho, co ozvláštňovalo první dva díly a co způsobovalo takovou milou vesnickou atmosféru, zvlášť po návratu z Itálie už to není koukatelné. I přesto se však z daného tématu vyždímalo co nejvíce vtipných scén, jen je jich už méně. ()

MFloyd

Pár okamžiků vtipných, ale jinak hrozná blbost vrcholící Dejdarem jako Italem. Opravdu hrozná škoda, že bylo natočeno více dílů než jeden. Tohle už bylo od Trošky trošku moc. ()

kaktusacek13

První polovina je skvělá a druhá naprosto trapná. Nápad vzít herce do Itálie se mi zdá celkem dobrý a některé scény jsou naprosto úžasné - viz. večeře, při které se podávají italské speciality. 2. část, kdy se vesnice chystá na příjezd Italů postrádá,až na moment, kdy si Cecilka přivede "štěně" a vezme si masku "Lenina", jakýkoli vtip a tudíž je naprosto zbytečná a kazí dojem z poměrně dobře rozjetého filmu. ()

ostravak30

Ať to má hodnocení jaké chce, pro mě série Slunce, seno...patří k nejlepším českým komedií. A zaslouženě. Ať už skvělé výkony herců v podobě třeba paní Růžičkové, tak neherců. Celá trilogie ukazuje klasickou českou povahu, zde mírně zveličenou pochopitelně, vždyť se jedná o komedie a tento díl ještě víc šlape na plyn. Typická česká povaha se zobrazuje v každé chvíli. Ať už při večeři v Itálii, nákupech či při rekonstrukci Hoštic. Kromě vtipných scén je tento díl i klasický pohled na dobu po konci socialismu, ale také úvahách: A co teď s tím. A nakonec i českou naivitu, že v Evropě se budeme mít líp. No, nesplnilo se a z tohoto důvodu působí skutečně závěrečný díl úsměvně, nicméně já se na něj vždy s oblibou dívám a i když jsem jej viděl stokrát, zase se znova a znova pobavím. ()