Tři roky po loupeži v kasinu Terryho Benedicta se gangster objeví ve vile Dannyho Oceana a jeho ženy Tess. Chce zpět svých sto šedesát milionů dolarů, a tak se celá parta musí znovu sejít. V Amsterodamu se nechají najmout na loupež vzácného dokumentu z trezoru dokonale zabezpečeného domu podivínského milionáře van der Woudea. Přestože se to zdá nemožné, parta nakonec díky Rustymu najde způsob, jak trezor otevřít. Zjistí však, že ho už před nimi vyloupil Noční lišák. Na místě činu nechal vzkaz, že to byl on, kdo Dannyho partu udal Benedictovi. K loupeži je povolána expertka Isabel Lahiriová, která byla kdysi Rustyho milenkou. Brzy pozná, kdo se do domu vloupal. Varuje Rustyho, který řekne ostatním nejen o svém vztahu s ní, ale také, že je dcerou slavného lupiče LeMarca, který před lety zmizel a u něhož se kdysi učil. Dannyho parťáci odhalí, že Lišák je další LeMarcův žák Francois Toulour. Sejde se s Dannym a nabídne mu soutěž o nejlepšího lupiče. Cílem má být vzácný francouzský klenot, který bude nakrátko vystaven v Římě. Pokud ho Danny se svými parťáky ukradne dřív než on, Toulour za ně zaplatí dluh Benedictovi. (TV Nova)

Mr.Roman

Ocean's Twelve je ako správna dvanástka o stupeň lepší, čo sa týka humoru, no žiaľ nie vždy si udrží kvalitu a súdržnosť celku. Zároveň teda trpí neduhmi pokračovaní, v ktorom podľa nepísaných pravidiel Hollywoodu musí byť viac lúpeží, šialenejšie master-plány, ešte viac hviezd a zopár filmových lúpežných klišé navyše. Takže hoci som sa v určitých momentoch výborne pobavil (úlet v kaviarni kde exceluje Damon, nenápadný sledujúci Pitt na fotkách..), inokedy som krútil hlavou nad prehnanými výstupmi postáv a záver ma nechal úplne chladným. ()

Toustovač

Ač mě celá trilogie nijak zvlášť nebere, kdybych si měl vybrat favorita, zvolím právě tento díl. V prvním jde "jenom" o naplánování loupeže a její provedení, ve třetím o něco málo víc. Dvojka je komplikovanější (místy možná až moc, ale neprotestoval jsem), má i "normální" dialogy (tj. ne pořád prachy, loupež, plán atp.) a konečně nějaké exteriéry. Je mi jasné, že očekávat zrovna tohle od filmu z kasina je trochu mimo:)... ()

Havala

Všechny díly Dannyho parťáků se mi líbí celkem stejně, jsem rád že pro mě miniserie neztrácí na kvalitě a atraktivnosti. ()

helrohir

Oproti Ocean´s eleven je tu badať mierny kvalitatívny zostup, ale ináč je všetko po starom - hviezdna zostava hercov, skvelé vychytávky vo veľkej zlodejskej hre a vydarený humor. ()

kubilov

Zde se opět projevil klasický syndrom pokračování. Druhý díl Dannyho parťáků je až zoufale slabý oproti prvnímu dílu, protože nemá kvalitní zápletku, herci se sice snaží, ale ačkoliv je obsazení snad ještě hvězdnější, než v jedničce, nic navíc to nepřidává. Přitom stačilo jen trochu zjednodušit. ()

darthvader77

Ta tam je elegance, která činila první film, tak skvělým. Místo propracovaného příběhu tu máme jeden velký nepřehledný myšmaš, důvod proč se stará parta vrací velmi křečovitý no a vše co bylo a propracovaná logika z jedničky je tady nahrazena přímo expozicí WTF momentů(taneček skrze lasery). No a velmi křečovité trochu egoistické fóry(Julia Robert). Ale i pokračování je skvěle zahrané, především Catherin Zeta-Jones je skvělá stejně tak Julie Roberts, takže to vychází na tři hvězdy. Nejlepší byl konec: No a jestli tě někdy v budoucnu, někdo nedej bože okrade, tak věs, že mi s tím nebudeme mít nic společného. ()

AgnesDee

Je velká škoda, že tento díl není tak dobrý, jako ten první. I když jsem se u něj taky dost nasmála a konec byl sice méně, ale i tak geniální. Problém mám bohužel s některými věcmi ve scénáři, a to s Brucem Willicem, nepochopitelným in-jokem s Jilií Roberts a nevysvětlitelným vygradováním. Chápu, že máme celej film věřit tomu, že se jim nic nedaří, ale snaží se o to až moc a na konci to už nedává takový smysl a není to tak dobře vymyšlený, jako plán loupeže z jedničky. Není to špatný, ale vynikající to taky není. ()

marek29

Dvojka navazuje na kvality jedničky a snaží se posunout celou sérii dál a líp.. Jestli se jí to daří, nebo nikoliv, to musíte posoudit vy sami. Za mě pohoda a oddych u sobotního večeru. Slabší 4 ale dám je abkoenev ()

ACDCKL

Nejslabší díl celé série, filmu uškodilo prostředí Evropy, Zeta Jones tu byla omylem, tato herečka se mi zdá, že neumí moc hrát, vyloženě do filmu nezapadla. Avšak obsazení pořád na skvělé úrovni, závěrečné scény mě zase dostali z omylu, že to skončí blbě. Slabší 4 hvězdy ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 55%, Audience Score - 60% | FDb.cz - 72.8% | Druhý díl za jedničkou dost zaostává - horší zápletka, trapné flashbacky, roztěkaný scénář, přímo hrozná a otravná hudba a zde se to až tak netočí kolem loupeže, ale zbytečností okolo a samotný "vrchol" filmu je nehorázně odfláklý. Ale že tam hraje tolik hvězd, za několik výborných gagů a dokonalé číslo s Brucem Willisem (a Juliou:) aspoň špinavé 3* dáme. 55% ()

Gamekeeper77

Ztratil jsem se v ději hned po půlhodince a zbytek filmu už jsem se ani nesnažil něco pochopit, protože pak už ani návratový vysvětlovací scény nepomohly. Hroznej zmatek, kde už ani charisma herců nedokáže nic zachránit. Výstup s Willisem mi prišel skoro až trapnej. 45%. ()

brzozin

Překombinované, klipovité, chaotické a děsně otravné. Navíc tady příliš mnoho lidí nekonečné dlouho mlatí pantem aniž by cokoliv rozumného řekli. Na rozdíl od jedničky mě to absolutně vůbec nebavilo a dokoukal jsem to jen z donucení. ()

ostravak30

Asi nemá cenu se rozepisovat, neboť druhý díl nepřináší v podstatě nic nového. Stará dobrá parta se sejde a jejich úkolem je opět přelstít boháče a muzeum, aby něco šlohli. A to se jim ve druhém případě nakonec podaří. Jenže film má sice rychlý spád, ale tentokrát je to na škodu. Není čas si postavy ani děj vychutnat, protože vše se odehrává v rychlém sledu za sebou. Včetně dialogů a není snadné vše sledovat, přičemž víc než dvě hodiny. Film by určitě působil zábavněji, kdyby byl kratší a nebylo v něm tolik motivů a zápletek. Soderbergh si navíc troufnul do filmu nacpat ještě více hvězd, takže se objeví i C. Zeta-Jones a Bruce Willis, který hraje sám sebe. Producenti asi měli co dělat, aby to platově zvládli. Určitě jsou zde dobré vtipy. Například když J. Roberts představuje samu sebe a jako Oceanova partnerka předvádí, že neumí hrát. Narážka na M. Damona na Oscary v souvislosti s Brucem W. je taky úsměvná, kdo ví, zda vůbec byla ve scénáři. Celkově mě ale dvojka neoslovila, kouzlo jedničky postrádá. Jako když kouzelník odhalil své kouzlo a teď ho dělá znovu, v jiném prostředí, v jiném oblečení a tvrdí, že jde o nové provedení! ()

koty2201

Musím sa priznať, že pokračovaniu Dannyho trilógie nerozumiem. Nečakal som takúto hotovú ľadovú sprchu a zošup kvality prudko dole. Nuž, toto pokračovanie ma dosť sklamalo. Dúfam, že aspoň posledný tretí diel moju mienku o tejto sérii zlepší. Síce sa toto pokračovanie snažilo nadviazať na úspešnú jednotku, ktorá bola naozaj famózna, lenže pokračovanie sa nakoniec podarilo tak skoro na pol plynu. Áno, ja som po konci prvého dielu čakal odplatu. Ale úplne inú a kvalitnejšiu ako toto. Stále to bol určitý heist film, ale tu tá krádež je vlastne nepodstatná a takmer úplne na vedľajšej koľaji. Dôvody ku krádežiam rovnako stoja na vratkých nohách a proste už nezaujmú tak ako predtým. Dokonca ani samotné plánovanie, tréning a priebeh krádeží je málo premyslené a kreatívne. A aj chémia medzi postavami sa tiež nejak vytratila. Ten celkový zámer a motivácie či už polície, riaditeľa Belagia, Dannyho party a aj majstrov zlodejov sú spracované tak mdlo, bez nápadu a šťavy v porovnaní s prvým dielom. Hlavnú zápletku len zbytočne a komplikovane naťahovali. No proste to už nebolo to pravé orechové. Budem dúfať, že naozaj ten tretí diel trochu napraví reputáciu. ()

ric

Nebýt toho hvězdného obsazení, navíc pro mě úplně zbytečně podpořeného mini rolí Bruce Willise, řekl bych, že je to na americké poměry zmatené nízkorozpočtové béčko. Scénaristické nápady na téma efektní, vtipná a originální loupež asi dosáhly, hlavně za oceánem, svého vrcholu už v původní "jedenáctce". ()

MiD

Narozdíl od prvního dílu je toto pokračování naprosto o ničem. Děj je nulový, nudný, místy těžko pochopitelný. Nekonečně dlouhé pasáže taky nepřidávají na kvalitě. Hodnocení od odpadu zachraňuje max. G. Clooney a B. Pitt... ()

brabi

Jak vidno, hvězdné obsazení nezaručuje ani kvalitu ani dobrou zábavu. Podstatně slabší, než jednička. ()

weasel.p

Překombinované,nudné,dělá akorát špatné jméno prvnímu dílu..Jednu hvězdičku dávám pouze za Vincenta Cassela a jeho tanec mezi lasery,což je jediná scéna, která se mi ve filmu líbila ()

Perda

Slabší než jednička, ale stále ještě nadprůměr.Vtipné, svižné, zajímavé a navíc kde uvidíte tolik es v jednom filmu aby to tak klapalo? ()

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)

Nový Soderbergh

Nový Soderbergh

18.03.2005

Ďalším filmom Stevena Soderbergha po komerčne úspešných Dannyho parťákoch 2 bude dráma THE GOOD GERMAN, vychádzajúca z románu Josepha Kanona. Snímka bude rozprávať o americkom novinárovi, ktorý sa… (více)

Stále populární tajní agenti

Stále populární tajní agenti

08.02.2005

Eva Longoria bude patrně jednou z posledních hvězd, které jsou obsazeny do snímku THE SENTINEL. Těmi dalšími nejsou nikdo méně známý než Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Basinger. Film… (více)