Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

• Československo Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách (více)
Československo, 1974, 96 min

Fantastickou komedii o lásce mladé vodnice Jany k nesmělému právníkovi a o tom, jakými možnými způsoby se z vodníka stane člověk, natočil V. Vorlíček v roce 1974. Dr. Mráček chce Janinu rodinu, nic netušíc o jejím původu, vystěhovat z mokrého domku na Kampě a ten nechat zbourat. Pro poslední dynastii vodníků v Čechách by to ovšem znamenalo jistou záhubu. Musejí proto všemi prostředky zabránit asanaci domu - i kdyby měli dr. Mráčka utopit... (Bontonfilm)

anyonecek

Jak to neustále opakují na ČT a dalších tupých kanálech, tak se to neskutečně ohraje a člověk už nemá vůbec chuť to sledovat po 155. Ze začátku to ještě ušlo, ale sledovat to na každej svátek to je prostě moc. ()

nudla

Asi po pěti letech jsem si dala repete a musím říct, že se mi to líbí snad ještě víc. Skvělí herci, chytlavá písnička, prostě stará dobrá česká klasika. ()

Hawaj

Skvělá pohádka, které odpouštím všechny slabá místa a můžu jí vidět zas a znova. Originální nápad a skvěle provedené triky. ()

george82

Asi bych se opakoval, ale Vorlíček bylo v období 60.-80.let to nejlepší, co nás mohlo v té době z pohledu filmu potkat. Smekám. ()

Tominni

Veselá komedie o konci vodníků v Čechách ve výborné režii Václava Vorlíčka. Pan Wassermann se snaží rod zachránit, ale místo toho končí jeden vodník za druhým a do toho všeho je doktor Mráček rozhodnut, že nechá vlhký dům pana Wassermanna zbourat. Vtipná scénka za scénkou udržuje kouzlo filmu na vysoké úrovni. ()

PlayEasy

Už jsme věděli, že Češi dělají výborné komedie, ale ne fantasy. Takže Vorlíček nám naservíroval pořádnou dávku výborného filmu přímo pod nos. Kdo by neměl rád Libušku :), F. F., pana zástupce vodníků ve Vltavě, tu obtloustlou blondýnu nebo pana Menšíka? No? Kdopak? Assi nikdo... Takže tato komedie nás nadchla tehdejšími efekty, pořádně nás pobavila a stala se jednou z naších nejoblíbenějších. Mimochodem nás potěšilo, že dvojice V+M se opět spojila a opět natočila výborné dílo, které patří do zlatého fondu naší kinematografie právem a pohodlně. 95% ()

PAVLIS

Proč už se snad vůbec netočí černohumorné komedie? Kromě humoru je tu ale také skvělá úvodní skladba, originální námět nebo vynikající herecká parta. Škoda jen toho nádechu tehdejší doby, kdy bylo běžné vyvlastňovat a bourat historické budovy bez ohledu na nesouhlas jejich obyvatel a "feudálové" byli ti špatní. ()

George8

“ Vždyť jste suchej, jaktože nejste mokrej ? “ Doktor práv, v podání Hanzlíka, s vodníky funguje na jedničku s hvězdičkou. ()

ostravak30

Tak toto je opravdu jedna z legendárních komedií, které nestárnou. I dnes se směju tolika vtipům a přitom jsem ji viděl snad už stokrát. A těch hlášek, které zlidověly. "Pro kus žvance." Základem je samozřejmě výborné herecké obsazení. A pak také příběh vodníků. Vždyť vodník je v našich pověstech a pohádkách jedna z nejzákladnějších postav. Až v poslední době se objevil seriál Neviditelní, který se opět vrátil k tématu vodníků v běžném životě. Přitom tohle je opravdu nevyčerpané téma, které filmařům nabízí tolik možností. Dalším bodem je nestárnoucí ústřední melodie. Tuhle krásnou letní komedii řadím k mým vůbec nejoblíbenějším. Na závěr taková poznámka. V zajímavotech/Chyby ve filmu je uvedeno, že když Míla Myslíková strhne na konci lustr, nejsou vidět dráty. Z lustru ne, ale ze stropu ano. Sice je jeden černý a jeden bílý, ale tahle informace je tam uvedena chybně. ()

hrumsrt

Co nejvíce zůstalo v hlavě je ona ústřední píseň. Ale co se fakt musí ocenit jsou ty "efekty" - samozřejmě jde je o triky s kamerou, avšak na české poměry velmi překvapivé a důstojné. 75% ()

Pitryx

Další z řady komedií, kterou si tak jednou do roka dávám opět a opět. Svěží humor, spousta hlášek, výborní herci. Více není co dodat. ()

Via

Tak tohle je klasika klasik, kterou bych mohla vidět skoro vždy - hlášky, které se vám vryjí pod kůži, ani nevíte jak; herci, které máte zkrátka rádi - mladý Hanzlík a Šafránková, Kopecký, Menšík... "tady profesor Ikebara..." "Transfuzi ne!" "Šílenec, pět želv v jednom krunýři!" "Pardon, ta bublanina je tady toho pna - už je s ní dlouho ženat!" "Patočková..." "Jsem člověk, jsem člověk! Kolik toho v sobě máte? Dvě deci, strážníku! Po dvou decích?..." ...a abych nezapomněla - skvělá píseň Znala panna pána v podání Heleny Vondráčkové a Václava Neckáře ;) ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková