Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

MickeyStuma

Netradiční pohádka, kde se tvůrci pokusili zkombinovat klasické romantické vyprávění s popovými písněmi a modernám jako takovým. A povedlo se. Melodie od Jana Hammera jsou jednoduché a chytlavé a spolu s výbornými texty se přesně trefují do smyslů jak dětského, tak i dospělého diváka. Neckář s Vondráčkovou jsou svými hereckými výkony přitažlivý. A Marvan se Záhorským? Kdyby takový králové vládli dneska, hned by byl ten svět veselejší. Jemný humor je všudypřítomný a dává příběhu neskutečnou veselou atmosféru. Protiválečné poselství je zřejmé a na svou dobu vzniku i trefné. Do příběhu se však nijak násilně nevnucuje. Tento snímek si zaslouží zařadit mezi pohádkové klenoty českého filmu. ()

michellerih

Ten moment, kdy jsem se bezhlavě zamilovala do mladého Neckáře a vydrželo mi to celou pubertu. Na tu dobu něco nového, ale i pro dobu dnešní něco krásného, co stále potěší. Moje definitivně nejoblíbenější pohádka spolu s Popelkou, kde i Vondráčkovou snesu... ()

lemonova

Dnes oceňujem skvelú hudbu a originálny scenár plný satiry .. avšak z pohľadu detského diváka, ktorému má byť (zrejme) rozprávka určená, musím skonštatovať, že ma ako malú vôbec nebavila a nikdy som ju nebola schopná dopozerať. ()

Rathalos

Hudobna rozpravkova komedia v hlavnej ulohe s nadhernou Helenou Vondrackovou a sympatickym Vaclavom Neckarom,ktora potesi nielen pribehom,ale aj hudbou...:-) ()

Luk Skywalker

Zpěvák a zpěvačka v hlavní roli, ale v této hudební pohádce to vůbec nevadí. Ze začátku si každý hraje na někoho jiného a později i rádcové se vybarví. Moderní prvky zde nevadí, spíš dodávají více komediální nádech. Povedená pohádka. ()

domirovec

Jelikož, jak tak koukám, tak už jsem tuhle ''pohádku'' již v minulosti hodnotil, tak konečně napíšu i nějakou tu recenzi.. Nu, kde začít. Tak asi u toho slova pohádka. A u toho asi hádám i zůstaneme. Do uvozovek jsem ho dal už z principu, mně totiž tenhle počin ani zřídka nepřijde jako pohádka. Jako takhle, trochu možná jo, ale to jen kvůli všem těm postavám - v těžkých depresích topící se princezna, umalovanej, umilovanej a uzpívanej princ, dva chňo-chňo funny rádcové a chudáci zmatení králové. Jinak mi však spíš přijde, že je to taková komediální hudební alegorie, která tajně poukazuje na to, jak špatně psychicky jsou na tom dnešní 15leté holšišky, které jsou taky často samy přesvědčeny, že jsou takové malé princezničky.. 5/5 ()

helloween93

Viděl jsem po letech a musím dát jen 3*. Děj pohádky místy dost kulhá a že by šlo o nějakou zábavu, to se říct nedá. A ani ty intriky rádců nejsou extra zábavné. Jediný kdo snese přísnější měřítko je Kokoška. 3* ()

Besyn

Nesnáším Vondráčkovou,takže se mi logicky nelíbí ani tahle stokrát omytá pohádka, i když přiznávám není z nejhorších a své kouzlo určitě má. ()

ex.it

Krásné písničky, je to taková pohádková klasika (po Popelce). Osobně ji mám moc ráda. Líbí se mi její zamotanost, která je na první pohled prokouklá. :) Ale přitom i tak bych se na ni pořád mohla dívat. A souhlasím s tím, co napsal Gemini o Vondráčkové a Neckáři, vystihls to pěkně. :) ()

Véronique

Krásná pohádková záležitost! Málokdy se povede, že zpěváci předvedou na plátně takový výkon, jako tomu bylo u Heleny Vondráčkové a Václava Neckáře. Jejich nezapomenutelné herecké party, a nejen v případě písniček, dělají z této pohádky nedílnou součást zlatého filmového fondu. Tito zpěváci byli obklopeni opravdovými pány herci ( J. Marvan, B. Záhorský, S. Zázvorková, ...), hudba byla v těch nejlepších rukou - autorem je tehdy mladičký Jan Hammer, který krátce nato emigroval z ČSR, režie se ujal zkušený Bořivoj Zeman... Pohádkla se povedla. 81% ()

frbulka

Protože se začínám vracet k Neckářovi, jehož písničky pro sebe objevuji až teď a vždy pohladí po duši, myslela jsem, že vytnu minimálně čtyři hvězdy. Ale nakonec musím říct, že pohádka na mě působila tak nějak šíleně a netradičně, že hezké písničky byly nakonec jejím největším plusem, jinak mě nic moc neučarovalo - a to včetně pruhovaných rádců-zrádců a Kokošky. Obsahuje ale i milé momenty, pro které hodnotím 65% ()

NightPorter

Tady je ta Vondráčkajda snad stejně sexy jak Kubiška v klipu k Depeši. Těch 5 hvězd hlavně za její obličejík a pak za perfektní písničky. ()

Ozzy2

Pohádka,která ani po mnoha letech nezestárla.Co se týče zdejšího osazenstva "rádobykritiků"-tolik nenávisti vůči ústřední dvojicí je docela hnus.Přeju vám všem,až zestárnete,aby na vás taky pořvávali,abyste už nezacláněli,skončili a že vypadáte jako mumie a tlustí buzeranti! ()

PavelZava

Koho mají pověsit, TEN se jen tak neutopí … *** (Ch. Chaplin) To je klasika, dcero, to je klasika, tomu se musí smát každý! *** Kujme pikle, Kujme pikle, obvyklé i neobvyklé … *** ()