Sopholojong

"Zemo" si nechal poradit od kamaratov vydat sa modelom Spielberg-Lucas - hudba polovicou uspechu diela, nakladne vizualne efekty, svojrazny hrdina, naivny pribeh - a slavil uspech. Gitarove supravy neboli nikdy demolujucejsie, hover-boardy sa nikdy nepredavali lepsie, cestovanie casom a zachranovanie vlastnej existencie neboli "komedialne" kritickejsie. Spolu s najblaznivejsim hereckym ansamblom (sialeny Doc, idiotsky Biff), uvolnenou reziou, caso-cestovatelskym tempom a popkulturnymi odkazmi od 50's az po 80's vznikol nezabudnutelny, kultovy blockbuster, ktory tesi dnesne generacie svojou hravostou rovnako ako "leta Pane" 1985. ()

Hombre8

Filmová série s jedním z nejlepších scénářů vůbec. Díky tomu a samozřejmě i skutečnosti, že se jedná o autorský počin, baví od začátku až do konce, což se málokteré sérii kdy podařilo. Díky tomu se tahle krásná záležitost stala legendou. ()

Wineology_

Doplnění znalostí filmografie, tentokrát opravdu moc povedené. Jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. Královsky jsem se bavil po celý film, nemělo to žádnou slabší chvilku. ()

Autickar

Kultový film BttF nepoznajú len nadšency science-fiction, ale asi tak každý čo rád pozerá filmy, a to kvôly velmi originalnemu pribehu Martyho McFlye a Doktora Browna. Film je nekomplikovaná zabavná klassika osemdesiatich rokov, ktorá má svoje vtipné a aj napínave chvýlky, hlavne kvôly dobrej spolupráci Micheala J. Foxa a Christopha Lloyda. Zvyšok castu je tiež dosť podarený. Keby že Martyho hral Eric Stoltz ako bolo plánované aj kus točené by to proste nebolo ono. BttF aj velmý dobre zobrazuje americkú pop kultúru 80tich rokov a dáva kvôly tomu vela fanúšikov nostalgický retro vibe. Zemeckise vypustil do sveta majstrovské dielo ktoré pozerajú aj dneskajšie deťi ktoré nasledne neuspešný Delorean DMC majú zrazu ako auto snov. ()

Naby

Jako je to fakt hustý, dívat se na takhle strašně starej film v roce 2023! Ale přitom na kvalitě filmu to nic nemění. Je to vtipný, ale i zajímavý zároveň, taky strašně nadčasový. Současnost ve filmu je pro nás už sice taky retro, ale pořád je to zajímavé a dost zábavné. Ještě před 20-ti lety by byl úžas nad efekty, a jasná 5*, dnes už je to “jen” na 4,4*!! ()

R.E.M.

3,5 *, úvodních 40 min. by potřebovalo zkrátit, pak už má film spád, je zábavnější, ani logika nějak netrpí, jsem spokojená. Je to příjemný, vtipný odpočinkový film. ()

Peky

Trilogie Návrat do budoucnosti je jako celek neuvěřitelně scenáristicky i režijně propracovaná, Zemeckis je frajer. Zamotaný děj odlehčuje spousta vtipných gagů a hlášek, skvělý soundtrack pak vše podtrhuje k naprosté dokonalosti. Zkrátka srdeční záležitost, díky které jsem si zamiloval téma cestování časem a časových paradoxů. ()

Haros69

Trilogii Návrat do budoucnosti hodnotím jako dlouhý film, protože to je prostě jeden geniálně vymyšlený a zpracovaný příběh s cestováním v čase. Postava doktora Emmetta Browna v podání Christophera Lloyda je tak bravůrně bláznivě zahraná, že je radost to sledovat a skvěle mu sekunduje i Michael J. Fox. Vedlejší postavy jsou také skvělé, ať už hrají svoje mladší či starší já. Představa o budoucnosti je dnes spíše úsměvná, ale v době uvedení musela být doslova dechberoucí. A DeLorean? Chci ho i po letech, no dobře, nemusí úplně létat :-) ()

Ryuk879

Dobrodružný film na který se jen tak nezapomene! Michael J. Fox skvěle hraje Martyho, mladého sympatického borce který se kvůli svému dobrému příteli Doktorovi Emmett Browny (kterého hraje Christopher Lloyd) dostane na napínavé dobrodružství aby zachránil jak sám sebe tak budoucnost. Není divu že film byl obrovský komerční úspěch. Lehce pochopitelný ale dobře napsaný příběh a sympatické postavy kterým držíte palce až do konce. Prostě film který patří do must watch before you die. hodnocení 10/10 ()

Rikoz99

V mém jakémsi streaku jsem se po Vetřelci podíval i na tuhle klasiku a kurde, já to miluju! Kombinace komedie a sci-fi mi krásně sedla a asi se budu muset podívat i na zbývalé dva díly. Příběh byl velmi zajímavý s ačkoli velmi jednoduchou zápletkou, ale bavil jsem se od začátku až do konce. Cestování časem bylo cool a určitě lépe vymyšlené než to, co vyprodukovala Rowlingová (to má ale tak nízkou laťku, že to dokáže každý, kdo má více než 2 mozkové buňky). Doporučuji naprosto každému. 90% ()

PunisherEDNA

Klasika a jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dětství. Doslova jeden z nejlepších seriózních filmů všech dob. Viděl jsem ho už tolikrát a nikdy mě neomrzí. Myšlenka vrátit se zpět do minulosti je prostě geniální. Herecké výkony jsou skvělé a efekty, třeba jízda na koni, byly tehdy revoluční. Přál bych si, aby natočili další film do této série, protože tenhle je zkrátka zábavný a jeho délka je ideální. Nechápu, proč jsou dnes všechny nové filmy přes tři hodiny dlouhé, když to jde zvládnout skvěle i za 90 minut. Doporučuji mladší generaci, která na tomto filmu nevyrůstala. ()

RPGman

Super sranda a příběh. Na konci jsem Foxovi tak fandil, že jsem se přistihl jak jsem nalepený na obrazovku. ()

Ywec

Naprosto dokonalé dílko. Dějová linie se v dalších dílech krásně zamotává, že člověk skoro nestíhá. Skvělí Fox a Lloyd. Celé je to ohromně zábavné a svěží a přitom s minimem efektů. ()

Bobeš14

Povedený začátek trilogie který ovšem já osobně nestavím na nejvišší stupínky filmového umění.Velké plus filmu je obsazení v čele s vynikajícím M.J.Foxem,Lloydem a také skvostným Crispinem Gloverem. ()

Bum

Srdcovka, geniální, perfektní, dokonalé, jeden z nejlepších filmů a určitě nejlepší komedie i sci-fi. 6 hvězdiček ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi