Zakletá jeskyně

• Slovensko Zakliata jaskyňa (více)

Zázračná jeskyně obsahuje vzácné poklady, sůl a drahé rubíny. Horníci si z ní můžou vzít tolik soli, kolik potřebují, ale z rubínové síně v samém středu jeskyně si nesmí nic odnést. Toho, kdo si rubíny vezme, postihne kletba. Rychtářova dcera Lena přesto po tomto vzácném drahokamu z hlubin jeskyně zatouží a i přes varování sestry Ady nedokáže svou touhu překonat. Její lehkovážný čin tak uvede do pohybu události, jejichž následky naruší křehkou rovnováhu celého království a postihnou i Lenu. Zakletou Lenu dokáže osvobodit pouze člověk s dobrým srdcem, který vrátí ukradený rubín zpět do srdce jeskyně. Ten nyní zdobí koruny zlé královny Berty. Podařilo by se to snad pouze jejím dvěma nevlastním synům, princům Zachovi a Cyrilovi. Ti jsou však plní pýchy a marnivosti a o neštěstí ostatních se nestarají. Když z vůle macechy Berty o všechno sami přijdou a stanou se závislými na pomoci ostatních, pak teprve pochopí, že je jejich povinností bojovat za spravedlnost pro všechny. Jejich odměnou je nejen to, že najdou vlastní odvahu, laskavost, schopnost obětovat se, ale i zjištění, že objeví pravou lásku. (CinemArt)

Olík

Pro mne příliš temná jeskyně....taková až německá. Zápletka standartní, zaměnitelná…..zlá královna, princ a chudé děvče, boj o království, pýcha, láska, bla bla bla….ale strašně nesympatické postavy (dost tomu pomáhá i obsazení) a strašně ponurá atmosféra. Jako když Juraj Herz nutí Popelku cenit sůl víc než zlato. Nevím, možná ještě ty přírodní scenérie, ale osobně preferuji veselejší pohádkové příběhy. ()

Hapretor

V pohodě koukatelné ... přijemní herci ... má to hlavu a patu ... odsýpá to, nenudí to ... sem tam i nenucený vtip ... prostě ne jako ty "Troškovi" hovadiny ... ()

Biopler

Dobrý filmík, ktorý sa vyníma v snímaní krás prírody a hlavne jaskýň. Čo sa týka hercov, tak hlavná štvorica sú neopozerané tváre, čo chválim, ktoré vkusne dopĺňajú Dobrý s Pauhofovou, ktorá sčasti prehráva, resp. by som to zhodnotil, že pre ňu nie je vhodná záporná postava. Vadí mi "splácha" prístup, kde napr. rozhodnutia macochy pred lovom vlka sú nevyzreté, rýchle, podobne je to so záverom kde by mal lepšie vyznieť odchod macochy, návrat otca z väzenia atď. Podobne je to s logickými lapsusmi - mladé dievčiny nepoznajú ako vyzerajú princovia a potom sú prekvapené keď sa im jeden z nich predstaví, resp. dvom mladým dlho trvá kým pochopia, že slaná voda, ktorú začínajú obhospodarovať, vyteká z jaskyne. Takto mi vychádza, že sa oplatí lepšie vykresliť situácie a poprípade aj charaktery a vidím, že v tom je slabina na poste režiséra, lebo nehodnotím už prvý Solčanskej film. ()

GIK

Po pitvořící a chichotající se pohádce na Č.T. (Klíč sv. P.) naprostý balzám: vážná atmosféra, normální postavy, dynamický a napínavý děj. Skvělá kamera a krásná příroda. Jediná královna slabší, ale jinak sympaťáci jak ze života. ()

Karp

Začátek dává velkou naději, že pohádka bude povedená, ale bohužel po dvaceti minutách se objeví typický pohádkový nešvar posledních let - rozvleklost. Pohádka je tak jednoduchý útvar, je přeci jen primárně pro děti, že nějaké vykecávání se zkrátka neunese. Stále nerozumím tomu, že je tak obtížné to pochopit. Ve střední pasáži děj v podstatě nikam nesměřuje, střih střídá střih a dialogy smrdí prázdnotou či zbytečností. Je také škoda, že určitá syrovost a krása čisté přírody z úvodních obrázků zmizí a je nahrazena kašírovanou symbiózou lidského elementu a jeho kulis s jednoduchou dokonalostí přírody. Zkrátit o půl hodiny, vyhodit z jeskyně postel s nebesy, ponechat jednoduchost a prostotu a možná by z toho mohla být docela obyčejná, ale milá pohádka. ()

Trixinka

Pěkné prostředí a lokace, ucházející záporák v podání Karla Dobrého a celkem pěkná hudba. To vše se dá této pohádce pochválit. Zbytek bohužel silný podprůměr - nezáživný až nudný příběh (tak jistě, dva bratři a dvě sestry, jak to asi dopadne že), hlavní "záporačka" královna strašná (Pauhofové se tato role dá věřit pouze na plakátu), princové nesympatičtí a to jejich "polepšení" mě přišlo takové odbité. No ale všechno krásně pohádkově skončí, všichni jsou šťastní, a o to v pohádkách jde především. Takže zavřu obě oči a dám 3* s ohledem na mou už začínající vánoční náladu :) ()

Shaleman

Nechápu jak tohle může být v modrých číslech a taková druhá Princezna zakletá v čase s mizerným scénářem a nehrajícími herci v červených. Děj klasické české pohádky (byť s mezinárodní produkcí), lepší scénář, super kostými a herci hrajou! ()

rublik05

Nečekal jsem nic závratného, nakonec se z toho vyklubala sice průměrná, přesto relativně povedená pohádka, která rozhodně nemá ambice stát se novodobým hitem, lze však z ní vycítit určité kladné aspekty, které si zaslouží zmínku. V první řadě jsou to pěkné exteriéry, herci jsou vesměs přijatelní, nejvíce mě bavili Karel Dobrý a Táňa Pauhofová. Příběh mohl být promyšlenější a svižnější, nelogičnost se prolíná i do chování jednotlivých postav, zoufale mu chybí lepší atmosféra, která by pohádku pozvedla. Zakletá jeskyně je spíše taková jednohubka, stálice televizní zábavy z ní asi nejspíš nebude, potenciál tam však rozhodně byl. Tak třeba příště. 4/10. ()

Wyrdas

Taková pohádka z pohádek. Vidíme zde mnoho předloh, ale téměř nic autentického. Trošku mě mrzela postava královny. Táňu si vždy spojím s nějakou sexy charismatickou postavou. Ale tady byla v roli téměř až staré, zahalené královny - která sic měla šanci se pořádně prosadit a ukázat, ale scénář ji to jak vidno neumožnil. Škoda toho nevyužitého potenciálu. Krom různých klišé vlastně Zakletá jeskyně nepřinesla nic nového a je to škoda. Přesto možná i trošku z lásky ke Slovensku dávám za tři - s hrubou solí. ()

bearmeedek

Není to žádný zázrak, ale důležité je, že to nenaštve. Lokace moc pěkné a souhlasím s tím, že český dabing u některých postav vyzněl dost toporně. ()

Jonatána

Jo, docela hezká pohádka, i když závěr (stejně jako u Lásky na vlásku) je silně neuvěřitelný. Dva králové spolu vládnou? To by asi neklapalo. Leč u pohádek netřeba být realistou, že. :-) ()

Petike

Podľa mňa to nie je zle spracované, len to potrebovalo ešte niečo doplniť a hlbšie prepracovať. Oceňujem vkusnú hudbu od Ľubice Čekovskej (mala podobný náboj ako v Sokoliarovi Tomášovi a vlastnú identitu). Pauhofová a Dobrý pobavili ako dvaja záporáci, ale hlavné obsadenie "klaďasov" ešte potrebovalo trochu dôrazu. Igonda a Palonder all right, ale novší sa mohli do postáv ešte trochu hlbšie ponoriť. Okrem slovenského znenia som videl aj dabing do ukrajinčiny a nemám k nemu výhrady, príjemne prekvapil. ()

ANTYCHRYST

Nová pohádka..kde prim hraje krásná příroda a dobrá zvuková stránka..obsazení princu mi moc nesedlo..ale celkově to působí v pohodě..od každé Pohádky trošku..sůl nad zlato..popelka..atd.. :) 60% v pohodě koukatelne ()

MartinTerran

Za mě podařená pohádka, která obsahuje vše co má. Děj není nikterak složitý ani originální, ale je postačující. Herecké obsazení je dobré a hlavně slovenské herce jsem neznal, takže jisté zpestření pro mě. Kostýmy i přírodní lokace jsou velmi hezké. Hodnocení: 74/100. ()

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

18.05.2022

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě se vrací do původního termínu. Odstartuje již 26. května ve Zlíně zahájí jej světová premiéra celovečerního animovaného snímku Cesta do… (více)