V žoldu smrti

• Česko Střelec v ohrožení (více)

Základna americké armády ve Fort Bragg v Severní Karolíně. Seržant speciálních jednotek James Harper (Chris Pine) je propuštěn z armády na základě pochybných důvodů. Hrozí mu život plný dluhů a zoufalství. Aby zajistil svou manželku Brianne (Gillian Jacobsová) a syna Jacka (Sander Thomas), Harper přijme návrh svého bývalého velitele a přítele Mikea Hawkinse (Ben Foster), aby pracoval pro soukromou vojenskou společnost veterána Rustyho Jenningse (Kiefer Sutherland), který plní tajné úkoly pro vládu. Harper se dá najmout jako žoldák do Rustyho organizace a získá od něj zálohu neuvěřitelných 50 000 dolarů na zajištění své rodiny, zaplacení účtů a hypotéky. Zároveň získá i první práci as Mikem vyrážejí na přísně tajnou operaci do Berlína. S pomocí spojky Katie (Nina Hossová) mají v zájmu Spojených států zlikvidovat podezřelého virologa Salima Mohameda Mohsina (Fares Fares), který je údajně v kontaktu s Al-Kajdou, a zajistit výsledky jeho výzkumu, které jsou v notebooku. Akce Američanů v Berlíně se však úplně zvrtne… Na Harpera, Mikea a zbývající členy týmu zaútočí nejprve policie a pak neznámí nájemní zabijáci. Je jasné, že Rusty je oklamal a oni odhalili něco, co neměli v plánu. Vražedné spiknutí však pokračuje a Harper netuší, komu může důvěřovat, jak si dokáže zachránit život a jak se bude moci dostat zpátky domů do Spojených států. V pohybu mu totiž brání staré zranění… (TV Prima)

xxmurphyxx

Neškodná jednohubka na večer, pri ktorej treba vypnúť logické myslenie, aby sa človek pobavil. Akcie je málo, vykecávania dosť, čo nie je práve najlepšia vizitka pre akčný thriller, ale je to sympaticky natočené a miestami cítiť z toho inšpiráciu Bournom alebo Sicariom. Osobne ma k filmu pritiahol fakt, že v ňom hrajú dvaja sympaťáci, ktorých som už dlhšie nevidel. Pine a Foster. Svoju robotu odvádzajú solídne a držia film na hladine priemeru. Bez nich by to bol celkom prúser. Ak niekomu títo herci nerežú, kľude môže zobrať jednu - dve hviezdy z hodnotenia. Osobne mi nedostatok akcie nevadil, až tak ako trestuhodne nevyužité vedľajšie postavy na čele so Sutherlandom, pár fuck logic situácií a skratkovito vysvetlený/nevysvetlený príbeh. Čo potešilo bola snaha o vykreslenie charakteru hlavnej postavy a celkový civilný tón filmu. Ak nie je nič lepšie po ruke, smelo do toho. ()

cernakus

Naprosto zbytečný, lineární, kýčovitý film, s extrémní zkratkou na konci.  Film natočený jen proto, aby si Pine, Foster a Sutherland vydělali nějakej ten meloun. ()

smarkus

v celku priemerny film, polovica mi prisla ako keby som pozeral nejaky serial. Bolo take komorne, akcie malo. Finale bolo fakt uponahlane, Chris Pine dobry. Jednohubka nic viac nic menej. 2,5* ()

Facerr

Hodně silné tři hvězdy. Ještě pořád mi v uších zní hláška o tom, že než někoho zabít je těžší přežít, což docela dobře vystihuje i tenhle film. Uteče strašně rychle, možná i proto že tady nebyla ani minuta zbytečného natahování navíc. ()

jokino

Veľmi milé, atmosferické, s pomalším dejom, realisticky podané, akčné, no zároveň komorné a celkom svižné prekvapenie.. ()

Lina

Myslím, že tomuhle filmu nejvíc uškodila snaha prodat ho jako akční nářez. Protože to prostě přes pár solidních bojových scén není, sorry. Diváci natěšení na něco podobného jsou pak samozřejmě zklamaní. Už začátek je na tenhle druh žánru dost rozvleklý a to bych řekla, že se v něm ještě škrtalo. Vtip je v tom, že režisér netočil jen tupou střílečku, ale dal si práci s posunem k realitě. Scénárista chtěl očividně taky něco víc a příběh postavil na otázce, co s bývalými elitními vojáky, které armáda odhodí jako odjištěnou nabitou zbraň. Bohužel už ani jeden z těch dvou nepřišel  s originálnějším závěrem nebo aspoň se způsobem, jak ho podat efektněji. Herecky dobré, tam nemám připomínky. Výsledek je proto někde na pětasedmdesáti procentech, ale vzhledem ke zdejšímu průměru jsem kvůli vyvážení cosi přidala. ()

Heywood

Lehce zestárlý Pine zachraňuje film, který je principiálně stupidní. Proč zabíjet někoho, kdo nese to, co jsme si objednali a žádné peníze navíc nevyžaduje? Kde je logika toho útoku? Jinak to bylo obsahově tuctové a nic nového to nepřineslo. Konec byl předvídatelný až příliš a některá vysvětlení chybí. (Jak tak rychle našli ukrytého doktůrka? A proč pomáhal? atd.) Proč vychvalovaný voják v činné službě je švorc a má exekutory na krku, když mu armáda stále posílala plat? Střih dobrý, hudba dobrá, postřílení policisté byli překvapením, ne že ne, takže nakonec se to dalo odkoukat. 55% ()

B0mb4st1c

Takovej ten klasickej generickej lehce akční thriller, jenom tady je těch známých tváří přece jenom víc, než u těhle filmů bejvá. 5,5/10 ()

fafejt001

Přesvědčivý  Chris  tam  sedl . Nejdříve  jsem  si  říkal  , že  to  bude  taková  rychlá  akce  v  Berlíně  a  hajdy  domů . Nějak  se  to  ovšem  zamotalo  a  nakonec  se  ukázalo , že  zemřel  slušný  člověk , myslím  tím  toho  vědce . Což  si  hlavní  hrdina  spočítal  a  šlo  se  do  finále . Mezitím  ovšm   došlo  k  velkému  zklamání  ze  strany  kolegy  a  nedorozumění  bylo  na  světě . Takže ,   pak  zákonitě  muselo  dojít  na  závěrečnou  střelbu   , při  níž  se  vyrovnávali  účty . Za  mne  dobře  natočeno  a  po  čase  by  se  to  dalo  znovu  shlédnout . ()

Kushina

Docela fajn film. Po akční stránce to bylo dobré, příběh sice trošku pokulhával, měl moc rychlý spád bez zvratů, ale i tak to byla taková fajn pohodovka na večer. Poučení z tohoto filmu zní: Nikdy nenaser někoho, kdo pro tebe dělá a za skvělou práci v armádě ho ocenil i prezident. Sice jsou pravidla a pravidla, ale to co chtěl Rusty udělat byla sviňárna a zaplatil za to životem. 55% ()

Polux

5/10 | Až na úplně wtf scénu s policajty, ve které nejen, že elitní "kontraktoři" padají jak kuželky (raději ani nemyslet na to, co by se stalo, kdyby namísto obyčejné hlídky narazili třeba na takové frajery z GSG9:-)), ale Pineovi není nijak podezřelé, že kosí nikoliv nějaké teroristy, ale policajty, což good guys obyčejně nedělají, vcelku koukatelná záležitost. Pine se herecky snaží (navzdory svému agentovi, který mu poslední dobou hází klacky pod nohy:-)), akce je málo, ale je slušná, potěšila minirolička pro Farese a zápletka není až tak křišťálově průhledná, jak jsem se po traileru obával. Je to sice plné klišé a člověk na to zapomene ještě před tím, než dojedou závěrečné titulky, ale kvalitativní spodní patra jsou, alespoň pro mně, někde jinde. | P.S. Původně jsem chtěl napsat, že problém bude asi v omezeném budgetu, ale pak jsem si na wiki dohledal, že se odhaduje na něco mezi 40 - 50m (pro srovnání John Wick něco mezi 20 - 30m, Nobody pod 20m, nebo Wrath Of Man okolo 40m) a tuto myšlenku rychle pustil z hlavy:-). Jako chápu - výlet do Německa (přes různé pobídky a daňové úlevy) něco stojí, ale kam proboha ty prachy spláchli:-(? | PeZet ()

Zajk

Též nechápu, nízké hodnocení 56%, za mě výborný film, musím pochválit kameru, střih a hlavně Chrise Pina. Zkraje jsem váhal, zda-li si film pustím, dle námětu mi, to přišlo, jako klasické klišé, ale nakonec, tomu tak nebylo. Film Vás postupně vtáhne do děje a Vás zajímá, jak to celé skončí 8/10 ()

gandie

Chtěl jsem sepsat víc, ale naprosto souhlasim s komentářem Ouwena. Ze již na toto téma máme spousty filmu? Určitě, ale film působil velice realne. Za mě 4 a půl. ()

Chicharron

Příběh emerického dobrého vojáka Shweyka, který je "nespravedlivě" vykopnut z armády a jelikož nechce dělat ochranku v bance, kde by neměl tolik adrenalinu, nechá se kamarádem naverbovat k jednotce, která dělá pro US vládu "špinavou práci".  Nevýhodou Chrise Pina je, že je o dost méně sympatický než Chris Hemsworth obecně a Chris Hemsworth byl řekl bych lepší vojáček v "Extrakci" aka "Vyproštění".  Akce je v pořádku, nikdo nestrká prst na spoušť kvéru, když nehodlá střílet, ale nepochopím, proč Pineův kámoš zůstane na závěr filmu stát zcela nekrytý v otevřeném prostoru... Co už, film na jeden večer a nikdy více. ()