Reklama

Reklama

Vražedné pouzdro na housle

  • Francie Jerry Cotton G-man agent C.I.A. (více)

Obsahy(1)

Po celých Státech řádí ozbrojený gang, který přepadává pečlivě vytipovaná místa a s tučnou kořistí pak mizí neznámo kam, zanechávaje za sebou jen nevinné oběti. Do sídla výcvikového střediska Federálního úřadu pro vyšetřování přichází požadavek nasadit do služby zvláštního agenta Jerryho Cottona (George Nader). Šéf oddělení John High (Richard Münch) totiž nedávno obdržel zvláštní telefonáty, které by se sérií podivných přepadení mohly úzce souviset. Je na Jerrym, aby na základě několika kusých informací našel onu nebezpečnou organizaci a pokusil se do ní infiltrovat. (dopitak)

(více)

Recenze (12)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Podle IMDB první z osmi filmů o Jerry Cottonovi. Krásná série detektivních pohádek pro dospělé začíná! Pohádek proto, že tvůrci se nijak nesnažili zalepit všechny díry ve scénáři, a tak třeba v tomhle dílu na Cottona hodí seznam všech žen v oblasti NY, které se jmenují Springfieldová. A superman Jerry píchne prstem, ihned v NYC najde dotyčnou, sleduje jí a přesně v tom okamžiku zlí hoši do nebohé ženštiny najedou autem a nehezky jí rozplácnou. Nebožka ještě v sanitce ve smrtelné agónii našemu milému agentovi FBI vyklopí vše podstatné, aby ten mohl pokračovat v zázračném pátrání, kterým nás tak mile a se sklenkou v ruce provede až do dramatického finále s vrtulníkem.____Oproti některým pozdějším dílům je tenhle přeci jen trochu slabší, Jerry se teprve zahřívá, ale nostalgicky, hudebně a vizálně k sobě prostě patří. Amerika na konci šedesátých, je prostě Amerika na konci šedesátých, i kdyby to točili třeba Němci. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Když Anglie úspěšně pustila na stříbrné plátno Jamese Bonda a s úsměvem natáčela další a další jeho příběhy, netrvalo dlouho a postupně se začaly objevovat další podobní hrdinové. Mimo jiné i agent FBI Jerry Cotton ze západoněmecké produkce. Na rozdíl od Bonda však v černobílé verzi, ale ani dnes jakoby to nevadilo. I takový film má své kouzlo. Jinak je rozdíl markantní. Viditelně nižší rozpočet a velmi jednoduchý scénář. A to tak jednoduchý, že místy vypadá až dětinsky. Literární předloha však nebyla jiná, takže vlastně nic proti ničemu. Možnost porovnat byla, neboť sešitové příběhy vycházeli v 90. letech i u nás. Cotton co se týče své pozice je přeci jen poněkud jiná liga, ale to mu nebrání bojovat se zločinem stejnou horlivostí jako Bond.  Tento snímek je jeho prvním filmovým dobrodružstvím a jako odlehčená podívaná ani dnes nijak neuškodí. ()

Reklama

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

První film s Jerrym. Je to jako první rande. Nemastný neslaný. Nevím, co mám čekat. Frajer se mi snaží vysvětlit co je zač. Možná neuměle, místy trapně. Prostě takový rozehřívací kolo. Bude další schůzka nebo ne? Já vím, že jo, on netuší a tak se snaží dál. Polopatě mi vysvětluje, co mám čekat v příštích minutách. Mně to nevadí. Vím, že další schůzky budou. A lepší než tahle první ;-) ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Fritz Umgelter je dodnes neznamy reziser - a pozeram, ze tak to malo po jeho smrti aj ostat. Uz to nema zrucne remeselnu pracu Haralda Philippa, rezsiersky je to ciry podppriemer. Jo, zas je tu George Nader ako agent trojpismenkovej organizacie. Reziser ale siel podla mna hodne vysoko, rieski gang ktory kohosi prepadava, dokonca po celom USA . mam tu otazku, Uvedomil si vobec pan reziser ze USA ma cez 9 372 000 km2, to nie je obycajna NSR, ne , ne. preto sa mi nezdal scenar vierohodny....... a chcel by som vidiet lokality ktore sa teda vydavaju za "cele USA". Divak sa dozvie, kto je Dzery Kotn a odkial sa vzal, no ... proste to nie je dobre, dokonca ani priemerne. Rvacky nudne, nezazivne ... prestrelky su samoucelne ... to uz tam mohli rovno dat Deana Reada spolu s Gojko Miticom : 30 % ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Startovní film z Cottonovské série. Je to vzhledem i k ostatním filmům po všech stránkách průměrný počin, ale zase se tady dozvíme kdo, že je Jerry Cotton a kde se vzal. Jinak docela ucházející příběh o bandě kriminálníků a vrahů co dostávají od kohosi záhadného skvělé tipy ke svým akcím. Zabijáckej houslista z doslova vražedným pouzdrem je pak docela originální a stylovej. George Nader tu má celkem dost bitek. Hodně to na něm stojí a jeho hlavní hrdina je sympatickej. Škoda, že tento a další tři filmy ze série jsou z novým dabingem který prostě nedosahuje kvalit toho původního, ale to není chyba filmu.55% ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama