Asterix a Galové

• Francie Astérix le Gaulois (více)

Románi se zoufale snaží odhalit tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý románský vůdce se prostřednictvím špióna dozví o zázračném nápoji a má na získání receptu opravdu silný zájem. Chce ho totiž využít pouze pro svůj vlastní prospěch a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu sice uvaří zázračný nápoj, ale s úplně jinými účinky! Náš hrdina Asterix ho doručí - nápoj s neuvěřitelně silným účinkem, od kterého vlasy rostou, rostou a rostou... Umíte si představit ještě víc zábavy? (oficiální text distributora)

ARI50

Nejde zapomenout na dokonalý komiks který mám několikrát přečtený a když potom příjde kreslené zpracování jste dost spokojení. ()

maseer2

úplně první (a mnou také jako první viděný) Asterix, na kterého si bohužel už moc nepamatuju, ale vím, že jsem se bavil dobře :) ()

BoPo

Animovaná klasika. Pre všetky vekové skupiny. Mal som to rád ako dieťa a v dôchode si to určite pozriem s radosťou zas. Len ešte netuším v akom formáte. ()

MikO_NR_1909

Úplne prvý Asterix musel pôsobiť ako skúška ohňom. Nepochybujem ale, že komiksové spracovanie je lepšie, sám som mal možnosť jedno čítať (i keď práve pri čítaní komiksu má človek pocit, že ako animovaná rozprávka má väčšie možnosti k zaujatiu). Po pravde, ostatné ale mám omnoho radšej. Je to taký rozbeh pilotnej časti. ()

Pierre

Jsou to spíš rozpohybované obrázky z komiksu. Chybí tomu nějáký větší šmrnc a to mám knižní předlohu dost rád. Ale rozhodně to není tak šílené jako například Asterix a Vikingové. Lepší filmy o Asterovi měli teprve příjit. ()

gogos

Asterixe jako komix primo zboznuju a prevedeni na platna taky. Ovsem tento prvni dil neni tak vtipny, jako vetsina ostatnich a hlavne je tam malo Obelixe. Celkove myslim ze patri k tem slabsim dilum, ale urcite je to pohadka na vysoke urovni a ma sve kouzlo.... ()

SarumanKo

Ak som pri 12 úkoloch pro Asterixe nadával na zastaralú kreslenú animáciu, Galov som za ňu priam neznášal. Pričom ide o klasické asterixovské dobrodružstvo, so všetkým, čo k tomu patrí. Nápadov a vtípkov je, ako sa na originál patrí, dosť, ale nestačí to. Fakt nie. Nudil som sa. (60%) ()

kaylin

Asi hlavně z nostalgie dávám 60 % tomuto filmu, který je pořád ještě celkem dobře na animovaný, ale ten příběh je takový prosťoučký a hloupoučký, až se člověk diví, že to vlastně vydalo na hodinový film. Je to úvod postav do filmu, tedy alespoň úvod animovaný a jinak to ani moc brát nejde. Ty dobré filmy mají teprve přijít. ()

CageDepp

Občas se člověk zasměje a dobře se na to kouká. Tak trochu nadprůměr, ale když je to počátek Asterixe přiklonim se k výššímu hodnocení. ()

OG_Swifty

Není větší fanoušek Asterixe, než jsem já. Těsně za mnou je Lima a pak jsou ostatní včetně Uderza. Přesto musím říct, že první film má na dnešní dobu již poměrně neheznou animaci a filmový Asterix tak musel urazit ještě hodně cesty, než získal podobu knižního hrdiny. ()

Fíla

Určitě jako jeden z největších fanoušku Asterixe a Obelixe jsem nedostal moc uspokojení. Dobře rok 1967 ale kde je nějaký velký vtip? Vtipné složky se v prvním díle moc neobjevilo. Jak již psal Lima. Raději si ho přečtěte. 5/10 ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie