Cassandra

Nejlepší Asterix, naprosto geniální gagy ("Promiňte mi mou zvědavost, ale jak vlastně vypadala ta Bestie?" "Hmm..., chutnala výtečně.") ()

dozana

Božsky skvělý asterix....za břicho se popadám z jejich úkolů...jediné co mi na tom tak trochu vadilo byla animace připadala mi nějaká jinačí než obvykle...ale čert to vem.....u osirise a ápise podívej se mi do očí....:-) ()

Prochy38

Když jsem byl malý, líbilo se mi to. Teď už malý nejsem a marně se snažím zjišťovat, co se mi na tom líbilo. Dám všem ostatním za pravdu, ano, tohle je asi ten nejlepší, z celé série. Ale to nic nemění na mém hodnocení. Výchovný charakter nulový - a nesnažte se mi říct, že to není pro děti. Dějiny to popírá že až, dokonce to jde proti nim, ale v tom bych chybu úplně neviděl. Co mě nejvíc vytáčí je neuvěřitelná arogance v řadách Galů. To já nemůžu vystát a film je jí nabitý. 3* jen a pouze za scény s Caesarem, toho fakt můžu! ()

ClimbVibe

Dobrý Asterix, zábavný děj. Hodně mi ale vadila nevyrovnanost scén. Některé jsou kresleny (animovány) naprosto brilantně, některé průměrně, některé dokonce hrozně. Celé to pak působí hodně nekonzistentně. Takže ze série o Asterixovi mám jiného oblíbence. ()

Hanes88

Určitě sympatický asterixový film. Říkal jsem si, co to tak asi bude, protože v tom roce byla ještě animace úplně jinde než dnes, ale musím se přiznat, že na tu dobu to bylo nakresleno opravdu pěkně. Navíc zajímavý děj, takže spokojenost. 75%. ()

Milodar

Je to krásně udělané. Dobré nápady, vtip a nadhled. Bohužel, snaha o skvělou pointu u každého "úkolu" často vyústila do křečovitě trapné frašky (např. prací prášek, nebo kritika úřednického šimla). Požitím většího množství alkoholu s barbituráty lze tento neduh snadno odstranit. Skvrnu, kterou však nevyčistí ani božský prací prášek, je absolutní převaha Galů nad Římany. Ejhle, napětí je pryč. Je to hezký animák, ale jeho umístění na špici zdejší databáze mi připadá poněkud nezasloužené. Musím však připustit, že Francouzi se vyhecovali k průměrné vtipnosti a je škoda, že se jim to příliš často nevede. ()

Paldiny

Spoileroidné!! Už úvodný prológ predznamenáva, že táto kapitola bude iná udalosť. Tým, ktorí navštívili Paríž nezostane jedno oko suché už s prvým fórikom z čistých krásnych lesov, nezainteresovaným určite tiež, potom, čo vás uvidia sa nadšene hlásiť po výzve rozprávača a v momente, čo sa premelie prvá mela a padne vtípok na adresu Herkula, vás majú omotaného okolo prsta úplne, teda pokiaľ nie ste z mramoru. A to prešlo moji milí 10 minút! Tá pravá kadencia má ešte ale len prísť, a preto bez zbytočných slov Cézar rozdáva "polobohom“ po tucte úloh a vy si môžete pripraviť vreckovky. Tie na vás vybafnú s takou vervou (úlohy, nie vreckovky), že neveríte s akou energiou, nápaditosťou a eleganciou dokážu tvorcovia pracovať. BEH a HOD OŠTEPOM - bomba, ZÁPASNÍK - dá spomenúť na prvé dobrodružstvo, kde víťazí rozum nad svalmi. OSTROV ROZKOŠE - až na zbytočne dlhý tanček skvelý a najmä pravdivý. HYPNOTIZÉR - zásah, U KUCHÁRA - moja osobná topka, kde ma Obelix s hláškou o predjedle uzemnil, že som chvíľu nebol schopný vnímať dianie. Ďalej JASKYŇA S BEŠTIOU - neškodná, ale pripraví pôdu pre absolútny vrchol s príchodom ZA BYROKRATMI. Tam sa to rozbesní do kolosálnych rozmerov a ak navyše pracujete v podobnom fachu nekontrolujete smiech, jednoznačne najprepracovanejšia a najvtipnejšia skúška s akou mohli pokojne skončiť. Lenže do konca zostávalo ešte necelých tridsať minút a na papieri štyri skúšky. Nasledujúce NEVIDITEĽNÉ ĽANO - podobne ako jaskyňa s beštiou z kategórie neškodných, HORA S HÁDANKÁROM - nedotiahnutá, čakal som zapojenie mozgu, nie reklamu. PLÁŇ MŔTVYCH BOJOVNíKOV - iba variácia na spomínanú jaskyňu. A CIRKUS V KOLOSEU mi prišiel vyslovene slabý. Keď to spriemerujem po školsky dvojka, čo tunajšie tabuľky násobia dvomi takže s čistým svedomím siaham po štyroch hviezdach a pevne dúfajúc po ďalšom dobrodružstve, ktoré to ešte viac zdvihne. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Nevideli ste niekto kuchára? Doniesol pár predkrmov a potom sa stratil."     K priaznivcom Asterixových príbehov som nikdy nepatril, takže to všeobecné nadšenie na ČSFD nezdieľam a tamojšie hodnotenia dokonca považujem za poriadne prestrelené (stačí si ich porovnať s hodnoteniami na IMDb, ktoré podľa mňa podstatne lepšie zohľadňujú skutočnú kvalitu týchto animovaných epizód). Musím ale pripustiť, že najvyššie hodnotenú epizódu "Dvanásť úloh pre Asterixa" považujem aj ja za najlepšiu zo všetkých a že som sa takmer počas celej jej dĺžky celkom dobre bavil (s výnimkou fádnej úvodnej časti, plnej doslovnosti a zbytočného predstavovania notoricky známych postavičiek). Jednotlivé úlohy (a hlavne ich plnenie) sú rozmanité a nápadité, ale predovšetkým je tu konečne fungujúci humor, ktorý je niekedy až prekvapujúco dospelý (výborná scéna boja s byrokratickou mašinériou). Záverečná hromadná bitka v amfiteátri je potom niečo, čo ma na Asterixovi baví najmenej, ale zase ten nápad s cirkusom bol veľmi vtipný.     "Ospravedlňte moju zvedavosť, páni. Prosím vás, ako vyzerala beštia?" "Chutila výborne." ()

Shogin

Asterixe už od mala zbožňuji, tohle dílko jsem měl vždycky moc rád, jedno z nejpovedenějších Asterixů. ()

gocatgo

Asterix je legenda. Jenže 12 úkolů není tak zábavných jako třeba jeho trip do Anglie. Přesto se tu najde dost dobrých vtipů, ale přeci jen na verbální a ne animované bázi (prací prášek Olymp, Brutus s nožem, Znáte Herkula) a to je na animák dost bída. Tři hvězdy z úcty. ()

smetyl

Docela působivý film. Přesto si nemyslím, že si zaslouží tak dobré hodnocení. Úkoly jsou jednotvárné a po čase to omrzí. U několika jsem se doslova nudil a jen tak tak jsem se udržel nepřetáčet k zábavnějším scénám. Několik vtípků mi vykouzlilo úsměv na tváři ale od srdce jsem se tedy nezasmál ani jednou. ()