Epizody(10)

První lockdown byl nekonečný, druhý nesnesitelný a třetí úplné peklo. Nikdo nevěděl, komu hrábne dřív. Dneska už je to všechno jenom sranda a neskutečné on-line třídní schůzky jsou vysloveně komedie. Přesvědčte se o tom v desetidílném seriálu režiséra Marka Najbrta. Uvidíte, co jsme všichni žili a čemu se snad už konečně můžeme zasmát. (MALL.TV)

Trailer

Rayen1

Nemá cenu psát komentáře k dílům jednotlivě, seriál funguje na výbornou a dal jsem ho za jeden večer. Tenhle seriál v sobě má totiž všechno, všechny ty stereotypy chování lidí u Covidu, online schůzky a debilní připojení, který u toho vždycky na TEAMSech bylo ("Slyšíš mě?" "Blbě, ale jo, nevidim tě ale!" "Co bys na mě viděl, jsem furt stejnej, a navíc jsem v pyžamu..." "Ty jdeš na poradu úseku v pyžamu?!"), i postupnou frustraci všech, když jsme byli všichni zavřený doma a nevěděli, kdy to všechno skončí. Zajímalo by mě, jestli tohle pochopí někdo za deset let, až se mu o tom bude vyprávět nebo bude koukat na tenhle seriál. Minisérie je to ale skvělá, nadsázka, která pobavila. ()

argenson

Trochu mě překvapilo, že pokud námět vzešel od Marka Daniela, tak jeho postava mě bavila ze všech nejmíň. Naopak nejvíc pobavila skvělá Erika Stárková. Paralela s Vlastníky zde v několika komentářích zmíněná je celkem na místě. Byť se časem ukáže, že Třídní schůzka je hodně poplatná době vzniku, teď je to na jeden večer obstojná zábava. I když závěr vyznívá do ztracena a chybí mu zásadní pointa. ()

zahadum

Zaujímavý počin ale len do polovice, potom sa to nejak zhodí samo seba do zbytočnej paródie. Keby to nebolo miestami také až neuveriteľne divoké a ubrala by sa zbytočná dĺžka tak to nemá chybu. Vyhodiť postavu menom Berka. A uniká mi aj význam formátu seriálu keď sú tu časti ktoré majú cca 6-11 minút.. ()

Ivo

Dementní výplod dementní doby: usilovná snaha o něco jakože super aktuálně vtipného, ale ve skutečnosti je to jen trapně a teatrálně vyumělkovaná přiblblá a zkostnatělá online fraška. Pokus o smích lehce iritujícím lechtáním kyjem. Ještě chyběl nějaký ten duch, který by všechny tyhle reinkarnované Vlastníky na závěr sežral. ()

cdome.82

V kostce - tohle je tak cringe až je to dokonalý. Takoví Vlastníci (včetně zástupců z Vosto5) 2.0 po zoomu. Jak mi jindy vadí krátký formát kolem 10 minut tak tady je dostatečný, protože forma - kdy se celou dobu díváte na (ještě navíc přeskupující se) záběry všech účastníků online třídní schůzky je docela náročný - sledovat kdo co kde dělá a ještě vnímat ty "kecy". Nicméně rodičové jsou dostatečně pestří a karikatur různých zástupců společnosti je tu dostatek. Žádné veledílo, ale v žánru jednohubek z cyklu "takoví jsme byli" (a pořád jsme) naprosto precizní práce. Nakonec - když se dala hrát distančně hudba, proč by se nedal natočit v podobném duchu seriál, kde každému stačí "jedna místnost a počítač s kamerou" :). Po prvních 3 dílech - za 5. Edit: Nakonec za 4* - prostředek se táhl a docela opakoval, ale finiš se docela rozjel a jak jsem se bál, že to skončí do ztracena, tak se tak úplně nestalo. ()

• Účastníci schůzky na konci epizody zpívají píseň „Není nutno“ od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Tuto píseň můžeme znát z pohádky Tři veteráni (1983). Tato scéna také odkazuje na reálnou událost, kdy v době největšího lockdownu na jaře 2020 v televizi vystoupil Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř a hráli pro lidi tuto píseň. (SONY_)
  • I když jsou důležitým aspektem v tomto projektu děti, tak reálně za celý seriál žádné neuvidíme. (vyfuk)
  • Závěrečná venkovní scéna se natáčela u budovy Expo 58 na Letné v Praze. (SONY_)