Šťastný nový rok 2: Dobro došli

• Slovensko Šťastný nový rok 2: Dobro došli (více)

Příběh je volným pokračováním úspěšného filmu Šťastný nový rok. Začíná na Silvestra, kdy Marek (Ján Koleník) požádá Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama. Zatímco jedna z nich je momentálně bez partnera, druhá má okolo sebe hned dva soupeřící soky, a třetí manžela, který svou bezstarostností už doopravdy překračuje všechny hranice (v tomto případě dokonce hranice Schengenu). Všichni v podstatě nevědomky dělají všechno pro to, aby zamilované dvojici svatbu zkomplikovali, nebo je vlastním příkladem odradili, až natolik, že k ní skoro ani nedojde… (Falcon)

Dale

Úplne zbytočný prázdny film, kde si chceli herci zjavne len spraviť dovolenku pri mori. Kedysi, pred 20 rokmi som bol paf z Norisovej, teraz z Marcinkovej, takže kvôli nim (aj Táničke) som si to pozrel, ale inak škoda času. Najblbšie a úplne zbytočné postavy sú Maštalírova a Majeského. Navyše Majeského najväčším plusom je jeho hlas a tu je predabovaný, takže znie fakt divne a tie scény s ním som mal chuť pretočiť. Dúfam, že viac častí to už mať nebude. 30% ()

Arsenal83

Po milenkách na horách nasledujú milenky na pláži. Lepšie ako jednotka, ktorá bola čistým nefalšovaným odpadom. Ale toto sa posunulo len na hranicu medzi smetným košom a bezďákovou rukou. Po prvé, dabing. To má aký význam niektorých Slovákov predabovať, iných nie a ešte im dať totálne nevhodné hlasy. Pritom len taký Maštalír má charizmatický hlas, to je hriech predabovať. Po druhé, dej. O čom to bolo si človek nepamätá už pri záverečných titulkoch. Bez nápadu, bez iskry a hlavne bez humoru. Tu je len nejaký súbor scénok akoby bez účelu. Osobitnou kategóriou v spleti súčasných hereckých "hviezd" je potom Kadeřávková, ktorá by mohla mať viac sebaúcty a hrať stále puťky a instagramové modelky by už mohla odmietať. A Pauhofová už vylieza z každej riti, pritom talent žiadny a to je na tomto svete už skoro 40 rokov. ()

velvetdot odpad!

Lístok do kina ako narodeninový darček a následné vydržanie v kine tú hodinu a pol hodnotím ako silné presvedčenie o priateľstve s ľuďmi, ktorý mi ho dali (i keď z recesie). Najlepšie je aj tak čakanie na indický tanec slovenských (aj tých tragicky predabovaných) a českých hercov na záverečné titulky. ()

Nellaron odpad!

Odhliadnuc od toho, že niektorí slovenskí herci boli z neznámych príčin dabovaní do češtiny a niektorí zase nie, tak všetko ostatné bolo vo filme ešte horšie. Dejová línia bola najskôr len nudná, potom bola ešte nudnejšia, ale level trápnosti sa dostavil onedlho, keď vo filme spustili melódiu z Titanicu. Oproti solídnej prvej časti je pokračovanie odpadom. Bolo mi ľúto všetkých tých známych hercov, že sa účastnili na niečom takomto. ()

Stanislaus

Prvním dílem jsem načal kino-sezónu 2020 a tím druhým jsem naopak zakončil rok 2021. Kvalitativně mi přišly oba filmy srovnatelné, přičemž i u dvojky nesmí člověk očekávat moc a nebude zklamaný. Ze zasněžených hor se děj přesunul do slunného Chorvatska, což byla rozhodně dobrá volba, a vedle starých charakterů přibylo i několik nových postav, z nichž mě nejvíce pobavil opilý Ital, zatímco Vajda s Havlovou mi přišli spíše do počtu - škoda. Nejedna humorná scéna se střídá s nejedním hloupoučkým až lehce trapným momentem - sklerotický otec Maštalír oproti jedničce už spíše přehrával - přesto se však jedná o pohodový a nenáročný snímek, který i přes opětovně nepasující dabing vyloženě neurazí. ()

• Příběh filmu se odehrává v chorvatské Rovinji. (Tommy6)