Caddyshack II

Caddyshack II

Komedie / Sportovní

USA, 1988, 98 min

• JohnnyD

Úbohá komédia robiaca hanbu komédiam zlatej generácie 80s. Na to, že sa v jednom filme stretli Dan Aykroyd, Chevy Chase a Randy Quaid to dopadlo katastrofálne. Kým jednotka bola ešte pozerateľná, tento paškvil už vôbec. Vrchol trápnosti je hlavná postava, dobrácky boháč, čo do trápnosti prekonávajúci Rodneyho Dangerfielda z jednotky. Inak okrem názvu a asi dvoch postáv tento film nemá nič spoločné s jednotkou. Ako sa nad tým tak zamýšľam - obaja Caddyshackovia robia veľkú hanbu Chaseovi a spol. PS: Randy Quaid je výnimočne OTRASNÝ!(3.9.2006)

• Galadriel

Jednička byla móóóóóc průměrná a tady už nezbylo vůbec nic pěkného. Jednu hvězdu vysloužil filmu sysel, jinak by šel neúprosně do koše.(6.7.2003)

• tron

Hoci v CADDYSHACK II zahliadnete také ikony americkej komediálnej školy 80. rokov, ako sú Dan Aykroyd, Chevy Chase či Randy Quaid, nesiaha unavená Arkushova dvojka pôvabnému originálu ani po ľadviny. Atmosféra sa kamsi vytratila, vtip rovnako a nezostal ani nezabudnuteľný "úpravca areálu" v podaní šialeného Billa Murraya (a jeho sysľa... alebo čo to bolo). "Klasické" voľné pokračovanie bez chuti a farby.(2.9.2007)

• Goldbeater

Nejsem fanouškem prvního dílu, a tak mi tohle pokračování nepřišlo jako vyložená urážka. Rozhodně to není taková hrůza, jak se proslýchá - jedná se o více méně průměrnou až podprůměrnou komedii, po níž však kromě ziskuchtivých producentů (mezi nimi nechvalně proslulý Jon Peters) nikdo netoužil. Důsledkem toho bylo, že Caddyshack II finančně propadl, mnoho členů štábu litovalo své účasti a nadějný režisér nízkorozpočtových filmů Allan Arkush po ní již nikdy žádný další kinofilm nenatočil.(24.11.2018)

• Radyo

Jelikož se mi některými jedinci vychvalovaná jednička líbila asi jako drát v oku, musím dvojku jednoznačně smést do odpadu, neboť tohle už nemělo s komedií společného zhola nic. To, že se natočení podobné zhovadilosti zúčastnili uvedení herci přičítám tomu, že pobývali delší dobu na prudkém kalifornském slunci a to zanechalo na jejich mozkové činnosti dočasné stopy, jinak řečeno došlo u nich k pominutí smyslů.(24.7.2002)

• - Rodney Dangerfield chtěl hrát stejnou roli jako v prvním příběhu z roku 1987. Nebylo mu však dovoleno doladit skript, a tak roli odmítl. (Terva)

• - Chevy Chase byl jediný herec z prvního filmu z roku 1987, který si zahrál stejnou roli. Později prohlásil, že roli neměl brát a že toho lituje. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Coral Springs na Floridě. (Terva)