Jedna z nejčastějších otázek, které odjakživa padají na abiturientských srazech, zní: "Tak co teď vlastně děláš?" Zatímco většina lidí chce popsat svou práci a život před bývalými spolužáky tak, aby byli zajímavější, než ve skutečnosti jsou, Martin Blank má problém zcela opačný. Musí vymyslet, jak popsat svou kariéru tak, aby vypadala mnohem všedněji, než jaká skutečně je. Martin je totiž bývalý agent CIA, který se nyní živí jako nájemný vrah. Jenže poslední dobou už ho práce netěší jako dřív. Dokonce několik rutinních akcí nehezky pokazil. A tak se Martin rozhodl, že pověsí řemeslo na hřebík a najde si jinou práci. Čeká ho však poslední zakázka v Grosse Pointe. Shodou okolností to je místo, kde Martin vyrostl a kde se ve stejnou dobu koná setkání jeho spolužáků po deseti letech. A tak na radu sekretářky a svého poněkud nervózního psychoterapeuta přijme Martin zakázku a odjede do rodného městečka, aby se setkal se svou studentskou láskou Debi. (TV Nova)

lennyd

Martin Blank (John Cussack) se živí jako profesionální zabiják, a ve svém zaměstnání je velmi dobrý. Jednoho dne dostává zakázku ve svém rodném Detroitu, a jeho sekretářka neváhá, a zároveň mu naplánuje návštěvu srazu spolužáků ze střední po deset letech. Až na místě Martin zjišťuje, že jeho práce nebude tak jednoduchá, zvlášť když cílem je otec jeho dávné lásky a v patách mu jsou dva agenti FBI a další zabiják. A navíc mu jeho dávná láska Debie (Minnie Driver) i po letech vůbec není lhostejná ... Dle komentářů i doporučení kámoše jsem čekal dokonalý film, ale nakonec jsem byl trošku zklamán. Základní myšlenka byla takřka dokonalá, profi zabiják na srazu svých spolužáků - ale autoři film hnali trochu jiným směrem. Důraz byl kladen na milostnou linii, která mi ale nějak neseděla (možná je to tím, že je mi extrémě nesympatická Minnie Driver). Přestřelky (ač slovní nebo skutečné) mezi oběma zabijáky jsou docela k smíchu, ale možná to tak má být (dokonalá scéna je v obchodě, kdy prodavač plně zaujat paří na automatu Dooma, a celé přestřelky si ani nevšimne). Tak či tak, víc než tři hvězdy nedám.. ()

liuk

Přesně jeden z filmů, který jsem shlédnul a hádám, že tak za měsíc nebudu pořádně vědět, o čem byl :) Je to docela zajímavý žanrový mix, akční romantická černá komedie se jen tak nevidí, malinko je film podobný Začalo to jedné žhavé noci (One Night At McCools), který je ale na mém žebříčku přecejen o dost výš. První polovina je taková slabší, tu bych ohodnotil na 2.5*, pak se film pomalu zlepšuje, až k závěrečné půlhodince, kdy naše dvojice dorazí na ten kýžený sraz střední školy, konec se mi pravděpodobně líbil kvůli skvělé hudbě. :) Herci jsou fajn, i když více než John Cusack se mi líbila jeho partnerka Minnie Driver. Podíváním na tento film určitě nic nezkazíte, ale ani z něj nebudete nějak paf. Celkově bych film ohodnotil lepšími 3*. P.S.: "oficiální text distributora", který je v horní části této stránky, to je tedy opravdu něco, vždyť je tam popsán skoro celý film...ještě že jsem si ho přečetl až teď. ()

JohnSmith

Pěkně černá komedie,Cusack byl velice sympatickej a tvrdím si říct,že lepší roli snad neměl.Aykroyd taky nebyl špatnej,ale dost přehrával.Jinak moc fajn zábava. ()

blackJag

John Cusack coby nájemný vrah. Taky vám na tom něco nesedí? Navíc ta nadsázka, která je ve filmu jako že maskovaná pojmem černé komedie, není moc zřetelná a celé se to tváří až moc vážně, což potom tuplem nesedí. Ne že by to byl úplný průser, jen je při inventarizaci položky potřeba v kolonce potenciál proškrtnout políčko nevyužit. 60% ()

Perry-

Svěží podívaná. John Cusack je skvělý. Role mu perfektně sedla. Písničkový doprovod je také velmi povedený. ()

cab

Ze slibne nacrtnuteho pribehu se film potaci nekde na pomezi prestrelek-cerne komedie-klisovite romance. Nevyuzity a v mnoha situacich promarneny material, ale nedochazi mi, proc se tvurci tym zadrhl a nedokazal z toho vybruslit lepe nez na slaby prumer. Herci dostavaji tu treti hvezdicku. 50% ()

Renfield

Přestřelky v tomto filmu rozhodně nemají jasný terč! Nebo takhle, terčem je ničení všeho okolo a nejlépe obouruč! Odnese to hlavně supermarket, ale tomu to samozřejmě patří, když stojí (a vzápětí nestojí) na místě rodného domu nájemného vraha. Právě tahle scéna je společně se zbavováním se mrtvoly tím nejlepším, za to romantická linie mi nesedla vůbec. Totiž, příběh nájemného vraha jedoucího na školní sraz, to nezní vůbec špatně, jenomže realita je trochu jiná, nevyužitá. Což už nezachrání ani výborná vedlejší postava psychiatra a velmi slušný soundtrack. 50% ()

cherita

Nijak zvlášť vtipná komedie, u které neustále čekáte, kdy už se děj konečně pořádně rozjede. To se sice nakonec doopravdy stane, ale až v poslední čtvrthodině, což už je jaksi trochu pozdě. Z toho nápadu ‚zabiják na třídním srazu‘ se dalo (a mělo) vytřískat mnohem víc. A vůbec bych se nezlobila, kdyby to mělo být na úkor té nudné zápletky s hrdinovou bývalou láskou. ()

Jelly odpad!

film plný přehrávání, idiotských postav a nesmyslných scén, od něhož jsem několikrát odešel, aniž bych využil možnosti pozastavení. rád bych dal alespoň pár hvězdiček za Minnie, ale ten film byl fakt strašný... ()

KOZEL84

Nejdřív sem se moc nebavil,ale od poloviny se to začlo zlepšovat a konec už byl boží.Za ten taky ta čtvrtá hvězda.Nápad na romkom kde je hlavní hrdina nájemný vrah je sice originální,ale mezi 500 nejlepších filmů všech dob bych to teda zase neřadil.Tak jako to udělal časopis Empire. ()

Kajusska01 odpad!

První půlku filmu jsem čekala, jestli se něco stane, říkala jsem si, že se ten děj ještě trochu rozjede... Druhou už jsem doslova protrpěla. NUDA nuda nuda.... ()

warrenur

Film je uz z uvodu, mimoriadne ukecany a vy si spomeniete, ze to neprestane. Ano, komedialne akcaky 90-tok, zial, zvykli take byt. Dnes ma to vsak uz len otravuje. Minnie Driver je tu velika kocka. "What you have been doing with your life?" "uhm, professional killer."Oh, good for you. It's a growth industry". :) Pobavili trosku tiez tie "awkward" momenty na stretnuti po x-rokoch', ale inak je to uz len blbina rokov davno minulych, ktora nezostarla zrovna pekne. Slabsi priemer. Nostalgikom odporucam, inak skoda casu. Cusack je tu este vtedy 31 rocne "ucho". ()

Ben Nevis

Ze začátku to bylo vtipné, ale od příjezdu na setkání spolužáků se humor vytratil a nastupuje romantická linka, nudná a ufňukaná. Jaký černý humor? Veškeré hlášky spočívají v tom, že Cusack řekne, že je nájemný zabiják a ostatní na to vtipně reagují, protože mu nevěří. Jinak se film bere velmi vážně, což mu škodí. ()

dakarin

1/ k filmu jsem se dostal nezvykle - doporučuje ho Matty v komentáři k Deníku zabijáka, 2/ maturoval jsem 1986 jako hlavní hrdina tohoto filmu 3/ film jde po zajímavém úvodu postupně do ztracena - občas zdařilý gag 4/ škoda :-( ()

Nyan

Šílené dialogy, skvělá hudba, jenom škoda pomalého začátku, který by mohl někoho uspat. Plus scéna s Doom II nostalgicky potěšila. ()

Psycho.R

Taková unylá gangsterská komedie, je mi moc líto, že přesně vím, jak tvůrci vtipy zamýšleli, věděl jsem, kdy se mám smát, ale nesmál jsem se. ()

Inozuka

Bohužel to nezajímavější a nejvtipnější z tohoto filmu si přečtete v upoutávce a celých 103 minut to nedokáže přebít. V podstatě nudný a strašně ukoptěně chtěný paskvil, u něhož se asi tak dvakrát pousmějete a tím to hasne ... Minnie Driver se mi líbila v Dobrém Will Huntingovi, tady mi přišla spíš otravná, Cusack jakbysmet a jediný, kdo mě bavil byla Joan Cusack. Dost málo na takovou stopáž. ()