Invaze

USA, (2021–2023), 16 h 43 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (více)

Série(2) / Epizody(20)

Na Zemi zavítá mimozemský druh, který ohrožuje existenci lidstva. Děj se odvíjí v reálném čase pohledem pěti obyčejných lidí z různých koutů planety, snažících se nějak vyznat ve zmatku, který kolem nich propukl. (Apple TV+)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (22)

Invaze (2021)

1.seria: Pomerne ojedinelo a obcas napadito ponate "stretnutie 3tieho druhu". Prvych pat dielov mi prislo zaujimavych, kedze obcas celkom slusne zaslapala atmosfera, charaktery boli roznorode, ako i lokacie. Sem-tam sa tvrocom podarilo predostriet i celkom vernu psychologiu postav, ak sli do hlbky. Nie vsak vzdy a obcas to vyslovene zmrsili. Mnozstva klise - od "damaged chlapca zachranujuceho svet"...az po "damaged" veterana, ktory.....atd atd. Ano, z uvodu je sice menej akcie, co mi vsak vobec neprekazalo. Vadilo mi vsak s druhou polovicou serie pribudajuce nezmysly a klise, ci uz v konani postav, alebo v samotnom pribehu. Vobec sa necudujem nizkemu hodnoteniu. Zaverecny 5 minut serie nas pripravuje zrejme na akcnejsiu druhu seriu. Zrejme si ju pozriem. Ak chcete rychlu akcnu jazdu, toto nie je serial pre vas, okrem asi dvoch dielov k zaveru. 45%               2.seria:     Sklamanie. Nelogickosti a amaterizmus z toho srsal este viac ako v prvej serii. Konci to rovnako neuspokojivo a tym dava jasny indikator, ze sa bude jednat o dalsi z tuctovych sci-fi-ciek s x-seriami, ktore nemaju prepracovany scenar a ani dialogy. Dopozeral som len s rychloposuvom, dufajuc v prekvapujucejsi a uzavretejsi pribeh. Detska linia a i ta s "povstalcami" boli mimoriadne naivne. Hoci chapem, ze po revival 80tok v Stranger things sa to snazi zopakovat kazdy druhy tvorca....tu to urcite nefunguje. Neodporucam, skoda casu. Slabulinke dvojhviezdie. 35% ()

Série 1 (2021) (S01)

Prvych pat dielov mi prislo zaujimavych, kedze obcas celkom slusne zaslapala atmosfera, charaktery boli roznorode, ako i lokacie. Sem-tam sa tvrocom podarilo predostriet i celkom vernu psychologiu postav, ak sli do hlbky. Nie vsak vzdy a obcas to vyslovene zmrsili. Mnozstva klise - od "damaged chlapca zachranujuceho svet"...az po "damaged" veterana, ktory.....atd atd. Ano, z uvodu je sice menej akcie, co mi vsak vobec neprekazalo. Vadilo mi vsak s druhou polovicou serie pribudajuce nezmysly a klise, ci uz v konani postav, alebo v samotnom pribehu. Vobec sa necudujem nizkemu hodnoteniu. Zaverecny 5 minut serie nas pripravuje zrejme na akcnejsiu druhu seriu. Zrejme si ju pozriem. Ak chcete rychlu akcnu jazdu, toto nie je serial pre vas, okrem asi dvoch dielov k zaveru. 45% ()

Poslední den (2021) (S01E01)

Predstavene pestre ludske charaktery v roznych kutoch Zeme ma zaujali a zatial na mna kazda postava vplyva uveritelne. Nuz a zaver bol dokonca paradna atmosfericka pecka. Vyborny otvarak, ktory rozdal karty a divakovi predostrel jednoznacny dokaz, ze "nieco sa skutocne deje". :) 75% Prekvapuje ma aktualne nizke hodnotenie (59%) ()

Srážka (2021) (S01E02)

Zvysuje sa pocetnost "incidentov". Zial, ako takmer v kazdom takomto type filmu nesmie pri roznorodych charakteroch chybat postava stelesnujuca "autoritu". A kedze vyborna postava tohoto charakteru, serif, v prvej epizode skoncila ako "mysteriozne", mame tu tentokrat vojaka zo stereotypickej jednotky testosteronovych doberajucich sa americkych vojakov. Uz som myslel, ze toto klise si americka produkcia odpusti. Zabudni! :) Do to toho pubertalna laska a v Japonsku ocakavana bolest zo straty partnerky. Zaujala ma vsak stranka psychologie dvoch postav, a to kvitujem. Pobavila tiez mamina s opratami pevne v rukach pri startovani Tesly. :) A opat zaujimava "mimozemska" scena v zavere. Priemerna scena. Zrejme uz tusim, ze medzi postavami budem kazdou epizodou "switch-ovat". Snad to bude davat hlavu a patu. ()

Orion (2021) (S01E03)

Sklamala ma naivita v pocte prezivsich pri pade autobusu z predoslej epizody...klise z najvacsich a rovnako som neporozumel naivite obete voci sikanujucemu chlapcovi zdielajuc dovernosti. Prave jeho nastavenie by bolo v realite mimoriadne zdrzanlive. Tam chovanie postav ustrelilo slusne. Na strane druhej divocina v rozpadnutom manzelstve v rodinke pri NewYourku ma svoje ups i downs. Heroicke "vysetrovanie" neohrozenej space-technicky bolo tak naivne az bolo mile. :) Ale aspon sme sa opat k zaveru dozvedeli - ze to, co poculi deti v Pakistane zaznelo aj na orbite - "Wajo...". Na maleho blondaveho hajzlika sa snad chysta nejaka..."neprijemnost". Slabsi priemer, hoci obcasna sonda do ludskej mysle zafunguje. 45% ()

Král je mrtev (2021) (S01E04)

Vazne v dnesnej dobe este existuju dospeli 25+ ludia, ktori nepouzivaju ziaden prvok pre lock-ovanie svojho telefonu? "Nepodrzanie" kolegom, ktore sa stalo japonskej technicke Mitsuki sa od kolegu dostalo i mne, ked bol priposraty verejne povedat svoj suhlas pred ostatnymi, hoci pspbme mi ho predtym dal. Je to mimoriadne hnusny pocit a clovek spozna dalsiu hnusnu ludsku vlastnost. Ak su deti v takej rokline, myslim, ze padom do nej by ho realne prezil mach 1-2ja z nich. Priemer. Ale zaver u otca mrtvej astronautky to k zaveru opat vytiahne. ()

Cesta domů (2021) (S01E05)

Pat dielov trvalo, kym sme sa dostali k bodu, kedy sa ludstvo v seriali dozvedelo, ze povodcovia utokov, nie su pozemstania. Btw. neviem si predstavit opustenu americku zakladnu ponechanu v tak peknom a neporusenom stave. :) Ak si odmyslime vazne odhalenie v zavere moc sa toho neudialo. Ze maju deti radi cokoladu a radi by tam i stanovali je jasne. :) A co to mamina stvara, najskor vycita manzelovi, ze ich chcel opustit a zrazu kona rovnako? Materinsky instinkt a laska k detom akoze nic?! Slabsi priemer. 45% Koho by zaujimalo, pocas zaverecnych titulkov hral vynikajuci song od spevaka menom Michael Kiwanuka a volal sa Home Again. ()

Domácí invaze (2021) (S01E06)

Uz minulu epizodu som nepobral zaverecne chovanie maminy Aneeshi,. To, co 2x jej postava konala v tejto epizode som za vierohodne chovanie teda nevnimal. "Oh my GOD!....stav hrozy a v zapati switch, "are you OK?"...wtf?! Tak fajna atmosfera a tak ju zmrsit. Celkovo vsak priemer. Btw. emzak "nefinishol" manzela?! Chapem, ze diktoval scenar, ale videli sme, co to dokaze. Kvitujem vsak, ze konecne mohol divak vidiet pomerne zaujimavu formu zivota. I ked podobnost zvukmi i formou zo sci-fi-cka Edge of tomorrow asi nie je ciste nahodna. ()

Naděje (2021) (S01E07)

Zatial najslabsia epizoda. Scenaristicky a i mnozstvom hluposti. Sklamanie. ()

Kontakt (2021) (S01E08)

Pobavila uvodna "frcka" britskeho vojaka tomu "nasmu" nazlostenemu a agresivnemu Trevantemu. Inak je epizoda sondou do mysli ludi vysporaduvajucich sa so stratou. Inak to, zial, neprekvapivo vyzera tak, ze svet moze zachranit jedine "dieta s poruchou", ako sme videli v mnohych sci-fi/katastroficakoch. Nasledne dochadza k prvemu stretnutiu charakterov, ktory sme po prilete velitela do Londyna mohli predpovedat. Japonecka, zatial zachranuje svet z Japonska..chjo. ()

Plno hvězd (2021) (S01E09)

Vybicovane emocie su pre korejsku kinematografiu absolutne priznacne a to az tak, ze ich herci vedia v tychto situaciach vylucovat vsetky tekutiny. Primarne teda slzy a sople. :D Tentokrat si epizodu Mitsuki ukradla pre seba prave tym. A ako som spominal v minulej casti, "chlapec s poruchou" je v lacnejsich sci-fi-ckach takmer vzdy tym "prvkom" zachranujucim svet. Nas vojak svojim "breaktdownom" a vykrikmi a grimasami teda neni predurceny byt "velitelom". :) Cajik. Vitam len prakticke riesenie utoku v zavere, ktory aspon dava logiku a zmysel. Pomlcim ohladom absencie fyzikalnych zakonov, vsimli sme si to viaceri. ()

První den (2021) (S01E10)

Zaverecnych 5 minut bolo ozaj atmosferickych a sci-fi z toho srsalo, kedze nam vsetkym bolo jasne, ze to neskonci zostrelenim jedneho plavidla. To pred tym bol uz len nudny a i nutny "dojazd"...vsuvka s typkom v klastore mi prisla uplne zbytocna. ()

Série 2 (2023) (S02)

Něco se změnilo (2023) (S02E01)

Po pomerne napaditych uvodnych dieloch prvej serie, som ju pozrel za dva dni. Bol som zvedavy, ako sa bude pribeh vyvijat dalej. Tak podme nato: .....uvodne "heroicke" vyvadzanie "potrhlej" Mitsuki, ktora ma vsetok cas sveta a s odhodlanym vyrazom v tvari "snajpi" s presnostou v hode molotovmi "emzakov" bol vyslovene hlupy....pravidlo 17-tich sekund nasej neohrozenej maminy?...stroskotana lod, o ktoru nemaju emzaci najmensi zaujem?....vojensky konvoj a profesionali s cennym "nakladom" zastavia a necheck-uju perimeter? A pritom stacila drobnost, aby dostal priestor novy charakter uveritelnejsim sposobom. Novym charakterom je aj kocka/psychologicka v tricku a hrivou vlasov....s tym sa nic nepokazi .:)  Potesil ma detail krdla vtakov, ktori pri "lodi" lietali v rovnakom obrazci ako tie v prvom dieli prvej serie. Uznavam i recyklaciu vybornej "zelatinovej entity" z vybornej Cameronovej Priepaste. Vsak nech si pomozu. No a spat je i blondacik Casp, hoci zatial v kome a s francuzskymi lekarmi. Ako otvarak ma to vsak z dovodu spominanych zjavnych a do oci bijucich hluposti sklamalo. ()

Honba za duchy (2023) (S02E02)

Ked v predoslej epizode "okopirovali" "zelatinovu entitu" z vynikajucej Priepasti, co som vnimal pozitivne, v tejto sa, pre zmenu, inspirovali Stranger things a podobnymi filmami. Ked deti v puberte idu na vypravu a zachrania svet a to najmensie je samozrejme najinteligentnejsie...wtf?!.  Nebojacne opustia bezpecia svojich rodin a idu na vypravu ako Frodo. :D Inymi slovami, dalsi zo sposobov, ako si robit z divaka dobry den. Jedina linia, ktora nebola uplny shit bola ta Trevanteho, hoci tak labilny charakter v armade sa moc nevidi. Pri tomto trende bullshitneho scenaru druhu seriu ani nedopozeram. Kam sa to ubera? ()

Ohňostroje (2023) (S02E03)

Velkolepy koordinovany NUKE-ohnostroj, ale ten v dni nezavislosti bol lepsi. :) Kazdopadne, aspon vec so signalom davala, napriek troske naivity, ciastocne zmysel i po fyzikalnej stranke. Nuz, a to by nemohla byt mamina roka, keby svoje deti nezachranovala v kazdom dieli. Museli to na zaver tak hlupo ukoncit? Inak bude kucerava "psychologicka" liekom na bolave srdiecko Mitsuko? :) Najzaujimavejsia cast, ked amik nasiel v skicari "mystery numbers', bola ako naschval uplne odsunuta do uzadia. Slabsi priemer plny mnozstva zanroveho klise a predvidatelnych scen, ale obcas tam boli aj zaujimave pasaze. 45% ()

Tunel (2023) (S02E04)

Cela epizoda je venovana detskej skupinke tiahnucej na Francuzsko. A dianie okolo nej postrada akukolvek logiku a skor evokuje dojem rodinneho filmu. Stranger Things tazili z mysteria a "vsemocnej Eleven". Toto su len Nevedkove dobrodruzstva neohrozenej particky deciek. Dufal som, ze sa konecne dostatneme k tomu, co "v cele zadrzania" zistil amik so serifkou...ale zial, ziadna ina, "serioznejsia", sci-fi linia priestor nedostala. ()

Hlas z onoho světa (2023) (S02E05)

Cela samostatna "revolucionarska/ slobodna jednotka" by z presvedcenia riskovala svoje zivoty pre novu nedobrovolnu clenku - Aneeshu a jej deticky. Niektore nerativy v tejto linii serialu su tak naivne a otravne, ze musim pouzit rychloposuv k dalsiemu obrazu. Tak je to hlupe. Konecne sme sa vsak dostali k dejovej linii s "amik-om". Opat odkaz a pohlad na vrany kruziace v tvare obrysu presypacich hodin a slaba mystery-atmoska pri rozhovore s postarsim farmarom. Nuz a zaver to opat poslal do "kopru" s dalsim otravnym - zasnenym charakterom. Slaba epizoda. ()

Tlakové body (2023) (S02E06)

Dalsi vyvoj Hnutia po tom, ako sa rozhodnu pomoct Aneeshi, sa odohrava presne tak, ako sme ocakavali - redukciou poctov - obvious. :D Ale nastrocny opat zachrani den. Linia s neohrozenou detskou patrolov nema zmysel a skoda ju komentovat. Zacina z toho byt rodinny film a zvazujem, ci do toho investovat dalsi cas. Tentokrat sa uplne vynechala mystery linia, ci "detektivnejsia" s amikom...nuda. Snad sa to cele uzavrie v nasledovnych 4och epizodach a nevznikne tretia seria - hoci obavu mam, pretoze Mitsuko sa mozno zacne ucit jazyk mimozemstanov - :) asi videla Arrival. ...chjo a to moze trvat aj NIEKOLKO serii. Irony off. ()

Králičí nora (2023) (S02E07)

Amik s kolegynkou boli snimani tou kamerou tak, ze si kazdy z nas vedel predstavit, ze vsetci ti vojaci musia predstierat, ze ich nevidia. :) Blondacik Casp, zatial, v detskej linii tape a mila detektivna skupinka sa naivne strasne snazi "vysetrovat". Nedelny rodinny filmik. V skupinke s maminou Aneeshou sa konecne, okrem nas v predoslom dieli, zacinaju i zbytky skupiny konecne pytat, ci maju chcipat, kvoli jej dcere. To vsetko, len dokial neuroni slzicku pri "motivacnom" prejave...blbina. Celkovo mimoriadne naivna a nelogicka epizoda s mnozstvom odusevnelych pokecov medzi liniami. Nuda, lutujem investovaneho casu. Zvysne diely max. rychloposuv a snad to uzavru touto seriou. ()