Moje první láska

Vada (Anna Chlumsky) je hypochondrické děvčátko žijící v excentrické domácnosti, v jejimž čele stojí její ovdovělý otec Harry (Dan Aykroyd) - zaměstnanec pohřební služby. Její svět se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se otec zamiluje do Shelly De Voto (Jamie Lee Curtis), která začala pracovat ve stejném podniku jako kosmetička. Stydlivý kluk ze sousedství - Thomas J. (Macaulay Culkin - Sám doma) Vadě jediný rozumí - sdílí s ní závist, první lásku, strach a pomůže jí vyrovnat se s její nejbolestnější ztrátou... (Bonton Home Video)

misterz

Moja prvá láska patrí k romantickým dramédiám, ktoré sa síce rozbiehajú pomaly, no postupom času prekvapia pomerne veľkým prílevom smútku, čo sa prejavilo na raste emotívnej stránky snímku. Samozrejme hlavne k záveru. Priemer. 60/100 ()

Rocky62

Tenhle film bohužel není moje láska. Na city hraje hůř než já na kytaru a to už je co říct. Culkin mi nepřijde moc sympatický a ušatá Chlumsky tu celou dětskou sympatii opravdu moc nezdobí. Asi se ta moje averze na děti začíná projevovat i na filmech. ()

dopitak

Přepsal bych scénář - vyhodil konec od nehody, změnil osud jedné z postav. Po zhlédnutí klipu The Temptation jsem se těšil na film s Macaulayem Culkinem (o jehož dětských hereckých kvalitách nelze pochybovat) a Annou Chlumsky, bohužel prim hrají dospělí. K zajímavě provedenému dabingu od Bontonu mám jednu připomínku - Jana Páleníčková a Jan Kalous v dětských rolích k zulíbání, ale dvacetirole Tondů Navrátila a Bubníka (a dalších) jsou fakt na pěst. Jamie Lee Curtis bych do role mladé půvabné svůdné ženy nikdy nenasadil, a to v žádné fázi její kariéry. Začátek 4,5, konec za 2. ()

Chrustyn

V dobách kdy Macaulay Culkin žil z popularity "Sám doma", objevil se v této velice příjemné retro romanci jako nesmělý kluk, který zažívá svou první lásku s dívkou, která má zvláštní vztah ke smrti. Příjemná atmosféra, dobří dětští i dospělí herci a vůbec, povedený film. ()

ARI50

Rodinný dětský film se skvělými herci který bohužel dopadne smutně a tak je to dramaticky dobře zpracováno. ()

BoPo

Jedná sa o ten prípad, keď chémia medzi hercami úspešne zakrýva neatraktívnosť príbehu. Výkony detských hercov by totiž nenasrali ani ženu na vrchole laktačnej psychózy. Anna Chlumsky a Macaulay Culkin dokázali nebyť prehnane dospelými deťmi a tiež neskĺznuť do preafektovaného fakana. Vkusný film o vzťahoch. ()

Tommassi3

"Opravdu chcete to místo ??" - "No, moji bývalí klienti jednou umřou.. A vaši bývali živí, takže mají něco společného.." ;) ()

JohnCZ

Jeden z filmů, které jako malý capart znal z televizních upoutávek, ale nikdy ho neviděl, ačkoli ho jistá televize točila pořád dokola. Čekal jsem spíše průměrný dětský film a překvapivě jsem dostal víc. Yeah, je to americký dojáček, ale Dan Aykroyd je boží jako vždy a jeho snaha vychovávat dceru v prostředí pohřebního ústavu je vtipná sama o sobě. Děcka jsou většinou neotravná a když už nejsou, mají k tomu důvod. Škoda, že Culkin po Sám doma nic nenatočil, docela rád bych ho viděl i jako dospělého herce a ne jako vymletou fetku. ()

corpsy

Príjemná, sentimentálna, hravá a vtipná komédia, akých je v dnešných dňoch veľmi málo. Nostalgická spomienka na úžasné 90. roky, keď to tvorcovia s divákmi mysleli úprimnejšie ako dnes. Nádherný snímok. ()

Una111

Tenhle film v kombinaci s reklamami, to byl tedy zážitek (a natažený na dvě hodiny) ! Přiznávám, že takové umění by mne v sobotním odpoledni k obrazovce v žádném případě nepřikovalo, přikovala mne k ní kupa nevyžehleného prádla a s ní se to jakžtakž dalo snést. Jak jinak taky vydržet film, který je založený jen na roztomilosti hlavních dětských představitelů a na sentimentálním příběhu? No nic. Prádlo je vyžehlené, zasloužím si 5 hvězdiček. Film slabé 3. À propos: Nesnáším dětské lásky, to podsouvání jedenáctiletým a jiným -náctiletým, co a jak by měli prožívat, aby byli "in", aby se proboha neopozdili ve vývoji! ()

Lokutus

Chvílemi okouzlující, jindy příšerně nudné.... celkově však velmi příjemný film o tom, že dětské lásky jsou mnohdy ty nejkrásnější.... ()

Lulu13

Tento film je pre mňa nostalgickou záležitosťou. Pozrela som si ho znova po rokoch a musím povedať, že to kúzlo z neho ani časom vôbec nevyprchalo. Je milý, vtipný, smutný a tak detsky bezprostredný. ()

René.girl

Dětmi jsme bohužel jen jednou. Naštěstí existují filmy, jako tento, které nám připomenou, jak nádherný a křehký dětský svět je. Kouzelný film, který se mi nikdy neomrzí. 90% ()

*Elfík*

Upřímně řečeno, jsem překvapená. ,,A funny and moving family film'' je heslem pro strašně nudný, nic neříkající film plný stále přehrávajících dětských herců. Ale tohle? Nejenže ta holčička byla výborná herečka (dost dobrá na poměry dětských hereček) ale úspěch zaručoval kluk z filmu Sám doma, kde už vlastně toho prokázal celkem hodně. A dojemné to bylo dost. Sice si myslím, že na rodinný a komediální film trochu příliš. Copak se jedenáctiletá holčička může ocitnout v takové situaci? Už i to vyrůstání v pohřebním ústavu je kapku uhozené. Ale to by se dalo prominout, protože se mi film opravdu líbil! ()

Petroff

Je to trapas, ale pamatuju si, že jsem svého času viděl storyboard v časopise Bravo :) Zkrátka a dobře ucházející, průměrnej dětskej film o tom "mít rád" ... ()