Mladá hokejistka Tina Menzhal (Jessica Paré) žije v malom meste, keď sa jej odrazu zmení život naruby. Po tom, čo športový fotograf pošle jej fotografiu do módnej agentúry v Montreale, dostane sa do sveta showbiznisu a modeliek. Je to však naozaj tak skvelý život, ako si sľubovala? (Arsenal83)

Arsenal83

Raz farebné, raz čiernobiele. Raz anglicky, inokedy francúzsky. Proste Kanada. Z pohľadu dnešného diváka sa môže ale film svojím posolstvom zdať až nadčasový. Už v roku 2000 totiž poukazoval na hlúpu stránku našej kultúry posadnutej médiami a celebritami. A zároveň mladú kočku, ktorá kľudne podľahne aj starcom, len aby ostala in. Proste nadčasová téma, je to snáď dnes iné? Jeden z prvých filmov Jessicy Paré, sotva dovršila 18 a už ukazovala lajdáky. Asi aj preto sa aspoň čiastočne uplatnila. ()

whack

Cesta kariéry modelky. Bulvárne vymývačky mozgov, showbiznis, a na druhej strane rozhnevané feministky, matky obviňujúce kult celebrít z toho, že ich deti hlúpnu, a aktivisti za práva zvierat protestujúci proti kožuchovej móde, to všetko s patričnou dávkou satiry. Celý film je robený akože skrz televízne kamery a snímky paparazziov. Páčilo sa mi tam znázornenie toho, že tieto modelky aj ak občas chcú povedať vlastný názor, nemôžu, lebo majú na to svojich hovorcov. Sú to vlastne len také bábiky. Čudný svet čudných ľudí. ()

Germanicvs

Zrodila se hvězda... Arcandův tak trochu opomenutý výsměch jepičího života novodobých hvězdiček - vláčených rozbouřenými peřejemi showbusinessu - je stále šťavnatá a aktuální podívaná. ()