Mamlas

Jeden z hrstky severských filmů, u kterých jsem neumíral nudou. Dobré, nápadité, svěží, neokoukané. Zdaleka ne dokonalé či super, ale bizarně zábavné, aspoň místy, spíše v druhé polovině, a v pohodě dívatelné. (56%) ()

RyanRainheart

8/10. Občas jsem nevěřícně koukala, co Wirkola na plátně předvádí za divočiny. Herci za mě bezvadní a nejvíc jsem se nasmála u scény s dědou a elektrickým autem, jelikož ségra má taky takové, tak si to dokážu dobře představit, co to obnáší. Toto dokážou natočit jedině mimo Ameriku, tam by totiž takový film neprošel. ()

oasismanik

"Jak to vyzerá?" .. "no, nie je to zrovna ideálne". Už tak nejako od začiatku tušíte, čo sa asi bude diať, dostávame totižto behom filmu celkom jasné indície, ale na to, čo sa neskôr rozbehne nemôže byť pripravený snáď nikto.  Nebyť tej norštiny, mal som občas pocit, že pozerám nového Tarantina. ale toto by bolo moc asi už aj na neho. Skvelá jednohubka, ktorá však mohla mať minimálne o polhodinu menej. ()

mac000

Není to vůbec špatné, ale "not my cup of tea". Ke konci jen přemýšlíte, kdo ještě a jak bude zavražděný... ()

stone

Jo, pokud máte ve filmu rádi neustálé  kopání do prdele, kýble.krve s minimální dějovou souvislosti, je to film pro vás.  I tohle se musí umět a těch pár fórů to nezachrání. Je to jen důkaz, že v kinematografii platí, že svět se do řiti řiti. ()

iz67

Takova ptakovinka, na kterou se dobre diva, ale ktera tem opravdovym severskym perlam jen ztezka dycha na zada. ()

petrik11

Hádam prvý krát sa mi ako herečka to trdlo Rapace pozdávala. I keď najprv som si myslel, že to bude trochu iný survival. Vtipné, aj vcelku uveriteľné. Dobre podané aj gore ()

Sharleen

Nápad skvelý, len na mňa trochu moc krvi a motorovej píly. Naomi super, aj trojica trestancov nemala chybu, len ten manžel mi až tak nesadol. Za to starý pán a jeho trefné komentáre v scéne, kde sa uprostred noci vyberie na ukradnutom aute na chatu, bola na nezaplatenie. ()

adamix

Aj takto sa dá vyriešiť manželská kríza :). Nórska pecka z rúk Tommyho Wirkolu plná čierneho humoru, nečakaných zvratov a brutality, ktorá si stále priťahuje vašu pozornosť a neunudí. Byť to trošku reálnejšie a keby postavy nezískavali po všetkých tých ranách, úderoch, amputáciach a bodnutiach nadľudskú silu, bolo by to za plný počet. Takto je to ,,len" za suché 4*. ()

Grondal

Takéto spojenie humoru a gore sa tak často nevidí, mám však pocit, že severská kinematografia k takýmto kúskom celkom tiahne. Tento typ filmov vidím od Netflixu najradšej, pretože by si iba ťažko hľadali miesto a divákov v kine, ale v streamovacích službách môžu pekne doplniť mainstreamovú ponuku politicky/spoločensky korektných veľkofilmov distribuovaných v kinách. Dej je vo svojej podstate jednoduchučký prvá polovica filmu slúži hlavne na to, aby sa všetky pušky navešali na steny, takže tu film trocha strácal moju pozornosť, ale keď sa z týchto pušiek začne strieľať, tak to stojí za to. Pri všetkom tom explicitnom násilí, ktorého sme v druhej polovici svedkami, som sa nestíhal diviť, ako úsporne, ale účinne dokáže režisér a scenár pracovať s drobnými náznakmi nahodenými v úvode, aby tieto film neskôr zúročil a všetky nitky sa pekne posplietali. Ak Vás teda nejaké to vykúkajúce črevo nerozhodí, určite choďte do toho a čím menej budete o filme vedieť, tým lepšie pre vás. ()

Pitryx

Zábava přímo pro mne. Kdyby to ještě více okořenili gore kořením, bylo by to za sto procent. Pár drobností se snímku vytknout dá, ale jsou to maličkosti, které netřeba řešit.    ***A PŮL ()

PAVLIS

Snaží se to být promyšlenou černohumornou vyvražďovačkou, ale nějak tomu chybí švih a údernost. Trochu zábavné a napínavé to začne být až ve chvíli, kdy se chataři konečně dostanou k použití zbraní. Přesto si časem asi budu pamatovat pouze drobné rýpnutí do dnešního trendu rasově rozmanitého castingu. 20.4.2022 - ČSFD 77% / 69% IMDb ()

RigorMortis

Pri severských filmoch si nikdy nie som istý, či vlastne pozerám komédiu, drámu alebo horor. Taktiež som si už zvykol na to, že severský humor je skrátka iný, než ten náš (ale zase tie tak primitívny a prvoplánový ako vo filmoch z Júesej). Skôr, než akčný film je pre mňa Cesta za smířením skvelá čierna komédia s pár zvratmi. ()

kubas369

9/10. Nejlepší film o manželský krizi, co jsem viděl. Tommy Wirkola je prvotřídní magor ale velice šikovný a schopný magor. Doporučuji všem párům co si myslí, že mají vztahové problémy. ()

MartinTerran

Velmi zábavná a vypointovaná řezničina, která se zpočátku zdá banální a přímočará, ale není tomu tak a postupně se příběh skládá, doplňuje a zesložiťuje. Vtipné prvky tomu prospěly, akce je svižná a hezky to plyne. Závěr už se dal čekat a byl takovou třešničkou. Jen tu chatu bych teda uklízet nechtěl! Hodnocení: 85/100. ()

cernakus

Tak tohle je obtížné hodnocení. Ano jedná se o klasický Severský thriller říznutý černou komedií. Těžko něco vytknout a pokud by byl osamocený v žánru, bylo by to jasných 4-5 hvězd. Nicméně on osamocený není. Navíc má jednu velkou vadu a to obsazení jedné herečky. Noomi je totiž už zaškatulkovaná jako silná, nezávislá hrdinka, které nakonec všechny sepere. To zde nepřipadá v úvahu, protože hlavnímu hrdinovi, který zde prochází katarzí, může a musí pouze sekundovat. Svou siláckou postavu si zahraje na začátku a pak po dvojitém zvratu přejde do pozice milující a podporující manželky, což jí prostě nesedí. Z tohoto důvodu a faktu, že se jedná o již profláklý žánr, tedy nakonec dávám za lepší 3 hvězdy. Na jedno zhlédnutí o sobotním večeru však mohu doporučit. ()

Mamutol

Thrillery typu chata, příroda a krvavá lidská vybíjená mám docela rád. Tady to ovšem je navíc říznuto černým severským humorem a já se hodně bavil. ()

Facerr

Ale jo, ty čtyři hvězdy si to zaslouží. I když severská filmařina není nic pro mě, tady to byla jízda. Je sice hodně cítit, že The Trip je na míle daleko od Hollywoodu, ale není to úplně blbě. Krev na vás z obrazovky skoro cáká a spíš než hlášky celkové situace masírují bránici stylovým humorem. ()