Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtyři maskovaní a dobře ozbrojení muži přepadnou vlak metra v New Yorku. Mají pečlivě připravený plán celé akce a brzy každého přesvědčí, že z jeho realizace rozhodně nehodlají ustoupit. Jako výkupné za zadržované cestující požadují milion dolarů, které mají být doručeny na určené místo v metru za pouhou hodinu. Kapitán dopravní policie Zachary Garber se pokouší v rekordním čase zajistit požadovaný finanční obnos a přitom hledá způsob, jak neznámé muže zastavit… Napínavý příběh o terorismu, který natočil na motivy knihy Johna Godeyho režisér Joseph Sargent, neztratil nic na své působivosti a zůstává aktuální i v dnešní době. Úlohu policejního kapitána Garbera ztvárnil americký herec Walter Matthau známý především komediálními rolemi ve filmech Apartmá v hotelu Plaza, Kaktusový květ, Průvodce ženatého muže, Dej si pohov kámoši. Snímek Přepadení vlaku z Pelhamu se stal jedním z inspiračních zdrojů Quentina Tarantina pro jeho Gaunery. O potenciálu filmu Přepadení vlaku z Pelhamu svědčí i to, že se dočkal nejednoho remaku, původní zpracování z poloviny 70. let ale dodnes zůstává nepřekonáno. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (120)

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $5miliónov║ Zaujímavé obsadenie, dejovo príde na slušné napätie, či už v metre alebo pri preprave výkupného, či v rámci doby aj drsné scénky. Troška mi iritovalo chovanie personálu pri obsluhe metra a ich drzého chovania voči únoscom aby do nich neustále rýpali a papulovali im, to my moc teda nesedelo. Preto to miestami uberalo na vážnosti, čím to nedosiahlo primeranú úroveň, hlavne to hapčíkovanie to riadne zabilo. /55%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Velmi obyčejný film o únosu vlaku v New Yorském metru, který prakticky ničím nepřekvapí. Možná byl Walter Matthau skvělý herec, ale z mého pohledu je obyčejný a nevybočuje z řady. Chtělo to trochu inovace a novinek, které film nepřinesl a naopak se vrátil k hře, v které mají únosci skvělý plán jenž bohužel nevyjde v posledním okamžiku jak čekali. (Pro někoho možná spoiler) Někdy by také mohla vyhrát jiná strana než ta s největší hvězdou filmu. Bylo by to pro diváka určitě velké překvapení... ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nečekaně zajímavý thriller, když uvážíme, že jde o únos něčeho tak neflexibilního jako je metro. Když se to vezme za správný konec, a tím je tu hlavně verbální stránka a prokreslení postav (i když by mohlo být jasnější "proč vlastně" a takové ty věci), může to vyjít nad očekávání dobře. A když se toho chopí takoví schopňáci jako Robert Shaw a Walter Matthau, je to sázka skoro na jistotu. Bohužel trochu laciný závěr (a tím nemyslím pana Šedého ani pana Modrého) mi zážitek z filmu docela pokazil, takže se rozejdeme se 70%ním hodnocením. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Už tehdá se řešil problém terorismus, sice v jiném měřítku než dnes, ale i tak se tento film můžu zdát nadčasový dnešní době. Velice povedeně natočený únos vlaku v metru a napětí, které je od samotného začátku až po konec a nedá se u něj nudit. K tomu dopomáhá výborný ironický humor a řada opravdu skvělých hlášek. Neni to sice žádné arcidílo, ale i tak za shlédnutí minimálně stojí. Na tehdejší americkou společnost neskutečně faktický a nijak přehnaný film. --- Jsem kousek od toho vlaku. Právě zastřelili náčelníka. - Je mrtvý? - Vy byste nebyl? ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Parádní dobový thriller, který sice stojí na místě, přesto je velice dynamický. Potěšující je snaha o pečlivější vykreslení psychologie únosců i zobrazení zoufalosti jejich rukojmích, kterým nezbývá než se spoléhat na pomoc zvenčí. Když nakonec starosta souhlasí s vyplacením výkupného, pak pouze s vědomím, že tím získá osmnáct jistých voličů. Politické satiry a ironického humoru je zde požehnaně, aniž by tím byla zpochybněna vážnost tématu. Zamrzí, že motivy únosců nejsou přesněji definovány, potěší vědomí, že sledujete zjevný inspirační zdroj Tarantinových Gaunerů ("barevná" jména skupinky nesourodých gangsterů). Opravdu jsem nečekal, do jaké míry mě bude bavit přes třicet let starý americký film vysílaný v sobotu dopoledne na ČT2 a už vůbec by mě nenapadlo, jak svižně bude zrežírován, jak hravě nasnímán. Ve všech ohledech příjemné překvapení. 80% ()

Galerie (60)

Zajímavosti (10)

  • Pan Modrý (Robert Shaw) má při začátku únosu pistoli Star Model B, ale jakmile se dostane do kabiny řidiče, má už v ruce pistoli Browning Hi-Power. (Maulincio)

Související novinky

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (více)

Reklama

Reklama