Přepadení vlaku z Pelhamu

Pelham 123

The Taking of Pelham One Two Three

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1974, 104 min

Nápad s únosom vlaku v metre je určite zaujímavý a ponúka množstvo možností jeho využitia. Bohužiaľ do filmu sa dostali iba niektoré. Vždy na mňa pôsobí rušivo, keď sa režisér snaží niekoľkými postavami reprezentovať celú typológiu jednotlivej komunity. Inak film na mňa aj s odstupom 40 rokov pôsobil sviežo a nenudil som sa pri ňom. Napriek tomu si myslím, že na štyri hviezdičky nedosiahol. A jeho o 35 rokov mladší remake nemám vôbec chuť vidieť.(5.6.2014)

Říkal jsem si, že pro Waltera Matthaua bude tenhle film netypický. A panejo - on se do svojí role hodí naprosto perfektně! Přepadení vlaku z Pelhamu mě potěšilo parádní dobovou atmosférou, napínavým dějem, skvělými postavami (kterých narozdíl od Scottova remaku není moc, ačkoliv jich je více - přeberte si to, jak chcete), dialogy a hláškami. Na plný počet to ale hlavně kvůli úniku z vlaku, který snad nemohl být nijak ohromující ani v době vzniku filmu, není. Jinak bez výhrad.__P.S. Chválím ČT dabing (až na na vyděšené, "rychle jedoucí" cestující).(18.12.2010)

Velmi příjemná dramatická kriminálka s dostatečnou dávkou humoru. Až mě překvapilo, jak moc dobré a zábavné to bylo. Walter Matthau byl úžasný policajt a rozhodně to neměl v dispečinku řízení provozu metra lehké, s tím rebelem, co měl poznámku ke každému jeho rozhodnutí. Ovšem to bylo na filmu to nejlepší.(11.5.2008)

Velmi obyčejný film o únosu vlaku v New Yorském metru, který prakticky ničím nepřekvapí. Možná byl Walter Matthau skvělý herec, ale z mého pohledu je obyčejný a nevybočuje z řady. Chtělo to trochu inovace a novinek, které film nepřinesl a naopak se vrátil k hře, v které mají únosci skvělý plán jenž bohužel nevyjde v posledním okamžiku jak čekali. (Pro někoho možná spoiler) Někdy by také mohla vyhrát jiná strana než ta s největší hvězdou filmu. Bylo by to pro diváka určitě velké překvapení...(14.9.2007)

,,Jsem poručík Garber, můžete mi říct kdo jste vy?" ,,Jsem ten, kdo vám vzal vlak" Parádní thriller se super hláškama, na tenhle film jsem přišel díky filmu Reservoir dogs od kterého se Tarantino trochu inspiroval přezdívkami pro zloděje. A nebylo to zklamání navíc mám rád thrillery z této doby. pecka(23.1.2013)

• - Garber (Walter Matthau) má revolver Smith & Wesson Model 10 Snub. (Maulincio)

• - Pan Modrý (Robert Shaw) má při začátku únosu pistoli Star Model B, ale jakmile se dostane do kabiny řidiče, má už v ruce pistoli Browning Hi-Power. (Maulincio)

• - Pan Zelený (Martin Balsam) a pan Hnědý (Earl Hindman) mají při začátku únosu revolver Colt Detective Special. (Maulincio)