LudkovaLevaRuka

Snížil jsem hodnocení po shlédnutí THX 1138. Spíš jen symbolicky načrtnutá distopická společnost a nedotažené zobrazení povinného užívání drog k potlačení emocí mi v Equlibriu vždycky přišlo jako nejslabší článek v jinak silném řetězu brutální akce a kvalitních hereckých výkonů. Teprve Lucasův film mi ukázal, jak má vypadat děsivě uvěřitelná a přitom ne-až-tak-vzdálená budoucnost. ()

dj_kure

Zatracená škoda, že takových filmů není víc. Akce doplněná skvělým příběhem má jen jednu jedinou vadu na kráse. Docela dlouhý rozjezd. Sice chápu, že se divák musí obeznámit se situací a trochu se položit do děje, ale možná by to šlo přeci jenom trošičku lépe a rychleji. Ale určitě to není nic, co by člověka v závěru nějak mrzelo. Christian Bale jen potvrdil, co už dávno všichni ví a i on filmu hodně pomohl k celkovému dojmu. 78% ()

Magoor

Ač je tento film plný Hollywoodských kýčů, přesto nám zděluje velmi mnoho, víc než je většina schopna pochopit, protože většina nemá nikdy pravdu! ()

vozralec

Budoucnost k pohledání. Naštěstí se do toho vloží Bale a jde mu to pěkně od ruky. Částečná inspirace z filmu Metropolis. ()

smajly

Podle mě je to hodně povedená povedená sloučenina Orwellova románu 1984 a Matrixu (co se týká vizuální stránky). Dekadentní sci-fi, ve které se vládnoucí společnost rozhodla zničit veškeré pocity, jako zdroj všeho zlého je zajímavým námětem, podle nějž má film spád od začátku až do konce. Akční scény jsou zvládnuty hodně dobře, i když kamera je při nich hodně okopčená z již zmíněného Matrixu. Atmosféra beznaděje mě uhranula, herci si taky zaslouží pochvalu, i když je škoda, že to Sean Bean zabalil už na začátku. Zkrátka se mi to líbilo a dávám 82%. ()

ilovebritain

Čekala jsem kravinu a hele, ono nic. Pro změnu zde vidíme, že i postapokalyptické sci-fi může obsahovat hlubší myšlenky, podtexty a herecké výkony. Nejdříve jsem na Chrise a Emily proklínala, do čeho to vlezli, ale po zhlédnutí mohu jen blahořečit. E. pokládám za elegantní útok na Matrixe. Důkaz že i v černých hábitech a ocelové budoucnosti lze působit něco jiného, než dávicí reflex. Mimochodem opět pochvala hlavnímu páru. Emocionální vývoj Chrisovy postavy pokládám za působivý. Jeden úsměv prolamující masku a rázem vyvalíte oči. No pokud jste romanticky založené dámy, pokud ne, pak mě nyní patrně pokládáte za hysterku. No a co! Nestydím se, že jsem si zavzdychala při romantické scéně. Stálo to za to! ()

alldo.raine

Vždy dokážu ocenit, když se s nižším rozpočtem natočí dobrý sci-fi film a Kurtu Wimmerovi se to podařilo.. Tento film mě překvapoval až do konce.... A ty souboje? No mňamka:) ()

qvark

Vážně netuším, co je tak fantastického na filmu, který splácá dohromady několik klasik Sci-Fi žánru (451° Fahrenheita,1984,Matrix,... ), takto vykonstruovaný svět odbude nejlevnější možnou hláškou o třetí světové, po které si lidstvo uvědomilo, že další by byla likvidační ( mám za to, že západní civilizace na tohle přišla už po té druhé ) a pak jen kovbojsky převléká hlavní postavu z padoušsky černé do hrdinsky bílé, když si po mnohaletém mozkovém výplachu přičuchne k voňavé květince a vzpomene si, že by bylo zase fajn dát občas někomu pusu a jiného zfackovat.... ()

Basso

Podobné sci-fi, kde sa režisér pohráva so zmenou fungovania ľudského mozgu alebo tela sa mi nezvyknú veľmi páčiť. A toto bol presne ukážkový prípad. Avšak revolucionárske myšlienky vo filmoch priam zbožňujem. Preto som mal veľký problém zistiť, či sa mi tento kontrast páči alebo nie. Ked sa však podvznesiem nad tento subjektívny pocit, musím uznať, že spracovanie bolo vynikajúce, aj ked niektoré akčné scény mi trochu vadili. Christian Bale si svoju postavu zahral veľmi dobre. ()

Bube1

Skvělé sci-fi, na kterém mi vadí jediná věc - v soubojích je to těžká vykrádačka Matrixu !!!! V podstatě jen kvůli tomu hvězda dolu. ()

Daginka

Těžko říct, ale vidět to před lety, tak dám asi vyšší hodnocení. Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdama, ale nakonec dávám 3 (a někde i neviditelnou půlku hvězdy), protože mě definitivně dorazily ty totálně, ale totálně nereálný (á la) Matrix souboje, kdy jeden chlápek stojí proti ozbrojenýmu davu a po bitce nemá ani šrám. Jinak byl celý film dost předvídatelný, i když rozhodně kvalitní a vůbec se nedivím, že ho tolik lidí má pomalu za kult. Mně to připomínalo příběhem lehce zkomolený 1984, který mělo prvky Matrixu a dalších filmů. Těma přestřelkama a super giga schopným hlavním hrdinou, který by jen jedním pohledem oddělal třeba i Chucka Norrise, mě to definitivně utvrdilo v mém hodnocení. 70% ()

Knor

Christian Bale je skvělej herec, může hrát cokoliv a já mu to hrozně věřím. Je to vymazlený akční sci-fi béčko s námětem od Orwella. Fašistická a chladná budoucnost působí dobře a má to tempo, který se nezastaví a nedokáže to nudit. Za mě je to OK, líbilo se mi. ()

Alan_Shearer

Na co si tenhle slátanej výtvor hraje? Vůbec nechápu, že nabyl takový popularity. Jedna dlouhá nezáživná rádoby filosofická nuda. Jakž takž Equlibrium zachraňuje Chris Bale svými výkony, ale stejně mě film kvůli námětu a opěvovaného vizuálu až na začátečních pár minut nevtáhnul a nezajímal. Celkem zklamání, 40% ()

mac000

Pro mě dost zklamání, spíše jen střílečka a mlátička v rádobyorwellovském hávu. Vývoj hlavního hrdiny je nevěrohodný a stejně tak i chování ostatních postav. Christian Bale pod maskou kamenné tváře vskutku neukazuje žádné emoce a motivace jeho proměny je pochybná. Ale nelze upřít filmu brilantní zpracování akčních scén i stísněnou atmosféru světa, ve kterém pro city není místo. ()

TaNya_

Scénář nevyužil myšlenku úplně na 100%, ale i tak je hlavní dějová linka víc než zajímavá a emotivní scény se objevují na správných místech. Baleovy téměř až taneční kreace mi sice vyloudily úsměv, ovšem zdaleka ne úsměšek, protože se na ně skvěle koukalo. Prostor několika postav mi přišel dost nevyužitý, například celý koncept Underground se tak víceméně mihl až ke konci filmu. Bohužel se ale jedná o časově omezený film a ne seriál. ()

Shitonit

Nesmyslnost života a samotného bytí je v Equlibriu povíšena na umění. Zvláštní film, který i přes neskutečně píčovitej obsah je super koukatelnej a snadno ve mě zanechal hlubokou stopu. Ďouru. V hlavě. V zadku .-) ()

Duke90

"1984 o pár let později".... Takové filmy mi vždycky jdou po chuti, protože jsou bohužel velmi reálné a čím víc se člověk snaží bojovat sám se sebou, tím víc se vlastně vrací na úplný začátek a pomalu ale jistě se stává tím, s čím tak usilovně bojoval. S city je to někdy hodně složité a právě emoce mohou v životě způsobit největší peklo, ale úplně bez citů ?? To už je pak zbytečné vůbec dýchat..... Ještě bych rád zmínil, že celý film doplňuje velmi povedená akce ala Matrix, u které mi občas lezly bulvy z důlků víc než je zdrávo. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda